Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális hogy fékcsere után...

Normális hogy fékcsere után ennyire fékporos a felni?

Figyelt kérdés
Nem rég cseréltettem a féktárcsákat és a fékbetéteket, a felniket is most vettem az autóra. Jelenleg fehér felnik vannak rajta amik mosás után kb két héttel teljesen feketék lesznek. Az a baj hogy eddig gyári fekete felnik voltak rajta ezer éves fékekkel így nem tudok mihez viszonyítani hogy az mennyire fékporosodott…

febr. 1. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha keményen használod a féket reális.
febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fehér felnivel 3 naponta mosni kell az autót, hogy ne legyen tiszta retek. Még a szürke felni is 1 hét után fékporos.
febr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fékpor általában barna, fekete nem tudom hogy lehet.
febr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg lemosni.
febr. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. Nem új a fékem, de nekem is mindig ilyen. Ha tökéletesen makulátlanra mosom a felni belsejét is, már a legelső út után meglátszik, hogy van rajta egy vékony fékpor-fátyol. Ez ilyen... Esetleg csökkentett porozitású fékbetéttel lehet próbálkozni. Én egyelőre csak ezért nem cserélem le.
febr. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:

Régi mondás:

ahol fát vágnak hullik a forgács.

A kérdésedre:

ahol fékeznek száll a fékpor.


Nekem is fehér felnik vannak, de egy Miskolc-Eger út után (a Bükkön keresztül) olyan a felni, mintha ezer éve nem mostam volna.

febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Hát akkor majd mosom :)
febr. 3. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!