Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért recsegnek a hangszórók?

Miért recsegnek a hangszórók?

Figyelt kérdés

fejegység: [link]


Hangszórók: [link]


33-as nál nem bírom feljebb venni a hangerőt, mert recseg..


2016. jan. 17. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez így elég kevés infó, kb. bármi lehet.


Egy alsó kategóriás fejegységet közel maximum hangerőre tekersz (az a fejegység már 20-as hangerőnél elég hangos tud lenni) amire egy, gyakorlatilag no-name hangszórópár van rákötve. Ez már alapból lehet a "hiba" forrása.


Bekötési hiba.


Rossz minőségű kábelek, csatlakozók.


Valahol rossz az érintkezés.


A hangszóróknak nem megfelelő a tömítésük.


Esetleg valami valahol gyárilag hibás.


Első körben nézd át hogy minden normálisan be van e kötve. Találkoztam már olyannal, hogy a delikvens fordítva kötötte rá a hangszórót az erősítőre és csodálkozott hogy alig van hangja és recsegett össze vissza. Eközben győződj meg róla, hogy a kábelek és a csatlakozók nem sérültek és nincs e valahol érintkezési hiba. Ha ez pipa, akkor próbálj rá hogy más hangszóróknál is csinálja e. Ha ez is pipa, akkor egy próba erejéig kérjél kölcsön valakitől egy fejegységet. Ha ez is pipa és még mindig recseg, akkor valószínűleg az lesz a hiba, amit az elején leírtam.

2016. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 dirtboy ***** válasza:

recseg vagy torzít?

ha torzít akkor azért mert a fejegységekben gagyi végfok van.

le ad kb 4x20W-ot de azt is úgy hogy magas THD /teljes harmonikus torzítás/ mellett.

magyarán már fél hangerőnél is sok torzítást visz bele,feljebb tekerve meg négyzetesen nő a torzítás.

emellett fos alkatrészekből építik,nulla damping factor,még csak normális tápja sincs egy fejegységnek.


a renegade mint márka jellemezve ipari hulladék.

hogy mitől recseghet ahhoz hallanom kéne honnét is jön a zaj.

2016. jan. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 dirtboy ***** válasza:

/Találkoztam már olyannal, hogy a delikvens fordítva kötötte rá a hangszórót az erősítőre és csodálkozott hogy alig van hangja és recsegett össze vissza./


ilyennek bőven találkozhatsz hangminőségversenyt nyert autóknál is.

attól hogy nem fázishelyes a bekötés még nem jelenti azt hogy akkor bármi gond lenne.

vagy magassugárzó vagy mély közép sok esetben fázisfordítva van mert így kerül a halható hang az utastérbe pont fázisba.

nálam a mélyközép van fordítva,12dB/oct al vágva ami 180fokos fázis eltolás.

mélynyomóknál is tipikus dolog a fázisfordítás,főleg ha hátulról hallatszik.

2016. jan. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"ilyennek bőven találkozhatsz hangminőségversenyt nyert autóknál is"


Az lehet, de én nem ezekről beszéltem. Hanem azokról, akik a no-name, kalaptartóba vágott két-három utas borzadájokat is bekötik fordítva és nem azért mert úgy akarták, hanem azért mert figyelmetlenek voltak, vagy nemes egyszerűséggel nem tudják értelmezni a nemzetközi ISO szabvány legalapvetőbb jelzéseit sem (+/-, piros/fekete).

2016. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 dirtboy ***** válasza:

Jó ezt értem csak azt nem hogy ennek milyen szempontból van köze a recsegéshez.

ha fordítva van kötve akkor fordítva indul el a membrán.

a membrán mind két irányba sugároz hangokat ezt gondolom nem kell ecsetelni.

ha az egyik fordítva van kötve a másik meg helyesen akkor max kioltják egymást,csak úgy mint a szabadon álló hangszóró,akusztikai rövidzár lesz.

sokat halkul és frekvencia tartományok eltűnnek de recsegés nem lesz attól még.

2016. jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"sokat halkul és frekvencia tartományok eltűnnek"


Igen, a tulaj se többet, se kevesebbet nem vesz észre csak azt amit te is leírtál. Éppen ezért az egekbe nyomja a fejegység hangerejét hogy legyen hangereje, (mint a kérdező is) ami már mindjárt produkálhatja a fent említett hibákat egy ilyen fejegységnél. (bár tény hogy nem recsegést, hanem inkább torzítást, de a kérdező lehet hogy recsegésként hallja)

2016. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dirtboy ***** válasza:
az lehet
2016. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is a "rendszer" teljesítményében van a hiba. Ennyire képes.

De tulajdonképpen miért is akarod te maximumra tekerni?

Az én Alpine-om 30-ig van skálázva és 18-nál még sosem szólaltattam meg hangosabban. Bár ha te nem magadnak, hanem az utcának akarsz zenélni akkor megértem.

2016. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dirtboy ***** válasza:

nem egyformán vannak skálázva,alpineom 35ig volt,a mostani pioneer-em meg 60ig van.

hogy kinek meddig kell feltekernie főleg ha nincs erősítő meg nagyban függ a hangszóróktól.

a gyári hangszórók érzékenyek,kis teljesítménytől is képesek egész nagy hangerőre,egy nem gyári hangszóró nem olyan érzékeny,ugyan ahhoz a hangerőhöz több kraft kell neki.

3dB hangerő emelkedéshez dupla teljesítmény szükséges.

pl

1W 90dB érzékenységről indulva

2W 93dB

4W 96dB

8W 99dB

2016. jan. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyszer láttam/hallottam a kérdésben szereplő fejegységet. Kb. már a 25-ös hangerő is olyan volt, a gyári hangszórókon, amivel már tényleg nem csak magának, hanem az utcának zenél. Éppen ezért is lepődök meg rajta, hogy 33-ig feltúrja, hiába érzékenyebbek a gyári hangszórók.
2016. jan. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!