Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a hiba, hol kezdjem el ?

Mi lehet a hiba, hol kezdjem el ?

Figyelt kérdés
Suzki Swift 1.3 8 szelepes 2000 évjáratról lenne szó. Autópályán mentem vele majd begurultam egy benzinkútra tankolni. Már amikor csak gurultam befele akkor észleltem, hogy az autó furcsa traktor,berregő mintha 3 hengerező hangot adna ki. Alapjárat egyhelyben állva nagyon alacsony, majdnem leáll a motor. A pályán 120-130- al mentem, mondhatni 8 km szakaszon mivel egy elkerülő miatt volt csak érintve az autó pálya. Mivel most dolgozom ezért csak gyórsan megnéztem, hogy hátha valamit látok, de így ránézésre a gyertya pipák a helyükön voltak meg mozgattam, lehuztam majd vissza dugtam őket. A probléma továbbra is fenáll. Egyébként az autónál kb 60-70-es sebességnél nem hallani ezt a hangot, megy is rendesen.

2023. szept. 8. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ki kéne venni a gyertyákat, megnézni milyen. Lehet hengerfej tömítés hiba miatt befolyt rájuk az olaj vagy egyszerűen régiek a gyertyák. Aztán lehet elektromos hiba rozsda miatt.
2023. szept. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Holnap megnézem ha haza értem, mert most éjszakás vagyok. Remélem reggel azért beindul... :D
2023. szept. 8. 18:53
 3/3 A kérdező kommentje:

Cseréltem;

- Gyertyákat

- Gyújtás kábeleket

- Elosztó fedelet

- Rotort


Lehúzgáltam egyesével majd vissza dugtam a gyertyákat minden egyes hengernél, 1,2,4 henger szépen megtorpant , de a 3-as henger csak el halkult minimálisan és nem torpant meg a motor. A 3-as hengernèl kap üzemanyagot és látszólag dolgozik is mivel van már rajta némi korom jellegű lerakódás. Egy kompresszió mérésre még elviszem biztosra menjek.

2023. szept. 15. 07:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!