Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Újraérettségiznék az ötödik...

Újraérettségiznék az ötödik tantárgyamból, de az eredménye marad az elsőnek megírt az érettségi átlagban???

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy ha újra is érettségiznék abból, ami az 5. tárgyam volt, az érettségi átlag megmaradna mert az számít, amit a gimnázium végén írtam? Ez igaz????

Akkor nem választhatnék jövőre egy másik tárgyat 5.-nek ami pld 90%-ra sikerül???



#érettségi #gimnázium #tanulmány #Újraérettségizni
2022. máj. 31. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagot a bizonyítványban szereplő eredményekből számolják. Ha újraérettségizel, akkor az az eredmény nem kerül be a bizonyítványba, hanem tanúsítványt kapsz róla.
2022. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért szeretnél újraérettségizni? Ha egyetemi felvételi miatt, akkor elég arra a 2 tárgyra gyúrni, pontszámításhoz duplázhatsz, és tökmindegy mi van a bizonyítványodban
2022. máj. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Duplázásnál azt számítják, ahogy jobban jársz, a tanulmányi pontoknàl viszont csak az érettségi bizonyítványodban szereplő jegyek számítanak.
2022. máj. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
NAGYON köszönöm a válaszokat, megijedtem, hogy annyi mínuszom lesz mindenképp, már elfelejtettem ezt a duplázós opciót 😅 köszi.
2022. máj. 31. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!