Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik éri meg jobban? Ha...

Melyik éri meg jobban? Ha orvosi vagy jogi egyetemre megyek?

Figyelt kérdés

Mindkettő érdekel, és az a baj, hogy döntésképtelen vagyok. A felkészüléssel nem lenne gondom, mert a töri, magyar is megy meg a biosz, kémia is.

Főként arra lennék kíváncsi, hogy mivel sokat kell tanulni és a képzési idő mindkettőnél hosszú bukások nélkül is melyik érné meg jobban a fáradtságot?

Melyikkel tudok majd jobban elhelyezkedi, Magyarországon milyen helyzetben vannak az ezen a területen dolgozók, fizetés, gyakorlat stb. terén



2022. jún. 3. 22:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem egyértelműen orvos. Tanulni kb ugyanannyit kell, mivel az orvosi egyetem 8 év, szakképzéssel, gyakorlattal együtt a jog is.

Orvosként sokkal több a lehetőséged. Külföldre is tudsz menni vele, és magánpraxisban a fizetések határa a csillagos ég. Kereslet mindig lesz rá, az biztos. Mármint az orvosokra úgy általában.

A jog ezzel szemben már kevésbé kecsegtető. Nagyon sok jogász van manapság, jóval több mint amennyire szükség lenni.Munka jut mindenkinek, mivel a közigazgatás sok jogászt felszív, viszont ez utóbbi nem valami álommunka. A fizetés is nagyon kevés. Nagyon jónak kell lenni, mondhatni kiemelkedőnek már az egyetem alatt ahhoz, hogy később valami normális munkát kapj. Ügyvédként lehet sokat keresni, de abból is rengeteg van. Saját egzisztenciát kiépíteni pedig rengeteg idő és persze energia. Ha ügyvéd szeretnél lenni, gyakorlatra kell menned valamilyen ügyvédi irodába (általában minimálbérért) és utána ha leteszed a szakvizsgát, akkor lehetsz ügyvéd. Szóval én mindenképpen az orvost javasolnám a te esetedben, hogyha megy a biosz-kémia.

2022. jún. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Azt még kifelejtettem, hogy joggal külföldre nem tudsz menni.
2022. jún. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Hülyék minek válaszolnak? Az orvosi egyetem 6 év, a jogi 5. Utána jön a többi sallang.

Orvosnak csak az menjen, aki elhivatott, mivel ott vért fogsz h...ozni. a jog csak beseggelős.

2022. jún. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

"A felkészüléssel nem lenne gondom, mert a töri, magyar is megy meg a biosz, kémia is."


Olyan hihetetlenül cuki, amikor valaki egy ócska 58326. mucsajpusztai Kossuthné Macskaföldi Eugénia Szakközépiskolában ötös tanuló és azt képzeli, hogy majd kirázza a kisujjából az orvosi egyetemet.

2022. jún. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem kellene ítélkezned úgy,hogy nem ismersz. Ahová járok suliba ott az az iskola a legjobb ( sok elismerést kap, kiemelkedőbb emberek itt tanultak stb. ) azért is mentem oda, nem szakközép hanem gimnázium és elég sokat tanulok, különórára járok, magamtól is tanulok tankönyveken kívűl más könyvekből is, internetről a táraink szigorúk, minden tőlem telhetőt megteszek azért, hogy minél több dolgot megtanuljak, nem az a bulizós, lusta fajta tanuló vagyok.

Ui.: nem is értem miért írsz, ha nem a kérdésre válaszolsz, vagy a témához kapcsolódóan.

2022. jún. 4. 00:28
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi értelmes válaszokat!
2022. jún. 4. 00:29
 7/16 A kérdező kommentje:
*tanáraink szigorúak
2022. jún. 4. 00:31
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

"mivel az orvosi egyetem 8 év, szakképzéssel,"


Hülyék minek írogatnak ide? Területenként változik, hogy mennyi idő a szakképzés.


Itt van erről egy jogszabály. Szóval nem! Nem 2 év a szakképzés.

[link]



"Azt még kifelejtettem, hogy joggal külföldre nem tudsz menni."


Ez is tetszik. Külföldi szervezetek, pl. Ensz, EU, OECD, emberi jogi szervezetek természetesen nem alkalmaznak magyar jogászokat, minden más náció jogászait alkalmazzák, csak magyart nem. :D


Úristen. :DD

2022. jún. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Két teljesen különböző területről beszélünk, amiben az egyetlen közös a presztízs.


Talán ha olyasmit választanál, ami legjobban érdekel és nem olyasmit, amivel a falusi rokonok tudnak hencegni, körbemutogatva, mint a véres kardot, lehet hogy lenne értelme is elmélyedni benne.


Te valami olyasmit akarsz, amit nem a szakmádnak kellene megoldania az életedben. Csináld azt, amiért egy esős reggelen, 3 óra alvás után is érdemesnek tartanád kimászni az ágyból, hogy csináld. Ne azt, amivel kompenzálod, hogy a tesódat többet videózták kiskorában, mint téged vagy hogy az osztálytárasad nem hívott meg 10 éve a szülinapjára. Vagy hasonló hülyeségek, ami miatt az ember presztízsre éhezik felnőttként.

2022. jún. 4. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagyok hülye. Ezzel magadat minősíted, hogy egy számodra ismeretlen embert így minősítesz. És igen, joggal nem lehet csak úgy külföldre menni, mivel itthon megtanulod a magyar jogot, szóval azzal nem lehet külföldön elhelyezkedni. Igen, a nemzetközi szervezetek alkalmaznak jogászokat, de oda kb anyanyelvi szintű nyelvtudás kell.

És a jog nem csak beseggelős. Érteni és értelmezni kell a bonyolult jogi szövegeket. Van pénzügyi jog, közgazdaságtan, stb is mint tantárgy a jogi egyetemen.

Kérdező, te pedig ne foglalkozz azokkal a válaszolókkal, akik ismeretlenül megmondják neked, hogy nem ér semmit a tudásod. Sajnos a gyakori ilyen.

2022. jún. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!