Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki lehet otthon cserélni a...

Ki lehet otthon cserélni a fék és váltóolajat speciális szerszám nélkül?

Figyelt kérdés
2004-es seat toledo-ba esedékes lett a szűrők, folyadékok cseréje. Egy olajcserét megoldok, már csináltam, viszont a többit nem, és mivel eléggé pénz szűkében vagyok, ezért gondoltam házilag megcsinálom. Mekkora munka ez? Valakinek van vele tapasztalata?

ápr. 10. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Nagyobb munka, mint a motorolajcsere. A váltónál simán lehet hogy kell speckó szerszám, de alá nézel meglátod mivel nyílik. Van egy leeresztő meg egy feltöltő csavar. Leengedés után a feltöltőbe beledugsz egy csövet, végébe tölcsér és töltögeted szépen lassan bele. A fékfolyadékhoz is azért kellenek speckó szerszámok. Ahhoz is kell cső, egy segéd, aki nyomkodja neked a féket amikor légtelenítesz, stb. De ha ennyire nem megy, akkor inkább ne nyúlj hozzá, mert nagyobb gondot okozol, mint ha nem csinálnád. Azt a pár ezer kmt ezek kibírják, amíg megszerzed rá a pénzt.
ápr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%
#1 ha kivéreztetéssel "cseréli" ergo úgy engedi le hogy egyenként kinyitogatja a légtelenítőt, fent mindig uténatölt ergo nem kap levegőt a rendszer akkor nem kell légteleníteni..
ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
YouTube tele van videókkal..
ápr. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyan miért pontoztátok le a kettes válaszolót? Jobb hátsó légtelenítőre gumi tömlő, másik vége fékfolyadékba lógatva,a tartályodban lévő folyadék 90%-át kipumpálod. Ugyanezt megcsinálod bal hátsó, jobb első, bal első féknél is. Garantáltan nem kell légtelenítened, és az egész rendszerben tiszta, új fékfolyadékod lesz.Nem mindenkinek van ám állandó segítsége mindenre, de van szakmai ismerete és megfelelő ötlete.
máj. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!