Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miért tart ilyen sokáig a...

Miért tart ilyen sokáig a jogosítvány kiállítása?

Figyelt kérdés

Már jó ideje leadtam a papírokat az okmányirodában, mégis mi tart ilyen sokáig abban, hogy kiállítanak egy kártyát?


Valaki tudja, hogy hogyan működik a dolog? Úgyértem honnan szerzik az üres kártyákat, hol nyomtatják rá az adatokat, és hol adminisztrálják?

Kezd már nagyon elegem lenni



2014. márc. 1. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Átlag hetente háromszor leírjuk, de nem elég ezek szerint.

A kártyák gyártása úgy történik, hogy az okmányirodában felveszik az adatokat, s lefotóznak. Az Állami Nyomdán belül van egy üzemegység, ahol az összes kártya típusú igazolványt gyártják. Nagyon sokat!

A digitális adat ide kerül, itt készítik el. Ez után a kártyákat szortírozzák, csomagolják, majd elszállítják az adott okmányirodába. Amikor megérkezik az bontják, rendszerezik, s kiküldik az értesítést.

No most a nap forgalmú irodákba naponta történik kiszállítás, van ahová csak hetente.

Mindenfajta új igazolvány esetében (tehet nem csere, pótlás stb.) még egy külön kört is fut a dolog. Bocs, hogy nem tudom megnevezni pontosan, egy központi nyilvántartóba is elkerülnek az adatok.

Ez megelőzi a gyártást. Ezért az első kiadás mindig lassabb.

Nekem cserélték a lejárt jogsit úgy, hogy hétfőn voltam bent, s kedden kaptam sms-t, hogy mehetek érte.

Olyan vidéki okmányirodákban, ahol csak 4-5 kérelmet kell feldolgozni, sokkal hosszabb idő ez, az említett logisztikai okból. Nem megy le autó 4-5 igazolvánnyal Alsófelsőtanyára, 200 km oda, 200 vissza, főleg, ha út közben sincs dolga.

2014. márc. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

Én múlt hét hétfőn(02.24-én) voltam az okmány irodába, pesten, 4. kerület. Este fél7re értem oda, meglepő módon nem kellett sorba álljak, kb 10 perc alatt végeztem .Nekem ott az ügyfélszolgálatos hölgy azt mondta, ha postán kérem akkor az kevesebb idő , mert akkor a kiállító helyről egyből a címemre küldik. Ha az okmány irodába kérem az több idő ,mert oda csak heti egyszer jön a posta.


Viszont nekem 3 hetet mondott.


Ma telt le az 1 hét de még semmi.... de olvastam a neten h új jogsit készítenek idén és ezért több idő amíg elkészül

2014. márc. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is olvastam hogy valamit átvariáltak az adatok felvitelén a kártyára (egyébként ugyanúgy néz ki, csak a kategóriák közül asszem a B1 is bekerül, meg az a szürke valami a bal oldalra lesz nyomtatva)



szerencsére tudok rá egy jó példát: egy osztálytársam tavaly decemberben csináltatta, neki két és fél hét volt :)

Ellenben egy másik sráccal, akinek kereken egy hónapig kellett várnia



azért remélem mi egy nyomtatási ciklusba esünk, és akkor neked talán hamarabb megjön :D

én már a határidejük vége felé tartok

2014. márc. 3. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is a 4. Kerületben csináltatam, adtam le a vizsga igazolást nekem azt mondták ha okmány irodába Kérem minusz -1 hét! Neked hany napra rá érkezett meg?
2014. aug. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert állami intézmény ami lassú, rosszul működő és drága is. Az én jogsim (új kategória bejegyzés miatt kell) majdnem egy hete elkészült(weboldalon le lehet kérdezni, de még mindig nem érkezett meg a (budapesti) okmányirodába...
2014. okt. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!