Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezek fogó fékre utalnak?...

Ezek fogó fékre utalnak? (videókkal)

Figyelt kérdés

Szevasztok! Tettem már fel ezt a kérdést....most viszont videót is csináltam. Probléma a következő. Hátsó fékeim melegebbek az elsőknél. Jobb hátsó fékem még a balos hátsónál is érezhetően melegebb. Tárcsák betétek kb másfél évesek, nyergek hátul 3 hónaposak. 2 szerelő látta. Állítják hogy minden rendben......én mint hülye...hát nem tudom. sutuló hangot hallok mikor megemelem, bár az elsőnél is van egy minimális. Első is minthaaa picit nehezen forogna, viszont azoknak rendben van a hőmérséklete, bár azok hűtöttek. Hátsók zavarnak inkább. Úgy ellenőrzöm hogy előbb a kerékagyat fogom meg, az már kellemesen meleg, majd benyúlok a tárcsához mutató ujjal. 2-3 másodpercig szokta állni az ujjam, utána már kellemetlen. Előre kérném hogy a vadbarmok lehetőleg ne írjanak. Igen voltam szerelőnél, kettőnél is.....Mindenki sz.rik bele


Jobb hátsó ( legproblémásabb)

[link]


Bal hátsó

[link]


Jobb első

[link]



#melegedés #féktárcsa #túlhevülés #fékrendszer #féktárcsa melegedés #fék ragadás
2021. febr. 4. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát valóban elég hamar megállnak azok a kerekek...


Szerintem ha a tárcsa melegebb, mint az agy, akkor a fék súrlódik és onnan jön a hő. Gondolom, ha a kerékcsapágy döglődne, akkor az agy lenne melegebb. Ezen kívül én még rossz kerékcsapágyat csak olyat láttam, aminél lógott, lötyögött a kerék.

Meg nekem a hangja is olyannak tűnik, mintha fék lenne.

2021. febr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Esetleg annyit tudsz tenni, ha van időd és kedved, hogy leveszed a felnit, aztán a komplett féknyerget, és ha van hely, valahova feldrótozod úgy, hogy ne érjen bele, ha visszarakod a kereket, aztán felni vissza, és megforgatod úgy.

Nem tudom, hogy kivitelezhető-e, csak egy ötlet, de ezzel a fék terén legalább tisztán látsz.

2021. febr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, és amíg lent van a féknyereg, a fékpedált ne nagyon nyomkodd! :)
2021. febr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!