Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok állami támagatott...

Hogyan tudok állami támagatottként az egyetemről kilépni második félév után?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy néz ki, hogy személyes- és pénzügy miatt is ott kell hagynom az egyetemet (bár nem szeretném) Második félévbe (első év) járok, és tudom, hogy az első félév utáni kilépés még ingyenes, de később már fizetni kell. Elolvastam a szabályzatot, de nem találtam eléggé érthetőnek. Ha most kilépnék akkor a teljes évet vagy csak a második félévet kéne kifizetnem? Ha igen, akkor arra van lehetőségem, hogy egy év szünetet tartok(passziváltatni 2 egymást követő félévben lehet) , aztán lépek ki? Sajnos nem tudom kitől megkérdezni.

2021. máj. 11. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

1. Igen, sajnos két félévet kell ebben az esetben kifizetni.


2. Van lehetőséged passzíváltatni és akkor a fizetést is ki tudod tolni.


Ha ilyen kérdésed van érdemes a helyi diákönkormányzatnál érdeklődni.

2021. máj. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. máj. 11. 09:08
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
ki kell fizetned a 2 félévet. de passziválhatsz is, és azután is kiiratkozhatsz, a passzív félévekért nem kell fizetned. amúgy szerinted a tanulmányi osztály mire való? ott kell ezeket a dolgokat megkérdezni.
2021. máj. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló. Hiába a TO. nálunk nem hajlandók segíteni. A telefont sose veszik fel, emailre nem válaszolnak, akármilyen kérdésünk, problémánk van, a személye ügyfélfogadás meg szünetel. MÉgis hogy kérdezzem akkor meg?!
2021. máj. 11. 09:37
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
hát pedig nekik kéne igazán képben lenniük ilyen ügyekben. gondolom alig dolgozik ott valaki. nálunk se maradtak sokáig az ügyintézők. nem tudom hogy ilyen ügyben tudna-e segíteni a felvi.hu
2021. máj. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy van, hogy ha nem az első félév után hagyod abba, akkor a képzés árának a felét (jelen esetben egy félévet) kell(ett volna) kifizetned. Már nincs ez a szabály, már csak annyi van, hogy 20 éven belül Magyarországon kell ledolgoznod, a tanult féléveidnek megfelelő időt. Itt egy félév 150 munkanapnak felel meg. Tudsz passzíváltatni, de egy huzamban max két féléved lehet passzív, a 3. passzív félévnél megszüntetik a jogviszonyod.
2021. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
#6 ez a képzés árának a felét dolog akkor van(volt?) ha elvégezted a képzést. De a kérdező abba akarja hagyni. Olyankor tudtommal a végigjárt félévek teljes árat kell visszafizetni.
2021. máj. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7 Rosszul tudtam, ez a helyes:


Be is linkelem:



2011. évi CCIV. törvény



28/A. A magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzés sajátos feltételei



48/A. §



c) * az általa magyar állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező időtartamban hazai munkaviszonyt fenntartani az adott képzés megszűnésének napjától számítva a magyar állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányi idővel megegyező időtartamot követő két éven belül, ha az a) pontban meghatározott határidőn belül nem szerzi meg a magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésben az oklevelet, vagy *



d) * visszafizetni az adott képzésére tekintettel a magyar állam által folyósított 48/C. § (1) bekezdés a) pontja szerinti magyar állami (rész)ösztöndíjnak (e pont tekintetében a továbbiakban: tartozás) - évente a Központi Statisztikai Hivatal által megállapított éves átlagos fogyasztóiár-növekedés mértékével növelt - összegét a magyar államnak, ha az oklevél megszerzését követően nem tart fenn a b) pont szerint hazai munkaviszonyt, illetve visszafizetni a tartozás ötven százalékának megfelelő összeget a magyar államnak, ha nem tart fenn a c) pont szerint hazai munkaviszonyt.



Forrás: [link]

2021. máj. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2021. máj. 12. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!