Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Létezik olyan hogy távolsági...

Létezik olyan hogy távolsági (havi) diákbérlet? (busz)

Figyelt kérdés
vagy csak iskolába járás céljából lehet ilyet venni?-->tehát a lakhely és az iskola székhelye közti útvonalra-mert ilyet már láttam...vagy bárhova lehet menni egy ilyennel?sajna elég tájékozatlan vagyok ez ügyben.
2009. máj. 21. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Kiemelt kedvezményű (diák)bérlet vásárlására csak viszonyigazolás alapján vagy jogosult. Tehát csak az iskolába járásod útvonalán tudsz ilyet legálisan használni.


Persze az esetek nagy többségében még a diákot sem kérik el a diákbérlethez, de ha belefutsz egy olyan ellenőrzésbe, ahol a viszonyigazolást is kérik, és nincs, akkor megbüntetnek.

2009. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem. szóval akkor csak teljes árú bérlettel utazhatok.köszönöm a választ:/
2009. máj. 21. 15:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak teljes árú bérlettel utazhatsz. Utazhatsz diákJEGGYEL is, amely a teljes árú menetjegy 50%-a.


Tehát pl. 50 km-es távolságban a diákbérlet 3000 Ft. Ezt csak akkor veheted meg, ha az adott szakaszra van viszonyigazolásod. A teljes árú bérlet 30.000 Ft. Azonban egy diák menetjegy retúr viszonylatban 750,- Ft-ba kerül.

Tehát ha te egy héten 20 napot utazol az adott viszonylatban, akkor 20x750 Ft-ba, vagyis csak 15.000 Ft-odba fog kerülni az utazás, ha nem veszel bérletet, hanem minden egyes utazáskor retúr diákjegyet veszel.


Tehát ha van érvényes nappali vagy esti tagozatos diákigazolványod, akkor diákjegyre bármely magyar viszonylatban jogosult vagy. Csak diákBÉRLETRE nem.

2009. máj. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, egy hónapban húsz napot utazol, értelemszerűen... nem egy héten húsz napot :)
2009. máj. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.a leírásod abszolút érthető volt.az én esetemben azt hiszem tényleg a retúr jegy vásárlása éri meg jobban.25 km távolságról lenne szó,heti 3 v.4 alkalom....15.000ft lenne a bérlet,de diákjeggyel jobban megéri.köszönöm a felvilágosítást!:)
2009. máj. 21. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!