Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért vásároltak sokan ennyire...

Miért vásároltak sokan ennyire felelőtlenül kocsit?

Figyelt kérdés

Rengeteg a bedőlt hiteles kocsi, minek kellet ezeket egyáltalán megvenni?

Múltkor voltam egy ilyen banki telepen és mondták, hogy az átlag hitel ami a kocsikon van 1.8 millió forint. Feltűnően sok Suzuki volt.

Miből gondolták azok a jóemberek, hogyha nincs egybe 1.8 millió forintjuk majd lesz 4 millió apránként? Miből gondolták, hogy a 40-50 ezres törlesztőket hosszú évekig fizetni tudják? Minek kellet új kocsi és miért nem spóroltak? 1-2 év alatt összelehet spórolni 1 millió forintot egy pöpec használt kocsira. Az miért nem volt jó? A sok Suzukit meg nem is azért vették, hogy felvágjanak vele mert azzal nem lehet. Akkor meg minek? Miért kell tovább nyújtózkodni mint ameddig a takaró ér? Miért nem lehet hitel helyett megtakarítani?


2012. ápr. 15. 18:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Ugyanazért történt ez, amiért sok plazmatévét, nyaralást, számítógépet és egyebet vettek hitelből. A bankok, gyárak és kereskedők rövid távon jól profitáltak az ész nélküli hitelkihelyezésre, aztán jól felépített, agresszív marketinggel nekilódultak az üzletnek.

Az embereknek meg itthon nem nagyon volt fogalmuk a hitelekről. Tudták, hogy lehet "házat meg ótót OTP-re venni", aztán kb. ennyiben ki is merült a tudásuk. Nem hallottak devizaalapú kölcsönről, árfolyamkockázatról, tartalékképzésről, mert a jóságos Kádár-rendszerben pár évtizeden át semmi szükség nem volt ilyenre, utána pedig nem tanultak bele.

Így hát a hirdetésből csak annyit láttak, hogy "hozom személyire a Suzukit, mama", örültek, hogy az ütött-kopott, tízéves Ladát vagy Golfot le tudják cserélni szép, új Ignisre, Fabiára, Thaliára, Astrára és fel sem merült bennük, hogy itt buktató lehet, mert nem volt meg hozzá a kellő tudásuk.

Sőt, sokaknak most sincs meg. Még mindig vannak, akik azt hiszik, hogy "ó, nincs baj, nem tudom fizetni az autót, visszaadom a banknak, oszt' kész". Ezt a tudatlanságot és naivitást (mert a gyanú sem merült fel, hogy átverhetik őket) használták ki a bankok és kereskedők, ezért kínlódnak most sokan.

2012. ápr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Mert most csak 1.999.999 és nem 2.000.000 és ez kihagyhatatlan ajánlat!


Meg természetesen, mert az emberek többsége nem nagyon szeret/tud gondolkodni/előre gondolni, hogy azt valamiből ki is kéne fizetni.

2012. ápr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

"

Ezt a tudatlanságot és naivitást (mert a gyanú sem merült fel, hogy átverhetik őket) használták ki a bankok és kereskedők, ezért kínlódnak most sokan.

"


Ezt én nem is annyira tudatlanságnak, sokkal inkább felelőtlenségnek hívnám. Abszolút nem számoltak utána, nem gondolták végig, nem mérlegelték a lehetőségeket. Ez szerintem inkább a felelőtlenség kategóriája.


A másik pedig, hogy a magyar ember szeret tovább nyújtózkodni mint ameddig a takarója ér, és a magyar embert nagyon könnyű beetetni, hogy "márpedig neked plazma TV kell, meg házimozi". Ja, 30 négyzetméterre mi? És ténleg. Sokan nyomorognak, de hülyeségekre simán elköltik a pénzt, utána meg persze sír a szájuk.


4-5 éve azért még kicsit más volt a szitu, mondjuk hogy aki akkor megtehette és ténleg azt hitte hogy fogja tudni végig fizetni, az közben az emelkedő terhek és a világválság miatt pórul járt, és már nem tudja fizetni. Persze akkor is sokan voltak úgy, hogy irreális törlesztőket vállaltak be (havi 300-as fizura havi 100 törlesztőt). Azért vették a suzukit, mert azt lehetett elhozni gyakorlatilag 0 ft-al, vagy legalábbis a lehetőségekhez képest a legjobb feltételekkel. A magyar ember nem tud spórolni, mert megtanulta az idők során (sajnos megtanították rá) hogy kis hazánkban spórolni szigorúan tilos, mert csak megszívod utána. Most sorolhatnék rengeteg példát (kárpótlási jegy, gyerekkorunkban gyűjtögettük azokat a bélyegeket, takarékkönyv, most éppen a nyugdíjat nyúlták le és ma már bankbetét is rizikós mert bármikor zárolhatják és még adót is kivetnek rá).


