Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift alacsony alapjárat?

Kovacsgabor1 kérdése:

Suzuki Swift alacsony alapjárat?

Figyelt kérdés
6 szelepes Swiftemnek néha nagyon alacsonyra esik az alapjárat. Már régóta nálam van, vigyázok rá, szeretem, így ez most elég rosszul érint... Mi lehet a baj? 4000Km-rel ezelőtt lettek gyertyák, olaj, olajszűrő, és légszűrő cserélve. Eddig soha nem jelentkezett nála a probléma. 250-300-ra esik le a fordulat, a motor elkezdi az egész autót rángatni, nagyon idegesítő. Pont ilyen (csak az enyém pöcre beindul): https://www.youtube.com/watch?v=asEbIz2PzkY

2014. aug. 12. 17:24
 1/8 anonim válasza:
nos nekem nem szakmám csak annyit és annyira értek hozzá amennyire meg amilyen baja az én kocsimnak volt, de! gyújtás? gyújtáselosztó, kábelek? esetleg az üzemanyag-levegő keverék a rossz? ha jól értem ez üresjáratban jelentkezik? alapjárat? de akkor inkább már a alapjárati motor? nézd én a helyedbe neki állnék szét szedni azokat amikhez nem kell nagy szakinak lenni és relatív olcsó! kábelek! jár a motor mikor így rángat, fogysz egy szigetelt fogót (mert kellemetlen mikor a gyújtás odavág a kezednek, tapasztaltam...:D) és lehúzod majd visszadugod egyesével! amelyiknél romlik a motor hangja \leáll az a jó kábel, mész tovább! amelyiknél nem csinál semmit az a kábel kuka! ha vettél új kábelt de még mindig rossz leveszed az elosztót(gyújtás!) és megnézed belül a szigetelés meg körbe az alkatrészt repedés után kutatva! ha van a szigetelésen akkor az kuka! ha ezekkel úgy néz ki semmi gond, és a motor nem csinálja ezt mikor odalépsz neki, és még ha ebben is van alapjárati motor ( amit nem tudok hisz bútorasztalos vagyok nem autószerelő...!:D) akkor én kivenném amihez kell (nálam, ford focus 2002-es)10es kulcs stb...minden vele együtt lejövő gumigyűrűt mindent leveszel és elraksz el ne vesszen mert ha az nincs nem tudom mi lesz! :D az alkatrészben elvileg mozog egy kis "rúd" ami éppen akkora h mozogjon. ennek is kell kenés márpedig ez a sok levegőtől kiszáradhat és így nem mozog ahogy kell. nálam például felpörög a motor nem megy le a szokásos 750es fordulatra vagy csak később illetve emelkedik a fordulat! na ki vetted azt a kis rudat egy fogóval kihúzod (csőrös fogó) és wd40 illetve műszerolajjal bekened( én szánkenő olajat hoztam rá elvileg ugyan az mint a műszerolaj, lényeg h minél vékonyabb legyen!) mielőtt bekennéd alkohollal vagy hasonló tisztítószerrel leöntöd letakarítod és vársz, hogy felszáradjon! mikor ez megvan a kihúzott rúd tövére csepegtetsz 2-3 cseppet és ki be tolod a rudat h bejáródjon! ezután ha van erre való szered akkor a gumi gyűrűket is bekenheted valami gumi ápoló cuccal! összerakod és reménykedsz! de egy számítógépes átvizsgálás nálunk 3e ft én ezzel kezdeném!lehet még az is hogy szennyeződés van az üzemanyagrendszerbe és akadozik a benzin ellátás! remélem adtam pár ötletet tippet!
2014. aug. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez üresjáratban jelentkezik, köszönöm a tippeket! Remélem megoldja a problémát ez a módszer :)
2014. aug. 12. 20:59
 3/8 A kérdező kommentje:
Ebben a Swiftben már van alapjárati motor, azt is megnézem majd! Mégegyszer köszönöm! :)
2014. aug. 12. 21:04
 4/8 anonim ***** válasza:

óvatosan a szétszedéssel, vagy bármi buherálásával...nálam is előfordult, már nem emléxem, hogy mit csináltam, de valami egyszerű bowden feszítés...ha jól emléxem..


a mostani 1.5 ös is csinálja..a gyári nyolcszázról már hatszázra csökkent az évek alatt..pláne, ha véletlenül valami genjó benyát kap némi befecskendező-tisztító adalékkal, akkor már 550-en ketyeg..néha izgulok..aztán az újabb 95 ös tankolásnál visszaáll hatszázra, időnként hatötven...


ez ilyen, nem akarom tudni mi okozza.


a pöccre indulás nagyon fontos jelenség, ugyanis akkor biztosan jó minden.

2014. aug. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Természetesen vigyázok a szétszedéssel, de a Swift 1.0 3 hengeres 6 szelepes motorja nem valami bonyolult építmény :D [link] Alig a fél motorteret foglalja el a kicsike :D Szóval ma reggel beindítottam, megvártam, míg bemelegszik alapjáraton. Megint leesett a fordulat 250-350-re. Kigyorsítás alatt semmi nem jelentkezik, nem rángat, semmi baja, ezért érdekes a dolog. Kimentem a főútra, nem kíméltem a száját, 2-3-asban tiltásig nyomtam, 4-esben amíg bírta, hirtelen már 140-nel "száguldottam" :D, hátha csak valami egyszerű dolog, egy kis forgatástól megoldódik (egyébként nem vezetek nagypapásan, de azért sajnáltam most :D)... Hazamentem, kicsit megpihentettem alapjáraton, egy ideig megörültem: kb. 3 percig nem csinálta, aztán megint elkezdett pöfögni... Leszabályoztam üresben, megint kb. 1-2 percig nem csinálta, erre megint pöfög... Na hát mondom akkor tényleg a szétszedés lesz a módja. Azért is érdekes a dolog, mert az autóban alig 100.000KM van, és rendszeresen betartottam a karbantartásokat, ahogy mondtam, vigyázok rá, és szeretem :) Követem a tippjeidet, köszi értünk, hátha megoldódik velük a probléma... :)
2014. aug. 13. 10:39
 6/8 A kérdező kommentje:
Tegnap délután kicseréltem a gyujtáskábeleket, és a gyujtáselosztót. Azóta király :) Köszönöm a tippjeidet! (nem értem hogy oldhatta meg a problémát ezek kicserélése mert menet közben nem volt semmi baj az autóval...)
2014. aug. 14. 08:21
 7/8 anonim válasza:
szívesen! belegondolva lehet csak enyhén húzott félre és lassabb fordulaton már észrevehetőbb ha 1 henger rosszkor jár vagy nem jár. fogja a motort. mentél pörgetted lehet h....na szard le jó az a lényeg! :D
2014. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg a MAP szenzort lehuzod és ha jó akkor az volt a ludas.. youtuben láttam
2017. máj. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!