Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda IVtech motor?

Honda IVtech motor?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy Honda accordot 2003. Minden rendben van vele, mikor kipróbáltuk nem volt semmi probléma szépen kipörgött, jól húzott. Nem figyeltem pontosan, de 6 000-ig biztos lepörgött. Aztán a hazafele úton, (akkor már nem volt ennyire igénybevéve)kirakta a motorcsekket. Semmi erővesztés nem volt, gyönyörű szép egyenletes alapjárat, úgy jár mint egy óra, viszont a motorcsekk azóta is világít.


Így üresben, álló helyzetben 4 000-4 200-ig pörög most csak.

Az lehetséges, hogy üresben nem is enged tovább csak sebességben vagy ennek nincs köze hozzá?

Ti mire tippelnétek első sorban?

A VVT rendszerre gondolok, hogy az esetleg lehet, de mikor komolyan igénybe volt véve, akkor nem világított csak miután normál tempóban autóztam.



2023. márc. 6. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki kell olvasni mert ez csak találgatás.
2023. márc. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bizonyos autók állóhelyzetben limitálják a max fordulatot. A check engine meg valószínű a rugdosástól van, nem tetszett a katalizátornak a mutatvány.
2023. márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs ennek köze hozzá,nem tudom pontosan ennél a motornál hogy csinálták meg de nemrég láttam hogy civic type r-eken is le van limitálva szóval nagy eséllyel ez is ilyen.Ha nincs érzékelhető probléma a motorral lehet csak egy érzékelő ad rossz jelet vagy hasonló kisebb gond de kiolvasás nélkül csak találgatni lehet
2023. márc. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:

"de mikor komolyan igénybe volt véve, akkor nem világított csak miután normál tempóban autóztam."

Nem erről van szó. Egyszerűen törölték a hibakódot eladás előtt és az autónak némi bemelegedés és néhány kilométer kellett, amig újra mindent megvizsgált és megint kijelezte a bajt.

Az eladónak volt hibaolvasója (azzal törölte a hibaüzenetet). Láthatta a hibakódot és a javíttatás helyett mégis a sumákolást és az eladást választotta. Nyilván nem véletlenül.

Én a helyedben azonnal megpróbálnám visszacsinálni az üzletet rejtett hiba okán.

2023. márc. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyárilag limitálva van a fordulatszám állo helyzetben, "rajtprogram" van rajta.

Hogy a hülye ne rúgja szét..



Egyáltalán álló helyzetben minek akarod ilyen fordulat számon pörgetni??

2023. márc. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2#


Lehet, bár nálam 320e után is nyugodtan végigpörgethetem 7600-ig, s nincs csekkendzsin.

2023. márc. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 A cégesem (superb) se engedi asszem 3000 felé pörgetni ha nincs sebességben.


#6 Az a tied, de az övében meg ki tudja mennyi van(feltételezem nem kevesebb), és 2003 óta mennyit kapott az élettől az a katalizátor.

2023. márc. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!