Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felforrt a viz, de?

Felforrt a viz, de?

Figyelt kérdés

De a muszerfalon csak 90fokot mutatot a jelzo, de a kiegyenli tartajt ledobta.

Ilyenkor ez mit jelent?


máj. 18. 16:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Mutatott
máj. 18. 16:16
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Ez azt jelenti hogy túlnyomás lett a rendszerbe, elképzelhető hogy a kiegyenlítő tartály sapkába a szelep nem jó, elsőre tegyél rá újat.
máj. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De tovabb tudok vele menni..

Egyszer csak az volt hogy 90nel jobban nem ment az auto, jott egy domb, es alig akart felmenni..

Megalltam es kilotte a vizet

máj. 18. 16:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Az normális hogy meleg motornál a radiátornál túlnyomás van és kijön a víz. A "90-nél jobban nem ment" az lehet vészüzemmód vagy eldugult katalizátor. Járó motornál rakd a kezed a kipufogó végére. Érzel áramlást? Ha nem, akkor katalizátor takarítás, ha nem segít, akkor csere.
máj. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mármint lezárt tartálynál kinyomta?
máj. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen.

Annyi volt,hogy elindultam hazafele veszprembol(oda uton nem volt gond).

Elso korforgalomnal elkezdett rangatni az auto, leakart fulladni.

Kiertem a varosbol, es a fouton alig gyorsult a kocsi 90nel tobbel nem is tudtam menni(padloztam).

Jott egy enyhe emelkedo es ott vissza kellett valtanom 1-esbe es ugy tudtam felmenni rajta kb 5km-el.

Muszerfalon a homerseklet mutato fixen kozepen allt(nem jelezte,hogy melegedne)

Felrealltam, es lattam,hogy a motorhazteto alol jon ki a goz, kinyomta a vizet.

Vartam 1orat,ujratoltottem, szepen jar az auto, de ahogy elakarok indulni vele leakar fulladni, es nincs ereje.

máj. 20. 04:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Te, nem hengerfejes ez? A víz egy része már eltűnt, a nyomás óriási, mert az égéstérbúl átnyomja, a hőérzékelő már bele se ér a vízbe. Milyen kocsi, motor?
máj. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt írja "ahogy elakarok indulni vele leakar fulladni, és nincs ereje."

Ez bizony hengerfej lesz, mielöbb szerelö kell neki.

máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!