Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell váltani motorral? :$

Hogyan kell váltani motorral? :$

Figyelt kérdés

14/F


Tudom ciki kérdés, meg nem így kell megtanulni a motorral váltani, de azért érdekelne.

Van egy elméletem, de lehet, hogy rossz.

Motor beindít, kuplung behúz, 1esbe tesz, és szép lassan húzni a gázt és a kuplungot pedig lassan kiengedni.

Ha rosszul gondolom javítsatok!

És menet közben hogy kell? Például 1esből 2esre?

Hosszan meghúzom a gázt h felpörögjön a motor és kuplung behúz, sebesség 2esre és a kuplungot itt már gyorsan kiengedhetem?

HANGSÚLYOZOM: tudom, hogy nem így kell megtanulni váltani. De engem most így érdekel, hogy leírjátok.. köszönöm aki nem fog engem ezért a kérdésért leszólni és azoknak is köszönöm akik segítenek!


2010. ápr. 14. 22:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Pont ahogy írtad, annyit tennék hozzá, hogy a kuplung behúzásával egy időben nem árt vissza venni a gázt.
2010. ápr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A kuplungot mindig óvatosan engedjük fel(össze) autónál motornál egyaránt,ezzel kíméled a kuplung tárcsát. A rendes neve Tengely-kapcsoló,és (egyszerűsítve írom) 2 forgó tárcsáról(fém és azbeszt) van szó amik amikor ha kuplungolsz kb 1 mmre távolodnak el egymástól tehát elforoghatnak egymástól függetlenül. Ha hirtelen engeded össze a 2 tárcsa "össze csapódik" különböző fordulatokon..ez hosszú távon nem tesz jót a szerkezetnek,de esetlegesen akár azonnali széthullást is okozhat a durva kuplungolás. Ezért mindig óvatosan használjuk azért,hogy az amúgy is kopó alkatrészek ne 5ezer km ig hanem minél-minél tovább kitartsak.
2010. ápr. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Talán ide kapcsolódik. Én úgy tudom, hogy van az üres motoron (tegyük fel, hogy középen). Alatta egyes, felette 2-es.

Vagyis elindulok egyesben, akkor 2 (kettőt) kell felváltanom, hogy kettesben legyen? Vagy rosszul képzelem el?

2010. ápr. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Vannak olyan motorok, ahol elindulás után már nem kell kuplungolni, csak visszaváltáskor.

ezek ilyen fél szekvenciális váltók.

Főleg a crossmotorokra jellemző.

2010. ápr. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A 7:36-osnak nem kell kettőt váltani mert az üresen átugrik a váltó, különben valószínűleg az összes hagyományos váltóval szerelt motoron így vannak a sebességek az az lefelé az egyes felfelé az összes többi a hat sebességes sport motorokon is. Felmerül a kérdés, hogy kerül akkor ismét üresbe a váltó: a válasz kis mozdítással rendszerint kettesből lefelé, de egyesből is ki lehet venni.
2010. ápr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A második kommentet tartom a leghasznosabbnak.
2010. ápr. 15. 13:59
 7/16 A kérdező kommentje:

09:09-esnek:


És mi van ha 6 sebességes a motor amivel megyek és a 6. sebességbe raktam és jön egy emelkedő part. Akkor >>>>1<<<< kuplung behúzással 4szer vagy 5ször lekell nyomnom a váltót h 2esbe vagy 1esbe rakjam?

2010. ápr. 15. 17:43
 8/16 anonim ***** válasza:
pontosan. Visszapakolod és huzod a gázt közben csúsztatod a kuplungot ha olyan az emelkedő.
2010. ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha már sportmotorról van szó, nemhiszem, hogy egy emelkedő olyan akadályt állítana elé, ami miatt vissza kell váltani főleg egyesbe.

Amúgy nem szabad hirtelen nagy fordulatról sokat visszaváltani, mert a motorfék gondokat okozhat.

Például: Mész 5. ben tegyük fel egy 1000cm3-as GSX-R-el

és jön egy emelkedő.Mondjuk a pillanatnyi sebességet 130 km/h (tudom ez nem szabályos, de a legtöbb nagymotoros szokott ennyivel menni)és úgy gondolod, te most vissza akarsz váltani.

5. sebességbe nem olyan nagy a fordulat, vissza lehet rakni mondjuk 3-ig, csak ne hirtelen engedd rá a kuplungot, hanem viszonylag lassan.Aztán már csak menni kell felfele.

Remélem érthetően fogalmaztam, az esetleges hülyeségekért bocsi.

2010. ápr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszi! értettem minden szavad. :) Amúgy egy Aprilia RS 50es motort akarok. Akkor avval biztos kitudok menni 3. -ba vagy 4. -be, például egy olyan 1km-es emelkedőn? (nem vicc : ) )
2010. ápr. 18. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!