Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen drága az ablaktörl...

Miért ilyen drága az ablaktörlö motor?

Figyelt kérdés

1991-es Opel Vectra A autóba miért kerül 779.999ftba az ablaktörlö motor?

[link]

Itt a link hogy mennyi:D

Szóval az lenne a kérdésem hogy nekem van egy ami teljesen müködik semmi baja és eredeti GM ablaktörlö motor most szedtem ki az autóból mert bontom szét!

Az lenne a kérdésem hogy én mennyiért tudnám eladni a bontott darabot? :D



2018. júl. 15. 02:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Induljunk ki abból, hogy ennyiért mág automata váltóból is kettőt kapsz egy A8-hoz. Ez elképzelhezetlen ár, gondolom Te is tudod, itt egy karakterrel elírták az árat. Nade én fél perc alatt találtam másikat, az 77ezer volt. Kicsit furcsa, hogy miért olyan drága, de gondolom a gonosz bontók üiatt, elég ismert háttérhatalmi összeesküvés vagy szimplán bonyolult technika, de mivel szeretek hinni a butaságba kitartok a magam által kreált elméletben, hogy az autóbontó háttérhatalmista szervezet áll e mögött is. Nade számoljunk. Más típus, más alkatrész legyen az alany , adott régi Swift injektor , ha elromlik akkor az egyenes szívás, onnét nem mozdul a járgány, létfontosságú alkatrész tehát, ez kerül újonnan 60ezerbe, tudod, ha új akkor darabig nem kell vele foglalkozni, kibírja az EU végéig, de az darab deák-igazolvány. Bontottan, 5ezer egy jó pálinka ára, de nem tudhatod, hogy holnapig vagy az önkormányzati választásokig vagy csak hazáig működik esetleg örökre. Ezért kerül tized annyiba.


Megnéztem, mint írtam, az új 77ezer, eladni a bontottat, kb. 6-7-8 esetleg 10 ezerért tudod. Gondolom sem beépítési sem wgyéb garit nem adsz ,szóval lutri, ez van..

2018. júl. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem jól értelmezed, az 780 Ft csak marketing fogásból kifillérezték az árat! :)
2018. júl. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 crudy ***** válasza:
Teljesen jol ertelmezte :D. Angolszasz orszagogban hasznalnak tizedes pontot. Nalunk vesszo van igy az ott majdnem 800ezer.
2018. júl. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Elírták. Más helyen direkt megnéztem, 19-44 ezer Forintig van választék. Te a bontottat 3-4 ezerért tudnád eladni.
2018. júl. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 9-essel elírták. De amúgy akár 20 millióért is kínálhatják, nem vagy köteles azt megvenni.


Ugyan ez a motor, ugyan ez a márka máshol 45.000Ft. ( [link] Csak találomra kerestem rá, lehet hogy máshol még olcsóbb.


Na, tessék, eszembe jutott még egy hely, ahol megnéztem: Gyári GM, 11eFt! ( [link]


Bontottan ne az új árából indulj ki! Az autómhoz (szintén Opel) egy új nagy nyomású szivattyú 600.000Ft, Egy új kijelző (színes, grafikus, 6,5"-os) a középkonzolon 700.000. Egy vadi új váltó 1.200.000Ft. 13 éves autóról beszélünk. A felsorolt három tétel hibátlanul működik benne. Ha elbontanám, szerinted kapnék érte ennyit?! :D Nem. Még egyben a komplett autóért sem.

Akkor lehet viszonylag drágán eladni egy bontott alkatrészt, ha az jellemzően valami típushiba miatt tömegesen elhalálozik az adott típusban. És az új aránytalanul drága. Így nagy rá a kereslet, sokan keresik. Akkor az új árának 60-80%-át is megadhatják érte. De itt nem ez a helyzet.


A fenti ablaktörlő motorért ha 4-5eFt-ot kapsz, szerintem már nem jársz rosszul.

2018. júl. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem mondod komolyan hogy te elhiszed ezt az árat.

Eszedbe se jut hogy esetleg tévedés lehet benne.

2018. júl. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Egyszerű elírás.

Valóságban nem drága:

[link]


A te bontottadat annyiért tudod eladni, hogy a kiszerelés idejének óradíját talán behozza.

Ugye nem gondoltad komolyan, hogy többe kerül egy ablaktörlőmotor, mint amennyiért egy egészben lévő, vizsgás, működőképes A-Vectrát kapsz?

2018. júl. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nos akkor elmondom neked hogy az én Vectra A autóm az egy limitált kiadás mert ez amerikába készült ki sport kocsinak :D

És igaz hogy 27éves De 15évet simán letagadhatnák róla :D

Van olyan alkatrész ami nem paszol bele hiába Vectra A hoz való :D

És megkérdeztem nem elirás ennyi az ára :D

2018. júl. 15. 15:13
 9/20 A kérdező kommentje:

Ja és nem is 1.6 os motor vant bent :D

Meg a motorszáma nem is C16NZ

2018. júl. 15. 15:17
 10/20 anonim ***** válasza:

Ja, az akkor mindjárt más!

Tedd fel 2 millióért, hiszen sport ablaktörlő van rajta! Meg limitált, meg amerikai sport kocsi meg mit tudom én...


Csak azt nem értem, hogy ha ennyire tisztában vagy az értékével, akkor minek tetted fel a kérdést...? :)

2018. júl. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!