Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Éjszakai műszak után hogyan...

Éjszakai műszak után hogyan vezessek haza biztonságosan?

Figyelt kérdés

40 km-re van a munkahelyem az otthonomtól. Tömegközlekedéssel 2 átszállás van (ha élérem), és még utána 3\4 órát kellene hazáig sétálnom. Szóval mindenképp valami autós megoldás szükséges.


Vezettem már korábban napi szinten 10 órákat folyamatosan, azzal nincs semmi gondom, de miután éjjelből reggel elindulok hazafele, menet közben érzem, hogy csukódna le a szemem.

Ablakot lehúzom, bekapok egy rágógumit, utána kicsit jobb, de 10 perc után megint elnyom a fáradtság.


Munka után, munkahelyen nem tudnék aludni, nincs ilyen lehetőség.


De veszélyeztetni se szeretnék senkit a közlekedésben, tudom hol hogy fáradtan nem szabad volán mögé ülni!

Taxin is gondolkodtam, de hosszú távon nagyon drága megoldás lenne (hiszen oda-vissza is fuvar kéne).


2021. jún. 22. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, úgy érzed, hogy nem biztonságos. Opciók: közelebb költözöl vagy közelebbi melót keresel.
2021. jún. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Megkérsz egy családtagot, hogy vigyen el este és hozzon vissza reggel.
2021. jún. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Hát azért 40 km-t kikell bírni még fél lábon is.

Nem hiszem hogy annyira álmos vagy, de ha nem birod akkor menj tömegközlekedéssel mintsem baleset legyen a vége.

2021. jún. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
A faszt kell kibírni féllábon, aki fáradt, ne vezessen. Elég egy pillanatnyi kihagyás és kész az egész életét romba döntő baleset. Ennél a háromnegyed óra séta meg a két átszállás is csábítóbb.
2021. jún. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem érzed biztonságosnak, akkor ne csináld inkább.
2021. jún. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Csak úgy mellesleg, ma Gencsapátinál pont egy éjszakai műszakból hazafelé tartó autós aludt el és ütközött félfrontálisan egy vasúti átjáróban. Mivel épp nem jött keresztben a Jenbacher, még él.


Ezzel tényleg ne játssz, ő sem úgy indult haza, hogy ma aztán balesetezik egyet.

2021. jún. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne ülj volán mögé ha nem bírod.


Én se bírom az éjszakázást. Egyetlen egy alkalommal volt ilyen, hogy éjjeli műszakot vállaltam és kocsival voltam. Akkor 30km körül volt az út. Elindultam, 5 perc múlva felhívtam valakit, hogy jöjjön értem mert majdnem elaludtam. Sőt, konkrétan nem is emlékeztem egy bizonyos szakaszra az útból. Arra még igen, hogy a városból kijövök, de utána pár száz méter homály.


Fel is mondtam ott még aznap, én nekem ez nem érte volna meg.

2021. jún. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem is van ilyen... èn otthagyom az autót... vagy otthon hagyon...ennyi...ès vitetem magam.... nehogy már álmomba nyírjak ki valakit, az elèg gáz így a hírekben lenni
2021. jún. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat


#6

Igen, sajnos hallottam az esetről.

Én is Kőszeg-Ausztria között ingázok.


Ma indulás előtt 10 perccel még ittam egy kávét feketén, és minden probléma, fáradtságérzet nélkül hazaértem. Még otthon is megcsináltam reggel ezt-azt, annyira jól hatott.

Úgy látszik csak egy plusz löket kellett, nem elég az esti 1 adag.


A fontos most az, hogy ne szokjak hozzá a megemelt koffeinhez.

Bár ha napközben semmi kávét nem iszok, ebből így nem lesz gond szerintem.


Mindezt most azért írom le, hátha valaki hasonló cipőben jár és megtalálja a kérdést.

2021. jún. 23. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!