Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csinálja, ezt autó?...

Miért csinálja, ezt autó? Olyan mintha egy fél fokozatot vissza váltana bizonyos fokozatban.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy olyan problémám lenne, hogy menetközbe, csak, úgy magától felugrik a fordulatszám (olyan mintha, egy FÉL fokozatot vissza váltana,), általában olyan 10-15km után szokta. Eddig 130km/h sebességnél olyan 2500-2600-os volt a fordulatszám, most ugyanazon a sebességen, ugyanazon az úton 2800-3000-es és ha vissza engedem a gázt, hagyom, hogy vissza essen a fordulatszám akkor megint jó egy darabig . Mikor felmegyek a pályára egy darabig tartja a 2500as fordulatszám körülit, de ,csak, úgy magától felugrik 2900 körülire, mintha gyorsulnék, pedig nem, emelkedő sincs ilyenkor. Vezérlés most lett cserélve nyár elején(2023), automataváltó olaj is. Olaj van benne amennyit kell és jó állapotban is van, víz is van benne. Klima nélkül is próbáltam, ugyanaz. . Ha esetleg valami információt kihagytam, kommentbe leirom, most ennyi jutott eszembe amit tudni kell jelenleg róla.

2002-es VW passat, pdtdi 1.9es 131le 5 sebességes automata.

Voltam vele szerelőnél, lecserélte a a. váltóolajat (újra), de nem segített neki sincs ötlete mi baja lehet.


Köszi előre is a segítséget!



ápr. 13. 15:52
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#9


Már írták, egy fb-s csoportba, ezt a wandlert. Egyre gyanúsabb nekem, hogy ez a probléma. De nem nagyon találtam információt róla, hogy mennyi ennek a javítása, vagy cseréje,vagy, hogy érdemes-e megcsinálni. Meg szerinted lehet, így vele közlekedni, amig nem tudom megcsináltatni? Tavaly nyár körül kezdte ezt a dolgot.

ápr. 14. 10:56
 12/12 A kérdező kommentje:

#10


Nekem annyit mondott a szerelő, hogy átmosta és 2x is átkellett mosni, olyan koszos volt, vagymi. Az elöző tulaj/tulajok nem foglalkoztak vele, azt mondta, hogy valószínűleg sose volt cserélve az váltóolaj. 350k+ km van benne.

ápr. 14. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!