Szóval nálunk nincs kultúrája a megtakarításnak, persze ennek is sok oka van (iskolában nem oktatják, nincsenek történelmi hagyományok, nem látunk jó példát, stb...).

2012. ápr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

Pont úgy jártak mint én Kedves tapasztalt,sokat megélt Kérdező.

Akinek nem volt egyben 3-4 millája (életemben nem fogtam még kézben ennyit) sőt új autóm sem volt és nem is lesz többé soha.

Nem felvágni akartam (akkor Merci kabriót vettem volna) mindössze munkába járni egy fenntartható, üzembiztos autóval a 10-20 éves csotox klozetok után amelyek árát "megspóroltam" de nem éreztem "pöpecnek" egyiket sem és a kocsik árának felét elvitte a szervizelésük évente.

Viszont volt (több éve!) jó állásom,jó fizetésem és részletfizetést havi 70-et akár kétszer is ki tudtam volna gazdálkodni a szükséges kiadásaimon felül.

Vettem hát egyet én is.

Amit nem tudatosítottak bennem az az volt,hogy felvettem 4 millió hitelt amiből autó lett viszont az autó csak plusz fedezete egy kölcsönnek és egy másodpercig sem fedezte a hitel összegét az értéke.

Ami persze avult,a hitel meg - a törlesztés ellenére - NŐTT!

Miként a havi törlesztő részlet is.

Két év múlva ,befizetett cirka 2.5 millió ellenére már csak négy millával tartoztam (CHF for ever) a kocsi pedig talán a felét érhette.

Abban is szerepet kapott a CHF,hogy becsődölt a melóhelyem és az új (amit nagy nehezen,hónapok múlva sikerült szereznem) a régi fizum bő felét adta csak.

Heti 50 órát dolgoztam 4 éve is,most is.

Csak a mai pénzem fele az akkorinak a benzinár meg szinte a duplája.

De igazad van Kedves Kérdező,felelőtlen vagyok.

Talán jövőre benő a fejem lágya.

48F

2012. ápr. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
Jó barátomék anno vettek hitelre egy 4-es Golfot, már 2--szer, 3-szor kifizették azóta és még most is cseszteti őket a bank, hogy elfogja vinni, folyamatosan követelik tőlük az újabb és újabb tízezreket. Az autó meg már lassan kirohad alóluk, mert szervizre meg nincs pénz. Az autó meg kell, mert vidéken laknak rokonok és hozzájuk néha le kell menni, viszont a máv vonalak meg egyre szűnnek meg. Most akkor mi a szart csináljon az ember, muszáj az autó. És igen, ebben az országban gyűjteni, spórolni az égvilágon semmi értelme nincs. Meg nincs is miből. Ahol 100 ezer ft-t se keresnek sokan, ha csak nem túlórázzák szét az agyukat. 200 ezerért pedig ebben a rohadt mocskos országban már se élet, se család!
2012. ápr. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Elmondom a magam esetét, s Suzukim van. Egyelőre még fizetem. Soha nem maradtam el, de már nem saját pénzemből.


Magam is túl vagyok már az első ijedtségen, a szüleim idősek, nagyon nehezen mozognak (Velük élek). Én még csak ellennék kocsi nélkül, de az ő életterük a négy fal közé szorulna. Ez volt az egyik motiváció, amiért megtanultam vezetni, s vettem egy használt Ignist. Tehát nem passzióból. Mellesleg sokkal gyorsabban beértem a munkahelyemre, mint tömegközlekedéssel, de mondom nem ez volt az elsődleges.

A pénzügyi háttér: 7 éves futamidőre vettem, ami alatt sok minden történhet. Igazat adok annak, aki ezzel érvel. Amikor megvettem a kocsit, a nettó, kézhez kapott fizetésem 130 ezer forint volt. A havi törlesztőrészlet pedig 25 ezer. Családom nincs. Ebben a felállásban nem hinném, hogy túlvállalással lehetne vádolni. A munkahelyem is eléggé stabilnak nézett ki, de egyébként is abban a biztos tudatban éltem, hogy a szaktudásomra, tapasztalatomra szükség van. Nem lehet gond akkor sem, ha a cég fejre állna. Tavaly előtt ez az arány 168/29 volt. Tavaly első félévben 70/32. Jelenleg 0/34.

És senkinek nem kellek 54 évesen. Még helyettes mosogatónak sem.

2012. ápr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
Mi a probléma ezzel kedves kérdező? Miattuk lehet még a mai napig szép újszerű Suzukikat (és egyéb autókat) venni nevetséges árakon. Én azt imádtam, mikor 2009-ben beütött a válság. 1 éves 7000Km-t futott Suzuki pont az új árának feléért kutyának sem kellett. Olyan árakon tudtak autót venni az emberek akkor, mint se előtte, se utána. Évek óta csak bankos autókat veszünk, a szabad piacon próbálkozni sem érdemes. Részemre jó, hogy ennyire hülyék az emberek.
2012. ápr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Autóra szükség van.Mi magyarok főként autó mániásak vagyunk pont mint a hamburgerevő barátaink vagy a sárga kínaiak.Ehhez hozzá jön hogy hazánkban még státusz szimbólum is az autó.Ha van kocsid azzal bizonyítod hogy elértél valamit az életben és valahova jutottál már.Persze ez a felelőtlen vásárlás tényleg elszomorító de autóra szükség van.

