Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beállásnak, parkolásnak van...

Beállásnak, parkolásnak van valami trükkje? Hol lehet utána olvasni vagy leírást találni bármit

Figyelt kérdés
Jogsit most csinálom, és 22 óra vezetésem megvan, megy... megyeget, de lassan vizsga, és ezekben a beállásokban, meg parkolásban nem nagyon vagyok biztos sosem, és nem is jön össze hibátlanul, hol lehet ennek utána olvasni vagy bármi? hogy mit figyeljek, mikor csavarjam a kormányt és bármi egyéb

2012. jan. 24. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne , nekem még van hat órám vizsgáig.
2012. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előre vagy hátra felé parkolás/beállás?


Hátrafelé beállást régen úgy tanították, hogy párhuzamosan beállsz az első első mellé, betekered mögé 45°-os szögben, és amikor a jobb oldali ajtód elhagyta a lökhárítóját, akkor alászeded az elejét. Sztem ez az elv az egyik legegyszerűbb.

2012. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tolatva két kocsi közé, akkor azt úgy tanultam(mármint az út széli parkolás, amikor egymás mögött állnak),hogy beállsz a kocsi mellé, elkezdesz tolatni, ahogy engedi a kocsi hátulja, alászeded teljesen. Ha a baloldali tükörből meglátod a mögötted parkoló kocsi jobboldali lámpáját, akkor egyenesbe tekered, és ahogy engedi a kocsi eleje, úgy becsavarod. Én így tanultam.
2012. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

és a patka? mármint hátraparkolásnál patka mellé kell most állni, annál mire figyeljek?

meg az előre -jobbra ill balra parkolásnál is fennáll a kérdésem

2012. jan. 24. 17:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a sima előre való beparkolást úgy tanították hogy ha a kocsim eleje egy vonalban lesz a bent álló autó oldalával, pontosan azzal az oldallal legyen egy vonalba ami mellé be akarok menni. A tolatós beparkolásnál úgy szintén erre kell figyelni, a két külső tükröt használni és ha látod hogy ütközés lenne előrébb mész beszeded a kormányt az ellenkező irányba és úgy szépen betolatsz úgy hogy mindkét ajtón ki lehessen szállni.

A párhuzamos parkolást is meg próbálom elmagyarázni bár én azt rutinból csinálom már tehát észre sem veszem hogyan csinálom igazából. Amit nekem anno tanítottak az az volt hogy mellé kellett állnom annak a kocsi mellé aki mögött be akartam volna parkolni. És úgy kellett oda állnom hogy a visszapillantó tükör egyvonalba legyen az autó hátsó ajtajának a kilincsével. Ha nagy autó volt ott akkor arra kellett figyelni hogy a hátsó ajtó és a csomagtartó között lévő rész közepénél kezdjem el tekerni a kormányt úgy hogy a kívánt helyre betolassak. Amikor tolatás van célszerűbb hátranézni és persze a tükörbe nézni annak kicsit lehajtásával hogy megfelelően lássuk a padkát, amikor közeledtünk hozzá akkor a kormányt szedni kell jobbra hogy a kocsi a helyére menjen.

Én erre emlékszem, ma már másképp csinálom, de az neked túlságosan bonyolult lenne másrészt én elég hosszú kocsival csinálom ami nem tanulásra van szóval én rutinból.

Én javaslom hogy kérdezz rá az oktatódra és ha úgy van szánjon erre pár percet hogy begyakoroljátok esetleg elmagyarázza le rajzolja egy papírra. Elfogja magyarázni mert amikor a húgom tanult neki is olyan szépen elmagyarázta hogy kente vágta a parkolás témát.

2012. jan. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Elvileg ha akkor szeded alá, amikor meglátod a tükröt, akkor nem lesz padka. De tükörből látod szépen, maximum ráigazítasz.
2012. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet trükköket és praktikákat írni, de ezekből szerintem senki nem tanul meg parkolni. Gyakorolj sokat egyedül, egyszer rá fogsz érezni és onnantól már menni fog. Én is úgy jöttem bele, hogy amikor éjszakánként hazaértem (nem láthattak túl sokan..) a ház előtti parkolóban próbálkoztam egyre kisebb helyekre beállni. Eleinte leizzadtam, mire sikerült, de nagyon megtanultam a leckét. Azóta bármilyen kis helyre beállok.
2012. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na igen gyakorolnek en de egyedul nem vihetem el az autot es sajnos erre igen messze van parkolo ora pedig jogsi nelkul elmenni ugye.... (:

Szuleim pedig dolgoznak bar azert szoktunk gyakorolni, de veluk meg a parkolo hianya szokott elojonni, ahol vannak autok

2012. jan. 25. 07:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!