Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most akkor kell jövőre zöldkár...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Most akkor kell jövőre zöldkártyáztatni vagy nem?

Figyelt kérdés
Azt mondták, hogy eltörlik a zöldkártyát, de aztán mégse. Tudja valaki a pontos szabályozást erre?
2009. nov. 3. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

2010 januárjától megszűnik a zöldkártya, az autók a műszaki vizsgával együtt esnek majd a környezetvédelmi vizsgálaton, értesült az MTV Híradója.


A Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) szerint így jobban járnak az autósok, hiszen csak egyszer kell majd sorban állniuk és fizetniük.


"2010 január elseje után, akiknek műszakit kell csináltatniuk az autójukon, már nem kell majd külön zöldkártyáshoz is elmenniük, hanem egy lépésben, egyszerre tudnak mindent elkészíttetni az autójukhoz" – mondta Lovas Károly Róbert, az NKH elnökhelyettese.


Az eljárás így olcsóbb is lesz: most az autósok a műszakiért és a zöldkártyáért együtt 20 ezer forint körüli összeget fizetnek, januártól a közös vizsga 17 ezer forint lesz. Az új autók tulajdonosainak könnyebbség lesz, hogy nem kell kétévente környezetvédelmi ellenőrzésen megjelenniük.


Szerintem ez elég egyértelmű!

2009. nov. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kösz, de nem egyértelmű.

"2010 január elseje után, akiknek műszakit kell csináltatniuk" - nekem 2010-ben nem kell műszaki, de állítólag vinnem kell zöldkártyára és majd utána 2011-ben, a műszaki évében és onnan kezdve úszom meg.

2009. nov. 3. 16:52
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg pont hogy egyértelmű,"akiknek műszakit kell csináltatniuk..." azoknak már jövöre megszűnik,akiknek meg nem kell műszaki,azoknak egyértelműen akkor szűnik meg amikor eljön a múszaki ideje. Addig ha lejár a zöldkártya akkor vinni kell megcsináltatni. Ha egy évre rá lejár a műszaki akkor egy évet buksz vele....ez van sajna.
2009. nov. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem úgy tűnik, hogy nem kell vinnem jövőre zöldkártyáztatni sem (bármennyire is szeretném :D), mert megszűnik.
2009. dec. 28. 19:48
 5/10 A kérdező kommentje:

Tehát:

műszaki vizsga: 2011-ben

zöld kártya: törölve

Ha kérhetem, olyan válaszoljon, aki az ingerültségével nem a tudatlanságát akarja palástolni.

Kösz!

2009. dec. 28. 19:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is szeretném tudni a hivatalos, helyes választ, mert a zöldkártyám 2010 januárban jár le, a műszaki pedig 2011-ben. Nos?
2009. dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

NEM KELL! mivel megszűnik!

[link]

itt egyértelműen leírják, a közben felvetett kérdésekre is a választ.

idézet a cikkből: "Ha például a forgalmi 2011-ig érvényes, de a környezetvédelmi felülvizsgálat már a jövő év első felében esedékes lenne, a jármű üzemben tartójának ez utóbbival nincs dolga, és a papírt január 1-jén bátran kidobhatja a szemétbe."

2009. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az előbbi válasz megerősítésére egy másik cikk:

[link]


"Ha valakinek előbb jár le a zöldkártyája, mint a műszakija semmi teendője nincsen, januártól nem is kell már a forgalmiban hordani a környezetvédelmi lapot, mivel az külön okmányként megszűnik."

2009. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, köszönjük szépen!!
2009. dec. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. dec. 30. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!