Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülhet egy teljes...

Mennyibe kerülhet egy teljes motorfelújítás?

Figyelt kérdés
2003 Octavia 1, 1.6benzin. 380ezer kilómétert futott, és már nagyon a végét járja a motor. Füstöl, gyakran nincs alapjárat, néha magától megáll ha kikuplongolom. Utolsó olajcserénél apró fényes fémforgácsok voltak az olajban. Gyanítom, hogy azóta a hengerfej tömítés is átégett, mert a jelenlegi olaj fehér zsíros masszává alakúlt. Érces, kerregő dízel hangja van. Tudom, hogy olcsóbb lenne eldobni az egész autót, vagy legalább egy bontott motort venni bele, de mégis szeretném felújítani, mert ez az egyetlen örökségem apukámtól.

2020. ápr. 19. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a blokk-hengerfej minden csapágyát, csavarját teljesen fel akarod újítani az anyaggal-munkadíjjal együtt 450.000-500.000 forint közé lövi az árat.
2020. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én anno 2012-ben újíttattam fel a G Astram motorját (1.7dt) ,régi autószerelőm. Ha jól emlékszem úgy 350.000 Forintba fájt, mondjuk még kicserélt ezt azt amazt is benne.


Szerintem a legjobb az lenne, hogy személyes árajánlatot kérj legalább 3 műhelytől.

2020. ápr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bontott motorral van tapasztalatom, elég nagy zsákbamacska. Nem tudhatod mennyit futott, milyen gazdái voltak korábban és a legrosszabb, hogy többségében ki se lehet őket próbálni mert kiszerelt állapotban vannak. Nekem kb 1000 kilométerrel ezelőtt lett cserélve a blokkom, a motorral úgy néz ki nem lesz bajom, de most más haldoklik benne mert leállitás után bizonyos idő elteltével nem indul. Én nagyon megbántam... Ha tanácsolhatom akkor felújitásban gondolkodj, de jól nézd meg kihez viszed az autót! Ez nagyon preciz munkát igénylő folyamat. Tudom az érzelmek! Én is azért döntöttem rosszul, de ha az őszinte tanácsomat kéred ne foglalkozz vele. Idős autó már. A többi része milyen állapotban van? Futómü, alváz?
2020. ápr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A futőmű rendben van, de a bódé kezd porlani. Apám még újonnan vette 16éve, azóta fedett garázst csak műhelyben látott. Látszólag nem rozsdás,csak a fényezés mattult, de nemrég a barátnőm meghúzta a jobb hátsó sárvédőnél, és ott látszik, hogy belül rohad rendesen.
2020. ápr. 19. 22:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján nem biztos, hogy megéri felújítani a motort ha lakatolni is kell. Lakatosmunka elég sok pénz szokott lenni, és lehet nem rendesen dolgozik a drága lakatos. Érdemes megfontolni, hogy a javíttatás árából milyen gépezeteket tudsz vásárolni, lehet jobb opció lecserélni. De ha a szívedhez van nőve ez elég nehéz döntés ez, én is azon vacilálok, hogy cseréljek küszöböt és javíttassam ki a tornyokat a Feliciámon vagy ne (természetesen pénzügyileg már ez veszteséges, mert 100 ezerért utánad dobják a majdnem friss műszakis gépet, igaz úgy csúszik éppenhogy át a vizsgán kb a rohadás miatt).

Ha fémforgács volt az olajban akkor ott könnyen lehet, hogy komoly baj van, valami szépen elfogyhatott így nem is érdemes használni, mert a kopott alkatrésznek egyre nagyobb az esélye el is törni, ami a komplett motor végét is jelenti sok esetben.

2020. ápr. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Felejtős, gazdasági totálkárnak hívják az ilyet,neméri már meg felújjítani.
2020. ápr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnos az van ilyenkor, hogy le kell fotózkodni az autóval, eltenni emlékbe, és megválni tőle. Te őrizted és vigyáztál rá, de eljárt felette az idő, többet nem tudsz tenni érte, mint emlékedben őrizni. Szerintem ez lenne a racionális döntés. Ha mégis felújítod, az az igazság ebből az autóból motorral, kasztnival mindennel együtt ha akarsz egy szép autót csinálni, akkor 1millió körül fogsz rá kifizetni. A motorra mondtak neked egy reális fél milliót, a lakatolás talán nem lenne ennyi, állapottól függ, de rengeteg időbe és munkába kerül, precíz igényes embert kell rá találni, raádásul rengeteg lakatos már nem vállal autókat, mert rezsi-óradíjban annyiba kerül, hogy az ügyfelek nem tudják kifizetni. Tudom, mert Mazdám van. :) Restaurálást vállalnak, de az egy egészen más ügyfélkör és munkaminőség. A rengeteg vágás, hegesztés után már nem lesz igazi az autó, főleg a törésbiztonsága stb. Szerintem nem érdemes magadat ilyen költségekbe verni, csinálj belőle egy jó emléket én azt mondom.
2020. ápr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenki hasznos válasszal szolgált! Egyelőre nincs rá egymillióm, hogy felújítsam, és az eladást sem döntöttem el. Hogyan lehetne konzerválni garázs nélkül, hogy legalább ne rohadjon jelentősen tovább a következő 2-3évben?
2020. ápr. 20. 15:20
 9/11 anonim ***** válasza:
Sehogy. A korróziós folyamatok ha elindultak már nem tudod megfékezni őket max lassìtani lehet ha száraz tiszta helyen tárolod az autót. Hidd el nem éri meg foglalkozni vele. Én azért cseréltem le a motort mert a karosszérián nem volt komolyabb korrózió, a futómű patent volt ráadásul új gumik is voltak az autón. Ha eladom motorhibásan még száz ezret se kapok érte ami óriási veszteség lett volna. Ráköltöttem 3 kilot most meg valami üzemanyagrendszeri hiba miatt nem indul félmelegen az autó. Ha adagoló beszoptam mert akkor a 20 éves kocsimra rálocsolok még 200ezret. Érted már? Add el, gyűjtögessél és vegyél egy fiatalabbat. Dönts racionálisan
2020. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ricsi74zhf válasza:
Én is így gondolom...Eladni gyorsan,és gyűjtögetni egy újabb autóra...Ennyi a megoldás!
2020. máj. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!