Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olyan létezik, hogy egy rally...

Olyan létezik, hogy egy rally autó nem volt összetörve?

Figyelt kérdés

Csak néztem bukásokat, de egyébként nem követem a rally-t mint sportot.

Úgy általánosságban akár profik,akár amatőrök körében mennyire gyakori,hogy egy kocsi nem volt összetörve még sohasem?

Akár a már nem versenyző kiállított darabok is.

Mert olvastam,hogy úgy összerakják egy törés után is ezeket, hogy el sem hinné az ember.


2016. febr. 9. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért ezek az autók belülről is sokkal jobban meg vannak erősítve egy utcai modellhez képest. Még ha kívülről jelentősnek is látszik a kár, azt még simán újra lehet építeni, lényeg, hogy maga a váz ne sérüljön olyan mértékben.
2016. febr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
előttem szólónál a pont.
2016. febr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 veterán vas ***** válasza:
100%

Ahol fát vágnak, hullik a forgács. ;)

Elég kevés olyan rallye autóról tudok, amelyik nem volt ilyen-olyan mértékben megtörve.

Alapból az erősítések sokat fognak, vagyis egy utcai autóhoz képest kevésbé csavarodik a kasztni.

(köszönhető a megerősített varratoknak, behegesztett betéteknek, és minden utólag beszerelt biztonsági elemnek: bukócső, torony merevítés, stb.)

Na és egy komolyabb esés után sem áll meg az élet, mert szinte minden elem cserélhető. Vannak nagyon komoly műhelyek, speciális szerszámokkal, húzatópadokkal, és persze profi mesteremberekkel.

2016. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen hétköznapi autót meg lehet javítani, nemcsak a ralliautót.

Amúgy igen, nem olyan gyakoriak ám a raliban a hatalmas balesetek, csak youtube-n egybe gyűjtik az összeset, aztán úgy tűnik, hogy roncsderbi az egész. De mondjuk egy szezont nem bír ki egy autó sem, nagyon ritka, hogy valaki komolyabb ütközés nélkül menjen egy szezont.

2016. febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!