Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jövőhéten kezdek GLS futárként...

Jövőhéten kezdek GLS futárként, szerintetek a belvárosi parkolást, hogy fogom tudni jól megoldani, hogy senki ne kössön belém?

Figyelt kérdés
Mert azért nézegettem sok olyan helyzet van, hogy kb félig fent kell álljak pl a járdán, és úgy tuduk csak megállni, ezért büntet a rendőr, kb 2-3 perc amíg átveszik a csomagot
2023. nov. 1. 18:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Leginkább sehogy.

Azért 2 - 3 percig elnézőek a rendőrök is, kivéve ha pld. feltartod a forgalmat.

2023. nov. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.
2023. nov. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%
Én ezért is hagytam abba a futárkodást annó, pedig a városi parkolást leszámítva szerettem csinálni. Igaz én Angliában dolgoztam, de a városi parkolás maga volt a rémálom. A szabályos parkolás szinte esélytelen, mikor van tervezve 5 perced a küldemény átadására. A parkolóőrök lesben álltak és csak azt várták hogy büntethessenek, persze érdekeltek is voltak a bírságolásban. Még olyan is volt, hogy már a furgonban ültem és indultam volna, kint volt az irányjelző is, a parkolóőr meg elém állt fényképezni. A vidéki kézbesítés ezzel szemben kellemes sétakocsikázás volt. Nem tudom, de gyanítom hogy Magyarországon is hasonló lehet a helyzet.
2023. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Abban biztos lehetsz, hogy lesznek lehetetlen helyzetek, amiket szabályosan biztosan nem fogsz tudni megoldani. Ilyenkor mérlegelned kell, hogy megállsz tilosban, behajtasz oda ahova nem igazán lehetne, és bízol benne hogy megúszod, vagy kilométerekről sétálsz a csomaggal és folyamatosan késésben leszel. Neked kell megtalálnod az optimális megoldást minden helyzetben. A tapasztalat és helyismeret sokat segít. Egy idő után érezni fogod, hogy mi az ami belefér és mi az ami nem, de még úgy is érhetnek kellemetlen meglepetések.
2023. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
BP? Ha az akkor remélhetőleg jók az idegeid, mert szükséged lesz rájuk.
2023. nov. 2. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Pecs
2023. nov. 2. 05:56
 7/16 bazaltkaroly ***** válasza:
88%

Ismerek néhány futárt, akik beszéltek nekem erről. Ez egyik azt mondta nekem, hogy mindig felhívja a címzettet mielőtt odamegy, és egyeztet vele, hogy hol lehet megállni. Általában ha valaki olyan helyen lakik, ahol nincs sok hely megállni, akkor előfordul, hogy a címzett azt mondja, hogy lemegy és megvárja a futárt, hogy ne kelljen sokáig állnia, de ez a fajta luxus nem mindig opció. Ilyenkor jön a nem túl legális megoldás, az elakadásjelző használata, avagy a "ott parkolok, ahol akarok" gomb. Még nem hallottam olyan futárról, akit ezért büntettek volna meg, viszont, ha erre a megoldásra folyamodsz, akkor olyan helyen állj meg, ahol senki nem akadályozol.

Sok sikert az új munkádhoz! :)

2023. nov. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Annyira rövid időre áll meg egy futár a tilosban, hogy jelentéktelen az ott töltött ideje. Szimplán csak ne blokkold a forgalmat, ha nem lehet szabályosan megállni, ennyi a lényeg. A tilosban álló futárok utálata a bolti áruszállítóktól ered, akik ott állnak akár fél órát is a kerékpársávon, mert békázzák le az árut a közeli üzletbe... Persze nem ő tehet róla, de neki kellene jobban figyelnie a parkolására. Mezei futárként nem fogsz néhány percnél tovább állni egy helyen.
2023. nov. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én futárkodtam, de a felálltam a járdára vagy a fűre akkor rögtön jöttek kötekedni az utca emberei. Sok járókelő lefotózza az autót azt nem tudom miért csinálják. Volt hogy a járdán álltam, erre jött egy X6-os bmw-s nő, megállt a kétsávos út közepén, kiugrott a kocsiból és körbefotózta a szabálytalan kisbuszomat. Megkérdeztem miért csinálja csak zavartan motyogott aztán elment. Készülj fel hogy mindenki utálni fog.

Olyan is volt hogy csomagot vittem valakinek, beálltam a saját kerékpárboltja elé, erre kijött fröcsögve hogy az magánparkoló, takarodjak onnan.

A rendőrök engem büntettek már meg, de voltak kollégáim akik kerékbilincset is kaptak mert itt megállt:


[link] ,17.6569658,3a,75y,85.29h,81.54t/data=!3m6!1e1!3m4!1s6tH6JTUGjotON7daCyCDpA!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu

2023. nov. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Eddig laza volt minden cimet tudtam :D 70cimem volt, kesz is vagyok!
2023. nov. 6. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!