Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A4 B8 3.0 TDI-nél menet...

Audi A4 B8 3.0 TDI-nél menet közben felvillant a check engine lámpa utána elaludt, ez jelezhet nagy gondot ?

Figyelt kérdés
Siófokra menet felvillant, másnao mentem pestre akkor már nen világított. Pesten használtam kicsit akkor megint utána 1 nappql később eltűnt és azóta nem villant fel újra. Az olajszintmérője megőrült mert nem mindig azt írja ki hogy jelenleg nem tudja negállapítani az olajszintet. Kicsit ereszti az olajat hamarosan meg lesz nézetbe ezért rá szoktam önteni ha kell de kicsit félek, hogy esegleg beszart az elektronika és nem fog szólni ha kell neki olaj. De ez a check engine dolog jobban aggaszt, hogy mi lehet vele és jelenleg sajnos nem áll módomban szervízbe se vinni. Valami ötlet aki esetleg ismeri ezt a motort ?
2022. jún. 10. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem Pestre menet nem merte, hisz világvárosba tartottál, ő is szét akart nézni arrafelé. Siófok túl prosztó egy A4 B8 3.0 TDI-nek, ezért jelezte neked, nem kíváncsi arra a környékre nem menj oda. Pest tetszik neki.
2022. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szellemes hozzászólást :D Akkor kénytelen lesz megszokni mert heti rendszereséggel kell ingázzak Balaton és Pest között.


Lehetséges, hogy csak szimplán valami elektronikai baja van vagy lehet komolyabb ? Azért kérdezem mert nem vagyok autó guru csak szeretem őket de technikai kérdésekben inkább tapasztaltabbakra szeretnék hagyatkozni.

2022. jún. 10. 14:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, még egy autóguru sem tud ennyi alapján értelmeset mondani.

Senki nem tud távdiagnosztizálni.

Elviszed a szervizbe (vagy Pista bácsihoz) egy hibakódkiolvasásra, abból már el lehet indulni.

De egy felvillanó check engine - ahogy te is nagyon bölcsen megállapítottad - jelenthet 300 forintos kiadást és jelenthet napokon belüli gazdasági totálkárt is.

2022. jún. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha indításnál világít minden, majd el is alszik, akkor nincs semmi

Ha tárolna valami hibát akkor folyamatosan égne, magától nem törli ki a hibát még ha megjavul sem

2022. jún. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha tárolna valami hibát akkor folyamatosan égne, magától nem törli ki a hibát még ha megjavul sem"

Téves. Ha megszűnik a hibát kiváltó ok / szenzorjelzés / stb., a lámpa kialszik vagy kialhat, a hiba jellegétől és az adott jármű programozásától függően - de attól, hogy a fény kialszik, a tárolóban természetesen megmarad a korábbi hibakód.

2022. jún. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a probléma még mindig fennáll akkor a lámpa még mindig világítana, erre akartam gondolni.


A tárolóban megmarad a hiba ami ennek tudatában valószínüleg csak pillanatnyi lehetett, de nem nagy pénz és idő kiolvasni vagy kiolvastatni.

2022. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!