Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swift sedan benzinfogya...

Suzuki swift sedan benzinfogyasztása?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltam egy 99 es benzines sedant. Ugye ezen nincs kis lámpa ami jelezné hogy tankolj. Az lenne a kérdésem ha a vonalnál jár még meddig bírja el? Mert lement már többször a vonal alá kicsivel de az E betűig nem mertem. Mindig szaladtam ki tankolni de ez a benzinszintjelző nagyon gyanús ,m úgy pörög lefele sokszor mintha lyuaks lenne a tank. Egy régebbi kisteherautomon nem ment lefele ennyire. Úszót már mi raktunk be a tnakba mert a régi tulajnál nem is működött , úgy csinálta hogy 500km- ként teletankolta. Akinek vna ilyne kocsija szívesen meghallgatnám hogy van ez a fogyasztás. A kocsi nagyjából rendben van .

2018. jan. 5. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egyszer kell csak megmérned a fogyasztását és utána már tudod hogy mikor kell tankolni.

Például teleteszed elgurulsz 500km-ert és megint teleteszed.

Már meg is van mennyit fogyasztott, aztán csak a napi számlálót kell figyelni és tenni bele.

Ez biztosabb mint egy rossz óra.

2018. jan. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Teletankolod kattanásig. Mész vele, amennyit mész, aztán megint teletankolod. Pontosan megjegyzed hogy mennyi km-t mentél és mennyi liter fért bele, és már meg is van a fogyasztás
2018. jan. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor télen a legrosszabb fogyasztást mérni. Esetleg tavasszal. Vonal alatt is még elmegy 40-50km bármelyik autó, a swift pláne.
2018. jan. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Oké srácok , köszi a segítséget . A teletankolást megcsinálom mert ezt így lehetetlen kiszámolni , engem meg azért kicsit érdekel mégis nagyjábol mennyit kajál. A benzinszintmérő tényleg nagyon durva , van hogy stagnál megyek vele két kört , nem kínozom , és megy lefele mint a zuhanás :D
2018. jan. 5. 11:05
 5/13 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyjából mennyi ezeknek a tényleges fogyasztásuk? Mert olvastam olyanoakt hogy 5 , 5-5 l . Az nekem gyanús szerintem ez simán bekap 8-9 litert most városban.
2018. jan. 5. 11:10
 6/13 anonim ***** válasza:
November végén egy napra kölcsönkocsiként használtam egy ilyen autót. Tele tankoltam. 660 kilómétert tekertem le egy nap alatt. Falvakat kisvárosokat jártam hajnaltól késő estig. Vissza tankoltam. 3,75L/100km-re jött ki az átlagfogyasztásom.
2018. jan. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5,5-6 liter, ha rossz a termosztát, akkor, viszont simán lehet +1-2. 40 liter egyébként a tank, 500-at el kéne menni vele minimum.
2018. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5-6 liter a jó ezeknek. Ha 9 litert eszik normális használat mellett akkor abba valami szar. Dinamikus vezetéssel mentem a 16 szelepessel 600 kilométert egy tankkal. Télen sem mennek ezek 7 liter fölé ha jó állapotú.
2018. jan. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát az előző tulaj tele tankkal 40l , ment 500 akat de abba még tuti volt valamennyi. És ő úgymond dinamikusabban vezetett. Én azért annyira nem bántom . Én még így nem tudtam kisakkozni kb mennyi lehet mert a benzinmutató nem valós értékben megy lefele. Majd a teletankos trükköt kipróbálom hogy megyek vele 100 at és utána tankolok.
2018. jan. 5. 15:52
 10/13 anonim ***** válasza:

"...az E betű tetejét takarta a mutató, így ment bele 37.5 liter. 38 liter kérdés nélkül belement volna, de nem nyomtam tovább. Van egy kapcsolóm, amivel elfektetem a mutatót, akkor teljesen takarta az E betű közepét."

Idéztem magamtól egy Facebook csoportból. 40 literes a tank. Normál esetben 5-6 liter körül fogyasztanak, télen, sok rövid úttal 7-9 liter is lehet, ezen nem kell meglepődni. Én kételkedek az óra pontosságában, vagy tanktól nem jön jól a jel, vagy az órában kergült meg valami.

2018. jan. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!