Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki épített már "gyorsasági...

Valaki épített már "gyorsasági" motort autóba? Tapasztalatok, illetve tanácsok hajtás stb

Figyelt kérdés
2015. szept. 26. 10:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt tanácsolom ne tedd.
2015. szept. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egesz pontosan mit is akarsz kerdezni? A gyorsasagi motor az nem auto, eerted, az egy motorkerekpar-fajta, azt nem lehet autoba epiteni.


Ha 'versenymotort' akarnal autoba epiteni, el kell keseritselek: soha a tetves eletben nem fogod tudni idehaza forgalomba helyeztetni, mert annyi penzed sose lesz hogy rendesen megcsinald es le is papiroztasd. Egyebkent amire gondolsz, hogy kb. miket kene cserelni: teljes hajtaslanc (motor + valto, ha esetleg van difi, azt is), lengescsillapitok, rugok, fekek (!). Biztos vagy benne hogy az 1.0-s Suzuki ettol 'racsing' lesz?

2015. szept. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Vannak a youtube-n ilyen videók, Trabantba, Kispolszkiba tesznek 600-as, 750-es vagy 1000-res gyorsasági motort, eléggé fürgék a kisautók vele:

https://www.youtube.com/watch?v=oPLuR3nNz30

2015. szept. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag csak a kasznit nem kell cserélni azon kívül mindent....
2015. szept. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Van egy Magyar trabi is két R1-es hajtja. Nem rossz, de az 1,9 pd polos leveri. Volt a tvben is. Azt mondta, hogy egy blokk kevés volt és a kettő sem hozta az elvártakat. Viszont a pd polos veri a mezőnyt. Gt3-as Porsche ellen halt meg nert túlhúzta a turbót a gazdi, azt szarni ment a blokk.
2015. szept. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jó válaszok csak nem ez volt a kérdés próbálok technikai megoldásokat gyűjteni.Tudom mi a különbség az autó és a motorkerékpár között jah és persze az épített autó motor között( "racsing suzuki").Tudom h a kasztni marad meg a többi átépítés,de fix hajtás vagy diffis megoldás lenne jobb.Anyag beszerzés stb.Nem bajnok akarok lenni csak magam és más szórakoztatására építeném. Egyszerűen tetszik :)
2015. szept. 28. 18:50
 7/13 anonim ***** válasza:

"Jó válaszok csak nem ez volt a kérdés"....mert akkor mi volt a kérdés???Ha jól emlékszem szerepel benne ez a két szó: " Tapasztalatok, illetve tanácsok " ......tanácsokat azt hiszem kaptál....


A tapasztalat résznél mire számítottál úgy őszintén???Bele kérdezel itt a nagy világba csak úgy vakon,úgy általában....most komolyan azt hitted hogy erre a semmi kérdésre valaki ad neked egy teljes leírást az utolsó csavarig,dokumentációval,tervrajzokkal,árakkal stb stb......

2015. szept. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem veszekedni jöttem.Te az írtad a kasztni kivételével mindent.Ok.Ez egy tapasztlat volt?Építettél ilyet?Tudod miről van szó?Nem a nagyvilágba kérdeztem.Gondoltam hátha van értelmes aki tud választ adni.Nem pedig racsing suzuki.Meg h a pd polo lenyomja.Nem a tescohoz akarok kijárni vele.Akinek nem tetszik a kérdés az lépjen tovább.
2015. szept. 28. 20:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Mire adjunk neked értelmes választ,amíg nincs értelmes kérdés??


Egy ilyen dolog nem olyan mint egy vasárnapi húsleves,hogy adjatok már tanácsot,milyen zöldséggel mennyi sóval csináljam?


Itt minden egyedi eset,mert egyáltalán mi a kiindulási alap?Valami kisebb vagy nagyobb autó?Orrmotorral vagy farmotorral?Milyen gyorsasági motor motorját akarod belerakni?Mire akarod használni?Mennyi pénzed van rá?Meg van-e hozzá a kellő műszaki tapasztalat,de minimum érzék,hogy egy ilyenbe belevágj....és ne csak egy pénztemető projekt legyen az egész,ami aztán sosem lesz majd befejezve!


Úgyhogy most kérdezgetheted itt hogy fix kihajtás vagy difi,mert szerintem mindegy mit mondok rá előrébb nem leszel vele.....

2015. szept. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez már kicsit nyugodt hangnemben történő válasz.Szerintem nem a kérdés körül kell kötekedni.Vw polo 6n ről lenne szó,farmotoros 1000 től felfelé lehet aminek van értelme,csővel lehető legtöbb könnyítés,de nem a biztonság rovására.Már kutakodtam a neten.Elég sok megoldás van.vki diffivel csinálta más fix tengellyel.Nem karbon cuccokkal meg fullos autót akarok amibe min 2-3 milla van.
2015. szept. 29. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!