Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ott "kellene" hagynom az...

Ott "kellene" hagynom az egyetemet, de nincsen jobb alternatívám?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén, hogy engem nem érdekel eléggé semmi sem és nem tudom, hogy mi lenne hozzám illő. Nincsen egy olyan terület, tevékenység vagy konkrét szakma sem, ami annyira érdekelne és magával ragadna, hogy azt érezzem, hogy én márpedig ezzel szeretnék foglalkozni. Nem tudom, hogy ennek mi az oka... Én jó tanuló voltam, szóval semelyik tárgyat sem hanyagoltam el és úgymond mindennek adtam lehetőséget. Eleve nagyon szeretek is tanulni, élvezem magát a folyamatot és nagyon nagy sikerként élem meg minden eredményét. Iskolán kívül is azért kipróbáltam nem is egy hobbit, tanultam nyelveket, tanfolyamra is jártam. Dolgoztam is. A felvételi időszakán is csomó nyílt napra, tájékoztatóra és előadásra elmentem. Viszont tényleg nem segítettek sokat, még mindig nem tudom pontosan, hogy mivel szeretnék foglalkozni. Mikor elsőként jelentkeztem egyetemre az érettségi után, akkor inkább nem kezdtem el a képzést. Én nem voltam biztos az akkori választásomban és többek tanácsára inkább kihagytam egy évet. Később sem voltam biztos, viszont utána már nagyon vágytam az egyetemre és ezért a második alkalommal választott szakomat már elkezdtem, ez az anglisztika. Alapvetően nincsen vele bajom, érdekes óráim vannak, érdekes dolgokat tanulok, olvasok stb., foglalkozok vele, hajtok a jó eredményekért és többnyire sikerül is jó eredményeket elérni, de erre sem tudom azt mondani, hogy engem ez mennyire érdekel és nincsen vele semmilyen tervem sem. Erre az lenne a kézenfekvő válasz, hogy hagyjam abba, ha nincsen hozzá elég motivációm, nincsenek vele terveim, nem érdekel eléggé... viszont nem tudom, hogy mit választhatnék helyette, mert nincsen semmilyen jobb vagy biztosabb ötletem.
2020. febr. 3. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Én ugyanilyen vagyok/ voltam.

Az erdmény az lett, hogy kis híján mentális beteg hajléktalan lettem. Pedig nincs semmi "olyanom", hanem egyszerűen felőrlődtem mentálisan.


Én azt tudom tanácsolni, hogy egy diploma érték. Ha másra nem, akkor irodai munka. Előbb felvesznek egy diplomást, meg jó, hogy valamibe beleállsz, eljársz valahova, társaságban vagy, új impulzusok érnek.


És figyelmeztetlek, hogy amiben vagy, annak nagyon csúnya vége lehet a jövődre, de a jelenedre nézve is.

Szedd össze magad!

2020. febr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom, minek köszönhető, hogy lassan egy egész nemzedék nagy része azt képzeli, az élet egy videójáték, amiben olyasmiknek kell történnie, amik őt feldobják. És ha nem elég eseménydús, ha nincs izgalom, kiszállnak a játékból-iskolából-munkából, és kezdenének újat, de az sem ad elég csiklandó feszültséget. Hát NEM olyan az élet, hogy izgalommal lenne teli, és NEM a velejárója a folyamatos lelkesedés. Azért jársz iskolába, azért dolgozol, hogy éhen ne pusztulj, meg ne fagyj, hogy kibírható körülményekhez keress annyi pénzt, amiből fenntartod magad. NEM élvezet az élet - kivéve, amikor épp szerelmes vagy, vagy ha olyan tehetséges vagy valamiből, hogy klassz dolgokat tudsz alkotni. De olyan ember százból egy akad.
2020. febr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es Hát de hogyan szedjem össze magam? Nekem semmilyen lelki, mentális stb. bajom nincsen, még csak a közérzetem vagy hangulatom sem rossz, teljesen jól vagyok. Szimplán annyi, hogy nem tudom, hogy mit kellene kezdenem az életemmel. Vagy hát ez akár önmagában is elég. Más kitalálja, hogy pl. ő állatorvos/épületgépész/fodrász/óvónő/tanár/asztalos stb. akar lenni, míg bennem semmilyen ilyen jellegű késztetés nincsen. Már elég sok dolgot kipróbáltam, de még mindig nem tudom.

2-es Én ezzel nem értek egyet. Ennyiből most ki is futhatnék a vonat elé, nem? Kvázi azért dolgozzak, hogy dolgozni tudjak? Szerintem ezért nem érdemes élni. Nyilván nem kell mindenkinek nagy hivatásokban gondolkodni vagy, hogy életeket akarok menteni vagy megváltom a világot, de szerintem azért az egy alap dolog, hogy az ember tanul és elsajátít valamit, amit magáénak érez.

2020. febr. 3. 21:17
 4/13 anonim ***** válasza:
Látod, ha nincs elég csiklandós ingered, mindjárt jön a "nem érdemes élni". Inkább semmit se csinálnál, ha nem lobog előtted valami tarka virág.
2020. febr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát de most mi értelme van úgy élni, hogy nincs is életed?
2020. febr. 3. 21:40
 6/13 anonim ***** válasza:
Keress egy jó pszichológust, mert ha olyanra vágysz, amit belőled hiányzik, abból bajaid lesznek.
2020. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd ott. Tedd oda magad, és tanulj, szerezd meg azt a diplomát. Csomó élettapasztalattal és önismerettel gazdagabban a diplomaosztó másnapján még ráérsz morfondírozni hogy mit szeretnél csinálni. Akkor talán könnyebb lesz kitalálni is.
2020. febr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán milyen szakon vagy, és hány éves?
2020. febr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A szabadidődben sem csinálsz olyasmit, ami jólesik?
2020. febr. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Anglisztika BA-n, 20 éves vagyok.
2020. febr. 4. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!