Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sajnos megcsúsztam a jeges...

Sajnos megcsúsztam a jeges úton, átsodródtam a szembelévő sávba, és koccantam a szembejövő autóval, senkinek nem lett semmi baja, mégis elvették 2 hónapra a jogosítványom, jogosan?

Figyelt kérdés

Senki nem sérült, megállapították, hogy nem hajtottam gyorsan, be voltam kötve, nem fogyasztottam semmilyen tudatmódosító szert, téli gumi fent volt, nem volt még soha semmilyen szabálysértésem, mégis elvették a jogosítványom 2 hónapra, illetve 100.000 forint büntetést is fizetnem kell.


Jogos a jogosítvány elvétele?


(A közlekedés rendjének megsértése címszóval bűntettek meg)


2021. dec. 29. 10:17
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
55%

Van ilyen paragrafus? Igen.

Erre vonatkozik? Igen.

Tehát jogos volt.

Most van két hónapod elgondolkodni azon, hogy milyen kevés kellett volna ahhoz, hogy megölj valakit.

2021. dec. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
97%
Én csodálkozom hogy ebből jogsi elvétel lett, de biztos úgy gondolták, hogy csak a véletlennek köszönhető hogy nem lett nagyobb baj. Tanulj belőle.
2021. dec. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
40km/h-val mentem, mert gyorsabban nem lehetett menni a jeges út miatt, nem tudom, hogyan vigyázhattam volna, főleg, hogy utána még 3 autó ugyan azon az útszakaszon szintén ütközött.
2021. dec. 29. 10:33
 4/39 anonim ***** válasza:
72%

Életemben nem hallottam ilyenről, hogy valakinek ez miatt elvették a jogsiját. Miért lett kihívva a sünök? Annyira sérültek az autók? Nem lett volna elég a kék-sárga?


Mindent szabályosan csináltál, a jégre futást nem lehet kivédeni, ez kb olyan mint amikor pont eléd ugrik ki a vad. Az 1-es válaszolóhoz hasonló nagypofájú ökrökkel nem kell foglalkozni, a hétvégi vezetők azt hiszik ők milyen tökéletesen vezetnek, mert nem történt velük sose semmi csak azt felejtik ki a képletből, hogy 20 év alatt mennek sz@ros 500k kilométert.

2021. dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Az én kocsim az ütközésnél belement az árokba (mivel a szembejövő autó nagyobb volt + gyorsabban jött mint én), ezért kellett kihívni a rendőröket.


Gondoltam arra, hogy fellebbezek a jogosítvány elvétele ellen, de nem tudom van-e értelme.

2021. dec. 29. 10:38
 6/39 anonim ***** válasza:
84%
Szarházi volt az adott rendőr, más oka nincs az elvételnek/büntetésnek, fölösleges ezen rágódni
2021. dec. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
98%
Az a baj a fellebbezéssel hogy 1-2 hónap az átfutása, valszeg a rendőr is tudta és ezért vonta be kibaszásból 2 hónapra.
2021. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
84%

Mindenféleképpen fellebbezz! Valószínűleg kifogtál egy nagyokos rendőrt akitől mindig elvették gyerekkorában az uzsonnáját.

Az egyik ismerősöm gyorshajtás miatt okozott anyagi káros balesetet, tehát nettó önhiba mégse vették el a jogsiját. A biztosítók lefocizták.

2021. dec. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
79%

A helyi rendőrörsön kérjed ki a véleményüket, hogy mit tehetsz ebben az esetben. Nem értem én sem milyen alapon vették el a jogosítványod. Egyszer én is kerültem hasonló helyzetbe (de én nem ütköztem), az autó az árokból lógott ki félig az útra. Arra járt két rendőr, megkérdezték mi a helyzet aztán mentek tovább.


Fellebbezéssel az a baj, hogy ha bíróságig megy az ügy, letelik a 2 hónap mielőtt tárgyalnák

2021. dec. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
10%

"mégse vették el a jogsiját. A biztosítók lefocizták."

A kettőnek semmi köze nincs egymáshoz.

2021. dec. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!