Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az M52TU motorok BMW e39...

Az M52TU motorok BMW e39 ekben nicasil bevonatúak voltak vagy sem?

Figyelt kérdés
azt szeretném megtudni hogy az M52 vagy M52 TU motorok voltak nicasil bevonatosak vagy nem

2014. okt. 22. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az M52 nikasilos, az M52TU pedig vashüvelyes.
2014. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
melyik tartósabb szerinted és melyiket olcsóbb javítani, ha kell, köszi a választ
2014. okt. 22. 20:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Alapvetően szerintem mindkettő hasonlóan tartós motor. A nikasil ugye javíthatatlan, de azért nem annyira gyakori, hogy tönkremegy. Nem tudom, hogy a TU jobban bírja-e, de az javítható. Volt fórumon sima M52 tulaj, akinek 430ezer km volt a kocsiban, míg végül tetőre rakta. :) Az enyémben 293ezer van most, és nem kell olajat utánatöltenem. A hangján hallatszik, hogy nem új, de működik rendesen. Karbantartás kérdése szerintem. A Vanos jellemzően már nem tökéletes egyikben sem, legalábbis ezt állítják. Ezek felújítása alkatrészárban nem vészes, de TU-nál kettő van. A munkadíj már szerelő függő, és nem lehet bárkire rábízni.

Ilyen korú autónál inkább az alapján válogass, hogy milyen állapotban van, mennyire ismert az előélete. A km állás valószínűleg úgysem igaz. E39-ben szerintem volt M54 is, az állítólag még jobb.

2014. okt. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nicasilt már tudják javítani(olaszoknál) nem olcsón de jobban bírja mint a vashenger és kevésbé kopik. Pontosan nem tudom ez milyen blokk. a 318is blokkokra mondják h megfelelő karbantartás mellett halhatatlan.
2014. okt. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az M52 blokk hengerfala nikasilos bevonatú volt minden európai piacra szánt variáns esetében, csak az USA-ban készült vas bevonattal. De ez nem gond, mivel ennél a motortípusnál nem érkeztek panaszok erre a műszaki megoldásra, csak arra kell figyelni, hogy ne kerüljön bele rosszminőségű (magas szilícium-tartalmú) benzin, mert az leeszi a Nikasil-bevonatot.
2014. okt. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!