Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit Nézzek meg Simson vásárlás...

Mit Nézzek meg Simson vásárláskor?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék Simsont vásárolni, de hogy őszinte legyek, én se és az ismerőseim se értenek a simsonokhoz. Mit figyeljek vásárláskor? És mire figyeljek majd ha magamnak akarom karbantartani?

Előre is köszönöm!


2011. ápr. 1. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
milyen állapotban van, szervizelve volt-e, olaj mikor volt cserélve, vátó, motor milyen állapotban van, kb mennyi kilómétert ment, és ne csak egy rövid próbakörre vidd el:) Sok sikert:)))
2011. ápr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg hogy a teleszkóp működik e rendesen, ra ránehezkedsz akkor nem koppan e, nem folyt e ki belőle az olaj.

Nem szabad folynia az olajnak a blokkból, ha csattogó hangot az a henger felől és hangos akkor kifúj a kipufogónál, ha folyik a kipufogó és a henger találkozásánál az olaj az rossz jel.

A z első teleszkópot rángasd meg ha sztenderen áll motor hogy nem e kotyog a kormánycsapágy. A hátsó kereket oldalirányban mozgasd, ha mozog akkor az baj.

Nagyjából ezeket érdemes megnézni.


Ha nem értesz hozzá akkor szerintem ne vegyél simsont mert sokat kell javítani.

Nagyon nehéz kifogni egy jó példányt, a legtöbb nincs is felújítva vagy rosszul újították fel.

2011. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Igazából, nagyon megtetszett a simson,olcsó és olvastam hogy magadbütykölős. Szeretek otthon szerelni, és szeretném meg is tanulni a simsont szerelni. :)
2011. ápr. 1. 21:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazából véve ha nem is értesz hozzá a józan ész mindent megold. Képzeld én most vettem egy romet ponyt simson blokkal. életemben nem volt motorom soha nem is értettem hozzá. Azt sem tudtam hogy kell beindítani.

Aztán rájöttem, hogy nagyon primitív szerkezet. Tele az internet leírásokkal. Én pl a karburátort is magam állítottam be a leges legjobbra. Magamtól jöttem rá a kerékcsapágy meghúzásra stb



A lényeg, hogy rosszat nem tudsz venni csak drágán rosszat. Ezalatt azt értem, hogy ha jó árba van akkor megéri.


De amit mindenképp nézz meg!


Berúgókar minden helyen megakad-e? Ez elég drága csere ha nem ASzép lassan tekerd le fel lenyom felenged..Ha mindig forgatja a motort akkor jó.


A váltót nézd meg akár állába ishpgy beveszi e min az x sebességet....ez is elég körülményes szerelés ha nem.



Nyisd meg a menzincsapot húzd be a szivatót és lassan nagyion lassan nyomogasd a berúgókart a lényeg hogy érezd a kompressziót. Akkor van baj ha a két blokkfél között csöpög ki a benzin. ekkor atömítés áterszet és ezt scak a teljes szétszereléssel tudod megoldani.



A többi értelem szerűen átlátható

2011. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem két dolog van, ami viszonylag drága a Simsonhoz: az egyik a hengerfúrás vagy új henger felszerelése, a másik pedig a komplett kerék. Szóval próbáld ki hogy érzed-e a kompressziót (ezt a berúgókar lenyomásakor annak az ellenállásából érzed), meg vess egy pillantást a felnikre is. Meg persze a gumik állapota komoly alkualap, ha kopottak vagy az öregedéstől ki vannak repedezve akkor legtöbbször lehet alkudni emiatt.

Igaz hogy egyszerűen szerelhető gépezet, de néha a gyakorlat meg tudja hazudtolni az elméletet, főleg az első pár hónapban.

És ha csak meg akarsz tanulni motorozni rajta és utána el akarod adni, akkor ne költs rá sok pénzt, mert nem tudod annyiért eladni amennyit beruházol. (Ez utóbbi saját tapasztalat)

2011. ápr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A jobb oldaldeknit leveszed azt megnézed a gyújtását, tirisztoros-e vagy mexás. Tákolt-e milyenek a tekercsek. Meg vedd ki a gyertyát nézd meg hogy őzbarna-e
2011. jún. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

21:24

jókat mondtál, de a henger és a könyök találkozásánál ha folyik az olaj az egyáltalán nem rossz jel. Minden Simsonnak folyik ha nem csinálnak oda vmi jó tömítést( pl azbesztzsinórból). Tipikus Simson betegség a könyöknél az olajfolyás. Ettől nincs semmi baja a motornak.

2012. jún. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!