Bevallom , én sem szállnék ki a kocsiból és használnám mondjuk a volán buszt vagy BKV-t mivel autóval sokkal jobb , kényelmesebb és nem kell alkalmazkodni másokhoz.Autó nélkül elveszett emberek vagyunk , sehova nem tudunk eljutni.A repülő , hajó meg az IC vonatok persze más kategória.

2012. ápr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Teljes mértékben egyet értek veled. Kell a kocsi! Én se birok belőle kiszállni:)

De a kis/közepes keresetű emberek hiteles autó vásárlását akkor se tudom megérteni.

A negyedik hozzászóló azt mondja a 70 ezres törlesztő részletet anno kétszer is kitudta volna gazdálkodni havonta. Az havi 140 ezer ha kicsit esetleg összébb húzza a gatyát akkor havi 150 ezret félre tudott volna tenni. Picivel több mint két év alatt 4 millió forintot tudott volna spórolni! Addig meg nyugodtan eljárkálhatott volna valami általa említett "klozettal", utána pedig 4 millió kp-ért már azért szép új vagy 1-2 éves kocsit tudott volna venni. Ami hitel és teher mentes és valószínűleg a mai napig meg lenne.

Kedves negyedik!

Miért nem tudtál várni két évet?

Aki pedig nem tudd ennyit félre tenni havonta miért nem éri be egy olcsóbb használt kocsival? Bevállalja a havi 50 ezres törlesztőt ha annyit félre tesz másfél milliója van két és fél év múlva. Abból már elég jó kis használt kocsit lehet venni. Én több mint egy éve vettem ennyiért egy 2000-es évjáratú S80-as Volvo-t. Nem érzem úgy, hogy "klozetban" ülnék. Full extrás, 7 literes átlag fogyasztás, nem drága fenntartás, kényelmes, biztonságos. Egy átlag ember igényeit több mint kielégíti egy hasonló kategóriás kocsi. Ezzel szemben mivel nyújt többet pl egy vadi új Suzuki? Semmivel! Említeni szokták érvként a garanciát. Na most ezt általában azért úgy találják ki, hogy a garancia időn belül ne nagyon legyen baja a kocsinak. Szóval ezt kb a hajára kenheti a friss deviza hiteles. Ha presztízs szempontokat figyelembe veszünk egy 10-12 éves prémium márkás szedán még a mai napig rommá veri azokat a kocsikat amiket általában kihoznak hitellel a kisebb keresetűek.


Szóval tényleg nem nagyon tudok ész érveket felhozni amellett, hogy miért volt jó nekik hiteles új kocsit venni. Csak pár évet kellet volna várni és spórolni...

2012. ápr. 19. 14:53
 10/16 anonim ***** válasza:

#4-re:

3. válaszoló vagyok: hasonló helyzetben vagyok kb mint Te, hála istennek átlag felett keresek valamennyivel, és csak magamra kell költenem, mert nincsen család. Ehhez képest tudod mit vettem? Egy 20 éves 40LE-s öreg golfot 230e-ért. Ok az igaz hogy azóta belement még 200, de ha elveszteném esetleg a munkámat, a kocsi akkor is marad, illetve nem kell fizetnem valami olyanért ami nem is az enyém. Ha esetleg ellopnák az autót, csak azt a 400-at (igazából már kevesebbet mert ügye használtam is) bukom, és nem mondjuk 4 millát.


Mindig is nyílt titok volt, hogy a bankok hatalmas THM-el dolgoznak. Annak idején is csodálkoztam a CHF alapú hiteleken. Azért az nem véletlen volt ám, hogy a CHF-nek kisebb volt a THM-je (méghozzá esetenként jelentősen!) mint a forint alapúnak, a kisebb THM-ért cserébe vállaltad a rizikót, sajnos buktál rajta.

Te is vehettél volna 400-ért autót, vagy eleve meg lehetett volna tartani a régi csotrogányt. Elvisz A-ból B-be? El. Minden más csak kifogás meg ürügy (legalábbis szerintem). Olyan pénzt nem költök el, ami nincs a zsebemben, ennyit SZÁNTAM (nem csak ennyim volt, lehetett volna több is ha akartam volna) autóra. Ez az összeg amit még kibírok ha elveszik.


Én pl. a hitelkártyámat is "prepaid" rendszerben használom, mindig előre feltöltöm mintsem hogy esetleg ha egyszer véletlenül elnézném, nyögjem az 50%os THM-et...

2012. ápr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!