Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW 318,320 E46 megéri-e?

BMW 318,320 E46 megéri-e?

Figyelt kérdés
Halottam, hogy az e46-s szériák motorhibásak, gyengébbek, hamar tönkremennek mint az e36-s elődje. Valakinek van infója erről? Illetve benzines vagy dizel a megbízhatóbb?

2013. ápr. 4. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
tévedés, nem motorhibásak, nem gyengébbek. minden azon múlik az előző tulaj mennyire figyelt rá, mivel épp ugyanyannyira tud tönkremenni mint más autó. nekem is ez van 318i, és a motorja a világból kivisz, hasonlóan a 6 hengeresekhez. nincs olyan gondja mint pár Audinak hogy rossz a láncfeszítő stb. D és i is megbízható, a karbantartás a lényeg! én évente max 15 ezret megyek azért jobb nekem a benzin, így nem kell aggódnom a porlasztók és a turbó miatt, mert ezek már mind elég sokat futottak. km-t ne is nézz, kétszáz alatt a legtöbb kamu.
2013. ápr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ilyen autót keresek, csak visszatart, hogy rengeteg pénz a karbantartás és sokat fogyaszt, főleg a benzin, nálad mennyit eszik a 318-as?
2013. ápr. 4. 09:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nem regeteg pénz a karbantartás. vannak alkatrészei amik drágábbak, de sokkal fapadosabb ilyen szinten mint egy 5ös. a benzines 18i 8,5l körül fogyaszt vegyesen, 8l alá csak autópályán-országúton tudtam vinni nyáron. De hát nem is fronthajtásos 90 lovas motor 150 Nm nyomatékkal. a diesel max 6l-ből elvan, a 20d is.
2013. ápr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 audiofly ***** válasza:

Nagyon jó a benzin és a diesel is.

De ha dieselt veszel csak a Faceliftet ajánlom (2004 után).

150 pacisak és kegyetlenül harapják az utat, fateromnak is az van.

Az enyém benzines 2.0-as , 65 literből csináltam 1000 km-t.

2013. ápr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 318i-ből van gyengébb (118 le) és erősebb is (143 le). A 320i többet eszik, viszont nem gyorsabb. a 320d beéri kevesebbel is, ha ez a szempont.

De hogy miért akarnak ennyien bmw-t...

Az öreg E46-okból sokat hirdetnek viszonylag olcsón, leginkább a 2000-es évjáratúakkal bezárólag. Nem azért olcsók, mert olyan jó vételek... a belüket húzzák, szanaszét voltak törve, javítgatva, ami egyáltalán nem lenne baj, ha szakszerűen lettek volna javítva, de sokszor még az avatatlan szem is észreveszi a gányolást, ami ezeken van. S csak hozzák és hozzák őket Magyarországra. Igaz, más márkákból is dőlnek befelé a roncsok.

Egyes márkákból lehet kapni ugyanannyiért fiatalabbat és gyorsabbat.

2013. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!