Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MIÉRT nem tiltják be a NAGYON...

MIÉRT nem tiltják be a NAGYON hangos motorokat?

Figyelt kérdés
Szerintem magatoktól is tudjátok pontosan, hogy mire gondolok.. Van ahol azt is megtiltják hogy vasárnap füvet vágjunk mert az a pihenőnap és ne hangoskodjunk. Akkor a motorokkal mi van?
2010. máj. 10. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, valóban szükség lenne ezt is szabályozni, hogy az ilyen gépeket milyen körülmények közt lehessen használni.

De hogy miért, arra nem tudom a választ.

2010. máj. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Jó és jogos kérdés... Én minden olyan eszközt és megoldást a forgalomból való azonnali kivonás terhe mellett tiltanék, ami a jármű üzemét figyelembe véve indokolatlan zajt kelt, vagy aminek dedikált célja a zajkeltés (pl. ún. sportkipufogó, ami a lóerők "pótlása" hangerővel).


/* Anno a "felfúrt" kipufogódobos Trabantok üzemeltetőit mocskosul kiszadizták a rendőrök, és még azzal együtt is igazuk volt, hogy az sajnos sok esetben pénzszűke szülte kényszermegoldás volt. */


Szerintem megpróbálok ez ügyben pár levelet írni, engem is az irritálásig zavar.

2010. máj. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha van, amit visszasírok a Kádár-rendszerből, akkor ez az. Akkor büntettek a kilukadt kipufogóért, most meg (főleg hétvégeken) szinte azon van a verseny, kinek hangosabb a motorja.
2010. máj. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen ellenőrízni kellene!

Elvileg műszakin mérik hány dB a zajszint, de amint megvan a vizsga már teszik is vissza a "sportost".

2010. máj. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szerintem a rendőröknek ezeket is igazoltatni kéne és megbüntetni(pénzbírság)az ilyen motor használatáért. Amikor mesélik, hogy 1 órán át próbálják ágyba dugni a kisgyereket és amikor végre elalszik elrobog a ház előtt egy ilyen vadállat és felébred akkor csak még mérgesebb leszek.

Vagy amikor beszélgetünk sétálás közben és elmegy mellettünk egy ilyen vadbarom, és nem halljuk egymás szavát, és megfájdul a fülünk is tőle...

2010. máj. 10. 18:18
 6/13 anonim ***** válasza:

mert a NAGYON hangos motorok papíron nem léteznek, azthiszem '95óta van egy EU-s rendelet a kipufogók zajszintjéről, amit elég szigorúan vesznek , gyárilag olyan hangtompítóval és folytással rendelkeznek ,ami miatt nem zavaró a zajhatás-eddig oké is

viszont ha valaki elkezdi a teljesítménytuningot akkor az egyik első dolog az hogy kiveszi a folytást és a hangtompítót/ vagy teljesen nyitott dobot vesz->ez egy 13000 RPM-en pörgő sportmotorrral kombinálva elég hangos


DE mivel ezen a motoron GYÁRILAG egy olyan kipufogó van ami megfelel az EU-s rendeletnek, és a kutya sem nézi milyen kipuff van rajta-> papíron nem hangosabb a megengedettnél->nem lehet kivonatni a forgalomból ilyen alapon:)

ha meg viszi a tulaj vizsgáztatni akkor félóra szereléssel visszarakja a gyári kipuffot és ennyi

2010. máj. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tessék?
2010. máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Helyben, közúti ellenőrzés keretében lehetne zajszintet mérni. Technikailag nem bonyolult, csak a jogi hátterét kell kidolgozni.
2010. máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondolok, hogy rendőr áll az utcán meghall egy ilyen motorost és szépen leállítja majd ad neki 20 ezer bírságot :) Ezt mért nem tehetik meg?
2010. máj. 11. 17:21
 10/13 anonim válasza:
54%
Mert a rendőröknek tetszik a motorok hangja csak a sebességükkel van problémájuk :D Egyébként mindig ez van ... szidja az ember a hangos motort.. de ha véletlen oda jut hogy motorral ül, meg van bolondulva a hangjáért és pávázik szeretné ha még jobb lenne... utálhatjuk de természetes emberi érzés ez.. kitűnni így vagy úgy. Akinek esélye sincs ezt átélni az utálja a legjobban. Lehet elfogult vagyok de én kifejezetten szeretem hallgatni mások gépei mit produkálnak legyen az 1-2-4 hengeres. De aki nagyon utálja a sport dobos gépeket, vigasztalja a tudat, hogy ezek a dobok megrövidítik a motor élettartamát. Nekem egy 86 os ezresem van :) ez gyárilag hangos (95 előttisége miatt :D ) és nem rövid az élettartama ;)
2012. aug. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!