Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy hívják ezt az alkatrészt?

Hogy hívják ezt az alkatrészt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azzal a kérdéssel fordulnák hozzátok hogy egy dízel autóban annak az alkatrésznek mi a neve ami az autó kikapcsolásakor csökkenti az autónak a rázkódását? Bocsi a kérdésért sajnos nem vagyok egy műszaki zseni :/

2022. márc. 20. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Külön erre nincs alkarész ami csak leállításkor csökkeni a rázkódást. Balansztengelyeket szoktak alkalmazni némelyik motorban.
2022. márc. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszod!
2022. márc. 20. 18:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
AZ autót nem kikapcsolják hanem leállítják. De lehet az a lendkerék is.
2022. márc. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
a diesel motoroknál már a kettőstömegű lendkerék amit erre használnak, csökkentia rázkodást
2022. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A szerelőm azt mondta hogy ez csak akkor lép működésbe amikor az autót leállítom, az autó teljesítményére nincs kihatással, egy kényelmi funkció, lehet hogy nagy hülyeséget írok, de úgy emlékszem hogy azt mondta hogy elzárja a fojtószelepet, ne kövezzetek meg ha rosszul írom. Mondta a nevét az alkatrésznek csak már elfelejtettem és akárhogy próbáltam megtalálni interneten nem sikerült.
2022. márc. 20. 21:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Leállító csappantyú


Bezár a szívósorban egy pillangószelep, majd leállás után visszatér (nyitott) alaphelyzetébe.

2022. márc. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os, igen, azt hiszem ezt mondta a szerelő is, nagyon szépen köszönöm a segítséged :)
2022. márc. 22. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!