Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek van Ford Ka-ja? Szeretitek?

Kinek van Ford Ka-ja? Szeretitek?

Figyelt kérdés

Első autónak szeretnék venni egy 10év körülit. Tetszik külsőre, a Fordot jó márkának tartom, egyedül használnám, vagy esetleg valaki beülne mellém. Szeretnék róla minnél több infót szerezni. Elsősorban a fogyasztása, és a megbízhatósága érdekelne.

Ha esetleg valaki nem ajánlja, akkor nyugodtan írhat helyette alternatívát.:)kb.500ezer forintom lenne rá.


2010. máj. 16. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Helló!


Nekünk a családba van 1 Ford Ka 1997es évjáratu 1.3as benzines. Ez lesz a 3ik éve nálunk.

Én megvagyok vele elégedve , a fogyasztása városban 8liter körül van városon kivűl 6liter. Elég egyszerű egy autó tehát nincs tele elektronikával , ami szerintem nemis baj, kevesebb dolog romolhat el rajta.

Nagy hátránya a súlya, tehát méretéhez képest 1tonnát nyom a kocsi.

Eddig egy kormányösszekötőt,gömbcsuklókat, illetve hátsó szilenteket kelett cserélni.

Szerintem egy nagyon jó kis auto, megbízható, sportos megjelenésű, tehát csak ajánlani tudom.

2010. máj. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és még hozzátenném, hogy picit kemény futoműve van, ami a rázósabb utakon megis érződik , de nem vészes :)
2010. máj. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz! Olvastam már ennél jobb, és rosszabb fogyasztási adatokat. Ez mitől függ? Nem értek hozzá.
2010. máj. 17. 08:03
 4/8 anonim ***** válasza:

gondolom többféle motorral gyártják, a diesel autók pl kevesebbet fogyasztanak :)


egyébként erősen függ a vezetési stílustól. Ha nem húzatod mindíg ki az autót, nem gáz fék módon mész, hanem engeded kigurulni, motorfékkel lassítasz a pirosnál, stb, akkor jóval kevesebbet tud fogyasztani.


meg pl a sebességtől is függ. PL nekem mazdám van, az gyári adatok szerint 8.6 ot városban, 7 körül városon kívül. Gyakorlatilag városban lassan megyek, ezért csak 8.3 at eszik. városon kívül viszont megeszi a kilencet is, mert tépni szoktam. sőt, autópályán 190 nél megeszi a 14-15 öt is.


szóval minél sportosabban, gyorsabban vezetsz, annál többet eszik.

2010. máj. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem egy '99-es Ka volt.1,3-as, manualis,legkondis,elektromos ablakok, tetoablak.jo kis kocsi.kicsi a csomagtarto de egy jo zenecucc azert elfert benne.egy ev alatt 14000KM-t mentem vele de meg olajat se kellett cserelni, se utanatolteni.igaz a kocsi nehany evet allt az elozo tulaj betegsege miatt(9evesen 60.000Km-el vettem).nekem kifejezetten pozitiv tapasztalatom van.a fogyasztas azert nagy mertekben a sofortol is fugg nem csak a kocsitol.

udv

M

2010. máj. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! örülök a pozitív tapasztalatoknak.:)
2010. máj. 17. 19:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Első válaszadó vagyok. A fogyasztást illetően, amit leirtam az gazdálkodó üzemmódban használva annyi. Ettől kevesebb fogyasztást még nem sikerült elérnem:)
2010. máj. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Nekem egy 98-as Ka-m van. 1éve használom, és azok kívül hogy összetörtem semmi baja nincs:D Megbízható a motorja, és nekem 5-5,5öt eszik ha normálisan megyek. Ha meghajtom azért beleszalad a 7liter is. Elől kényelmes, hátul nem. Még bontatlan a motorja.
2010. máj. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!