Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzembentartóis forgalmi...

Üzembentartóis forgalmi engedélyemen a lakcímet át tudom írattatni?

Figyelt kérdés

Próbálom pontosan és tömören leírni a helyzetet és amit szeretnék elérni.


Jelenlegi állás:

24 vagyok, sosem volt autó a nevemen, a mostanin a kötelező éves biztosításom 120 ezer ft lenne. A0-val.


Jelenleg apám az üzemben tartó az autómon (én a tulaj, a nevemen van a törzskönyv is) mert így csak 28 ezer ft, és neki a második autója a saját nevén 68 ezer ft, mert arra nem teheti a B10-et ami az én autómon van jelenleg.


Nos én elköltöztem saját lakásba, ami előtt kell fizetni utcai parkolást. Nem engednek venni kedvezményes éves bérletet 4.000-ért, mert a forgalmiban üzembentartóként apám van beírva az ő címével, aki teljesen máshol lakik, mint ahol én, ahol az autóm áll minden nap.


Így havi bérletet tudok venni 4500 ért, 3 havit 12 ért vagy éveset 44 ért talán...


Így a parkolásom évente 4 ezer helyett 44 ezer emiatt.

Hiába van a törzskönyvön az én nevem, illetve a lakcímkártyán állandóként is, a forgalmiban fater van, így nem vehetek kedvezményes parkolást!



Ha fater lemondja az üzemben tartóit, akkor nekem nő a biztosításom kb 90 ezerrel, de ő át tudja rakni a sajátjára akkor a B10-et így 30-35 ezerrel csökkenne a biztosítása, tehát a különbség megint az, hogy egyik+90 másik -30, tehát 60 ezerrel többet fizetnénk biztosításra.

Igaz a parkolás olcsóbb lenne 40-nel!

Tehát maradna a mostani álláshoz képest évi +20 ezer ft, illet az új forgalmi ára, 6.000ft egyszeri költségként.



Ki lehet ezt játszani valahogy?

Vagy a forgalmiban át lehet írattatni a címet valahogy, úgy hogy megmaradjon rajta apám B10-e!


Közös kasszán vagyunk jelenleg, mert ő fizet mindent, én egyetemista vagyok, próbálnám megtalálni neki a legköltséghatékonyabb megoldást!



Köszi előre is!


2019. jan. 2. 23:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedvezményes parkolási engedélyeket bejelentett lakcím alapján ad ki az önkormányzat.

Ezen nem tudsz sokat matekozni, vagy bejelented oda apádat, vagy olyan helyen parkolsz, ahol nincs parkolási díj.


A biztosításon már lehet matekozni, de azt csak te tudod számolgatni, hogy is érné meg...

Biztos, hogy nincs jobb ajánlat egyik biztosító részéről sem?

A biztosítási díjaknál sok más mellett az is számít, hogy milyen autóról van szó, de ezzel a vásárlás előtt kellett volna kalkulálni.

Az is vizsgálandó, hogy a következő években milyen változások lehetnek a díjakban, ha 5 évig apád lesz az üzembentartó, akkor te 5 év múlva is A0-ban leszel...

2019. jan. 3. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!