Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vissza kérhetem a kifizetett...

Vissza kérhetem a kifizetett pénzemet a tulajdonostól, vagy buktam? A gépkocsi üzembentartójának, van e joga vissza kérni a gépkocsi tulajdonosától, a kifizetett pénzt az autóért.

Figyelt kérdés
Ugyanis én hat évvel ezelőtt, vettem egy gépkocsit, de akkor nem volt pénzem átíratni az autót. Tulajdonos akkor azt mondta hogy írjuk üzembentartóira, akkor nem kell fizetnem az átírást. Ő nem bánja ha akár meddig marad a nevén a kocsi. Most egy hete meg egyszerűen kivett üzemben tartóiból, és követel 120ezer forintot hogy fizessek ki neki, mert tartozok még neki ennyivel kocsi árából, ami persze nem igaz. A gépkocsit elakarja vinni tőlem. Ilyenkor mit lehet tenni most a pénz bukom, vagy mit tudok ilyenkor tenni hogy én is vissza kapjam a pénzemet?

#Vissza kérhetem a kifizetett pénzemet #a tulajdonostól #vagy buktam?
2015. jan. 25. 18:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Ezt jól megszívtad! A 6 év alatt nem volt se annyi pénzed, se annyi eszed, hogy átírasd?


Persze azért azt is megérdeklődném, hogy miként tudta megszüntetni az üzembentartóit nélküled, hamisított egy lemondó szerződést?

2015. jan. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Mellesleg meglehetősen cigány szokás utólag alkudozni...
2015. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogyan tudott kivenni az üzemben tartóiból,én nem írtam semmit alá.Onnan tudtam meg hogy a biztosítótól jött a papír,hogy felmondták a biztosításomat,mert nem vagyok már üzemben tartó.
2015. jan. 25. 18:24
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Az uzembentarto nem kell hozza, hogy toroljek az okmanyirodaban a bejegyzest, eleg a tulajdonosnak visszavono nyilakozatot tenni.


A kerdezonek: megszivtad. Ha evek alatt sem voltal kepes rendezni az auto tulajdonjogat, most igy jartal. A tulaj egy taho, de en azert meghallgatnam az o verziojat is ebbol a sztoribol...

2015. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Hátha tudom hogy ilyen gerinctelen ember,már régen átíratom az autót.De nem gondoltam róla hogy ilyen ember.Azt mondta akár meddig a nevén maradhat,én meg hittem neki.De a pénzt nem köteles ilyenkor vissza adni,amit én kifizettem neki érte?
2015. jan. 25. 18:39
 6/24 anonim ***** válasza:
Gondolom nem milliós tételről van szó, vedd úgy, mintha bérelted volna az autót.
2015. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, mintha a tujdonos részéről ez már egy válaszlépés lenne, amikor már elfogyott a türelme. Nyilván a tartozás miatt.

De az is lehet, hogy egy csaló.

Ha van szerződés az egész ügyletről, benne a kifizetendő összegről és vannak nyugták, vagy banki kivonatok az átutalásokról, akkor sima az ügy, mert lehet igazolni, hogy ki van fizetve.

2015. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nem banki kocsi,500ezer forintot fizetem neki ki készpénzbe.De nem találom a papírt amit írtunk a kocsiról.Hat évig egy szót se szólt mivel tényleg kifizettem neki az autót.Csak mikor a biztosítótól kaptam a papírt és felhívtam hogy mi ez,akkor jött azzal hogy én tartozok neki.Azt nem tudom hogy mikor az üzembentartóit megírtuk akkor arra kellett e összeget írni az okmányirodába.Mert ha azon van összeg amit kifizettem,akkor tudnám még bizonyítani is.
2015. jan. 25. 18:53
 9/24 A kérdező kommentje:
Már arra is gondoltam,hogy a kocsit nem-adom vissza.Ha meg feljelent, csak elhiszik nekem hogy nem engedte volna hat évig hogy tartozzak neki.Tanúm van hogy a pénzt odaadtam neki,csak a papírt nem találom,sehol.
2015. jan. 25. 19:07
 10/24 anonim ***** válasza:

Nem vettél gépkocsit, csak üzembentartóként használtad azt.

Hivatalosan legalábbis így néz ki a kettőtök közt lezajlott üzletelés - ki akartál bújni bizonyos költségek (átíratás) alól, azon már el sem gondolkoztál, hogy ilyen formában a használt jármű tulajdonosa marad a rég, s ez rossz esetben vissza is üthet.

Nem védem a tulajdonost, nem biztos, hogy tisztességesen járt el, az ő verzióját nem ismervén lehet megelégelt valamit, lehet más ok miatt, de teljesen jogszerűen járt el, legfeljebb etikailag kifogásolható a cselekedete.

Nem követelhetsz tőle semmit vissza, de az ő követelése sem valószínű, hogy helytálló, ezt mi nem tudjuk eldönteni, de eléggé úgy fest, hogy kénytelen leszel megegyezni vele.

Visszaadhatod az autót, hisz az még mindig az ő nevén van, vagy írtok egy normális adásvételi szerződést, és átiratod a járgányt.

A részletekben nektek kell(ene) megegyezni, most még az a lehetőség is fennáll, hogy kivonatja az autót a forgalomból, s nem nagyon tudsz ellene tenni

2015. jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!