Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tört autóval OT vizsgára?

Tört autóval OT vizsgára?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy autóm, ami jövőre tölti a 31. évét (94-es), és nagyon jó állapotban van, azonban 2021-ben volt egy balesetem vele, ahol az eleje megsérült. Ki lett lakatolva, az első nyúlvány és motorháztető, lökhárító sérült. Ezek helyre lettek állítva lakatolással, fényezéssel, a lökös lett cserélve másik gyárira, de egyébként más nem lett cserélve, minden gyári rajta. Itt-ott rohad a kasztni, de azt tudom, hogy megfelelő lakatolással az sem feltétlen gond OT-n. Tegyük fel, ha minden rendben és esztétikailag is megfelel, akkor a törés kizáró ok? Vagy hogy működik? Valahogy működhet? Karosszérián valamit cserélve úgy, hogy ott ne legyen a tört rész esetleg? (Műszaki vizsgán megfelel, mindig volt és van.)



máj. 4. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

"Itt-ott rohad a kasztni"


Esélytelen, OT állapotra patikának kell lennie. Ahogy újkorában kinézett.

máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Törés nem gond, ha gyári állapotára lett helyrehozva. A rothadás már nagyobb baj.

Azért nem ennyire szigorúak, hogy egy csavar fején sem lehet karcolás. De ezért-azért megy a pontlevonás. Rohadás, ha olyan mértékű, nem fogja megkapni, akkor sem, ha a műszaki szempontjából még nem gond.

máj. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha úgy jött le újonnan a gyártósorról hogy itt-ott rohadt a kasztni akkor nem gond, ellenben bukó OT-vizsgán.
máj. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Hogyne, rothadó OT. Álmodik a nyomor.
máj. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez kb olyan lehet mint tavaly műhelyprn-ban a pár százezer Forintért vett S-klasszét akarta a gyerek OT-ztetni majd, úgy hogy életveszélyes volt a kocsi friss műszakival.
máj. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Minimális horpadás, felületi korrózió még belefér. Kasztninak az eredetivel megegyező vastagságú és anyagú elemekkel kell rendelkeznie, stb.

Muzeális minősítő szabályzat írja le részletesen, h mik a követelmények.

máj. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Istenem ennyi ertelmikarosultat. Azert irtam, hogy rendben van, illetve, hogy TEGYUK FEL H A TORESEN KIVUL MAS RENDBEN VAN. Nem az okoskodast kertem 1. 2, ha ki van lakatolva normalisan, tudom h oke az OT, milyen almodik a nyomor meg mit ugattok? Mintha vmi szakadt barmi lenne ember. 30 eves kocsirol beszélünk, nem lesz soha olyan, mint ani most jott le a gyartosorrol. Ezert nem is ezt kerdeztem okostónik, hanem azt, amit nem tudok! Gratulalok!
máj. 5. 13:09
 8/10 A kérdező kommentje:
2esnek es utsonak koszonom! Miert nem lehet mindenki igy normalis! Ennyi!
máj. 5. 13:10
 9/10 anonim ***** válasza:

"30 eves kocsirol beszélünk, nem lesz soha olyan, mint ani most jott le a gyartosorrol"

akkor az nem lesz OT teso

máj. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pedig az OT azt jelenti nagyvonalban, hogy az autó akkori állapotát bemutatni képes. Önmagában, hogy kap műszakit az autó (nincs szétrohadva), meg hogy ot rendszámot kap, két dolog..
máj. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!