Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik vonat alatt fér el egy...

X0 kérdése:

Melyik vonat alatt fér el egy ember?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy talán részegen, a sínpár 2 sínje közé, a talpbetonokra feküdt valaki, és mivel jó magas volt a vonat, átment felette, semmi baja se lett. Nyilván ha felemelte volna a fejét, úgy fejbevágja hogy kiskanállal szedik össze. Milyen mozdony, vagon alatt fér el egy ember? Na mert villamos alatt egy macska se nagyon fér el. Nem arról van szó, hogy 2 sínpár van a 2 menetirány miatt, és a 2 sínpár közé fekszik valaki, a zúzott kőre: ott nyilván elférne, persze a menetszél még akkor is beszívhatná a vonat alá. Köszi.

febr. 18. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
A hagyományos vonatok alá simán be lehet férni. Az alacsonypadlós motorvonatok viszont kiesnek ebből a szempontból.
febr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vasút mellett nőttem fel, filmélmény miatt nekem is megvolt ez a legenda.

Igen, el lehet férni egy régi típusú szerelvény alatt.

De!

Pont emiatt borzongva néztem vágányok közé helyezett, gyalogos/jármű átkelését segítő, a sín tetejével szintbe rakott betonlapokat, azok középvonal táján mind ki voltak töredezve, a vas el volt torzulva.

Ideális esetben a kocsikat összekötő kampóra az egyik vagon kapcsolószemét akasztják, a másik a saját tartójára van illesztve. Ha ez bármi okból leesik, nagyon mélyre leér, és hatalmasat tud ütni.

Ugyanígy a fék légvezetéke a kocsik között: a nem használt vezetéknek megvan a helye, de annak is megvan az elvi lehetősége, hogy mélyre lelóg.

Szóval nem, nincs biztonságban senki a sínek között hasalva!

febr. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy régi orvosi könyvben olvastam, hogy Egyiptom egyes részein születésszabályozásra használják nomád törzsek. A nő befekszik a sínek közé. Hasra, ha nem skar gyereket. Hanyat, ha igen. A hatóanyag a felette elrobogó vonat.
febr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem legenda, mert valóban el lehet férni a vonat alatt. Liveleaken anno voltak ilyen videók. Mondjuk ettől függetlenül nem javaslom kipróbálni senkinek, mert az tényleg szerencse kérdése, hogy belóg-e valami. Kövér emberek hátrányban.
febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ugyanez a helyzet a ruszki metrószerelvényekkel, ha beesnél a sínek közé pont amikor jönne, akkor a két sín között fekve (hosszábban) meg lehet úszni a találkozást. De ebben koránt sem vagyok biztos, senki ne próbálja ki, futással jobbak az esélyek adott esetben.
febr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Olyat már láttam, hogy a megálló vonat elé a peronról beugrott egy alkoholista ismerősöm, de a mozdonyvezető látta, miről van szó, hamarabb fékezett. Így a V43 mozdony csak fellökte, és félig átment felette, semmi baja nem lett. Sovány 60-as illető volt. (Múlt idő, mert aztán megismételte a produkciót gyorsan haladó vonattal.)

Félórába telt kirimánkodni a mozdony alól. Esett az eső, a mozdony alatt meg nem, jól elvolt. Bemászni senki nem akart utána (mégis csak elég szűk hely), visszatolatni meg nyilván nem mert a mozdonyvezető, mert ha az illető kidugja a kezét vagy lábát, azt levágta volna a kerék. Vagy ha felemeli a fejét, akkor kap egy ütést.

febr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

"Pont emiatt borzongva néztem vágányok közé helyezett, gyalogos/jármű átkelését segítő, a sín tetejével szintbe rakott betonlapokat, azok középvonal táján mind ki voltak töredezve, a vas el volt torzulva."

Azt az okozza ha a járművek összekapcsolására szolgáló csavarkapocs nincs a helyére akasztva, hanem lóg. Ez el tudja érni az átjárókat (bodan-elem a neve azoknak a beton cuccoknak)

Ha nem lóg le semmi akkor középen elég nagy az esély arra hogy semmi baja nem lesz az embernek. Jó nagy hely van ott.


"Na mert villamos alatt egy macska se nagyon fér el"

Azok közepénél is elférhetne valami macskánál nagyobb cucc, mert azért ott is van azért elég sok hely. De az elején ott van az a gyalogosvégő szerkezet ami megakadályozza hogy a szerelvény alá kerüljön valaki. Nameg az új alacsonybadlós járműveknél már nincs semmi hely.


"sínpár van a 2 menetirány miatt, és a 2 sínpár közé fekszik valaki, a zúzott kőre: ott nyilván elférne, persze a menetszél még akkor is beszívhatná a vonat alá"

A vasutasoknak oktatják és szabály van arra, hogy ezt kell csinálni ha két vágány között kószál munkavégzés céljából és jön két vonat. Ez esetben le kell feküdni. Az a legbiztonságosabb. Nincs akkora szívóhatás hogy egy hombártestűt beszivjon. :D


Amit 5-ös írt, direkt arra van a metróállomásokon a vágánytengelyben az a süllyesztett rész. Az egy menekülő tér ahova be tud mászni a sínek közé esett ember. Persze ha észnél van és van annyi ereje. De azt is lehet csinálni hogy valaki utánaugrik, berángatja ebbe az aknába és mindketten lefekszenek.


Amit 6-írt olyant láttam én is. Egy V43-as volt. Annak elég alacsonyan van a legalsó pontja. A lassú sebesség miatt az is megúszta.

febr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!