Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért hibáztatják sokan a...

Miért hibáztatják sokan a nagymamát a szalantai balesettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
[link]
máj. 6. 21:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Mert alap esetben ő lenne a hibás, nem kezdhet el balra kanyarodni, amíg nem győződött meg, hogy nem kezdték előzni. Viszont az érkező mercis olyan sebességgel jött, hogy felveti a kérdést, hogy észlelhette-e egyáltalán, hogy valaki előzi. Olyan sebességeknél, aminél az ment, egyik pillanatban nincs sehol senki, másik pillanatban csatt.
máj. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem sokan számítanak arra, hogy 200-al akarnak megelőzni.
máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Krva életbe, abban a suziban én is ülhettem volna. Mindig ott a példa, hogy miért kell tükörbe nézni lekanyarodás előtt. Valahogy egy idő után mindig azon kapom magam, hogy basszus megint úgy fordultam le balra, hogy nem néztem tükörbe nem e előznek. Pedig próbálom de ezt egyszerűen nem bírom rutin szerűen megszokni pedig azért 6 éve már vezetgetek.
máj. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

#4 Én kerültem már majdnem hasonló helyzetbe, pedig néztem a tükröt, magam mellett a holtteret is. Már mozdítottam a kocsit sávváltáshoz, amikor egy majdnem pontosan ugyanilyen AMG Mercedes zúgott el mellettem.


Egyetlen pillanatra láttam meg a tükörben ami épp elég volt ahhoz, hogy reflexből visszarántsam a kormányt. Minimum 150-el zúgott el mellettem mindezt lakott területen belül.


Persze itt gyakorin meg is kaptam ezért, hogy adjam vissza a jogosítványom és szar szemét szar alak vagyok mert másra hárítom a felelősséget meg magyarázkodom.


Holott se nem magyarázkodok, se nem hárítok, mert tudom, hogy hasonló helyzetben minden tőlem telhetőt megtettem, hogy figyeljek, mégis váratlanul ért az esemény és csak a szerencsén múlott, hogy nem lett baleset.


Pont azon gondolkodtam, hogy ha csak megpöccintem a Mercedest, akkor pont berepült volna az út szemközti részén buszra várakozó embertömegbe. Vagy pedig letarol és ott halok meg.

máj. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el még egyszer,a versenyzőtárs Audist hibáztatják.
máj. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=5hcpzEHiHcg


Biroi gyakorlat szerint nem kell szamitani arra, hogy valaki a megengedett sebesseg tobbszorosevek erkezik.


Ilyenkor MINDIG a gyorshajto a hibas!

máj. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
3 sok helyen olvastam már kommentet, hogy ő voltt a hibás. Az 1 es válaszoló talán a legjobb.... Ha KRESZ szerint nèzzük, ő is hibás volt. Ha emberileg nèzzük akkor viszont a mercis. A kettő nem ugyanaz
máj. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek imádnak áldozatot hibáztatni. "Miért ment oda?" Meg amúgy is minek vezet már aki öreg... A legtöbbje sötét troll amúgy, de vannak akik egyszerűen irigykednek a gazdag menőkre akiknek ilyen sportkocsira tellik, aztán azonosulnak velük lelkileg, és ezért védik is , felmentik őket
máj. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Sok kommentelő hibáztatja a nagymamát.


Ez egy teljesen hétköznapi áldozat hibáztatás. A kérdésre, hogy miért, nem olyan bonyolult a válasz. A hétköznapi félelem elnyomása.


Ez a suzukis lehetett volna bárkimelyikünk, ugyan így történt volna. Viszont azzal nyugtatják magukat, hogy az áldozat hibás és velük ez biztos nem történt volna meg.


Ugyan ez mikor akit megerőszakolnak arra ráfogják, hogy mert kihívóan öltözött, stb stb. Egyszerűbb azt mondani, ez velem biztos nem történhet meg mert hát az áldozat mennyi hibát vétett, én ezeket sose követném el. Rohadt nehéz beismerni és belátni mennyire veszélyes a világ és mennyire törékeny az élet.

máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Épeszű ember nem hibáztatja a nagymamát, és az áldozatokat valahogy nem tudom sajnálni. Nem lehetett a csávó egy nagy koponya, ha közúton 200-al száguldozott, de a barátnője sem, ha annyit nem volt képes neki mondani, hogy ezt talán nem kéne. Ami miatt meg pláne nem sajnálom őket, hogy Pécsen lakok, és elég sokszor jártam a baleset helyszíne felé autóval, szóval akár én is lehettem volna a nagymama helyében. Jobb is, hogy az ilyen száguldozó alakok elhullanak, legalább másban már nem fognak kárt tenni, mert ha túlélik, hótbiztos hogy jövő héten ott folytatják a száguldozást, ahol abbahagyták.
máj. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!