Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Ne írjak így már neki?

Ne írjak így már neki?

Figyelt kérdés

1 hete ráírtam egy lányra, aki szimpatikusnak tűnt (és még az is). Vissza írt, azt mondta van kedve neki is beszélgetni, azonban ez nem beszélgetés, hanem kihallgatás.. :D Én érdeklődő vagyok, Ő eddig semmit sem kérdezett.


Az első nap írtam neki, utána kimaradt pár nap, gondoltam hátha ír, de reménytelen a helyzet. Írtam neki ma is, de nem nagyon kérdez.


Bármi ötlet? Vagy ez tipikusan az a helyzet, hogy ha a csillagokat lehozom az égről sem fogom érdekelni? Miért ír akkor vissza? Miért írja, hogy van kedve beszélgetni? Nyilván egó növelésre jó ez neki, de értitek..


Nincs sok követője, azonnal válaszol, kétlem, hogy több emberrel is beszélne.. Képein sincs 20 kedvelésnél több, szóval tényleg nem népszerű.


Félre ne értsétek, nem zavar ez annyira, csak a miérteket keresem, hogy ha nem érdeklem, miért ír vissza? Nem tehetem fel a világ összes kérdését és hülyének sem szeretném nézni magam..



ápr. 14. 17:54
 1/5 anonim válasza:

Sokszor azért lesz kihallgatás, mert nem jól tudsz kérdezni.

Nem úgy kell, hogy "szereted XY dolgot?" és hasonlók, hanem úgy kérdezz, hogy ne igen-nem kérdések legyenek.

Akkor talán kifejti és érdeklődik is.


Viszont, ha csak válaszol és nem érdeklődik, akkor elég egyoldalú az érdeklődés, direkt rá is kérdezhetsz, hogy őt érdekli e valami, vagy mit szeretne ebből kihozni, mert lehet csak nem akar elhajtani.

ápr. 14. 18:01
 2/5 A kérdező kommentje:

Szándékosan olyan kérdéseket teszek fel, amire nem 1 szavas válaszokat kell adnia. Kérdezek a hobbijáról, mit tanul, mik a tervei továbbtanulás szempontjából stb. Elég jól tudok beszélni, témák is jönnek (jelen esetben jönnének..), sosem engedem, hogy lapos legyen a beszélgetés. Nem ismerkedtem sokat, de kommunikáció terén fogalmazhatok úgy, hogy elég tapasztalt vagyok. Ismerős/baráti körben is mindig én beszélek, ha valami "hivatalosabb/ismeretlen" helyzet van, illetve sok embertől megkaptam már azt, hogy órákig eltudnának hallgatni. Szóval az, hogy esetleg rosszul kérdezek, erre elég kevés esélyt látok.


Illetve, nem láttamoz le, tehát válaszol mindenre, csak a kérdőjelet nem ismeri.. :D Szerintem ez tipikusan az a helyzet lesz, amikor inkább el kellene ezt engednem..

ápr. 14. 18:18
 3/5 anonim válasza:
Hagyd, mert a tipikus agyhalott/unatkozó/hülyítő csajba futottál bele. Ha érdekelnéd, akkor ő is kérdezne, de sok ember számára amúgy is azt takarja a "beszélgetés", hogy te vért izzadsz, ő meg nagy kegyesen válaszolgat. Egyébként az ilyen nőknek semmi sem jó, pont azért, mert telibe szarják a másik embert. Aztán ha megmondod nekik a magadét, akkor meg még ők játsszák a sértődöttet. Én a helyedben megírnám neki, hogy elegem van ebből, nem udvari bolondnak szerződtem el, és ha ő képtelen legalább visszakérdezni, akkor menjen a p...ba. Aztán persze annyi esze sem lesz, hogy felfogja, miért rágtál be rá.
ápr. 14. 19:10
 4/5 anonim válasza:

Pl tedd fel neki azt a kérdést ami még biztosan nem volt, hogy miért van az, hogy ennyire passzív és hogy ő nem szokott kérdezni rólad csakis válaszolni? Lehetőleg nem bántó hanem korrekt stílusban. Aztán lehetőleg majd oszd meg nekünk is a választ. Gyanítom jópárunknak volt már dolga hasonló nővel, és eléggé szerteágazó megoldások lehetnek. Az enyém pl abban a tévképzetben élt hogy a nőnek passzívnak kell maradnia minden formában, mivel az úgy helyes.

Viszont amilyen elborult emberek vannak manapság, még az is lehet megsértődik majd ezen a kérdésen és letilt :D Pedig ki kéne derítened és ez a legtisztább, legőszintébb és legcélszerűbb módja.

ápr. 16. 13:39
 5/5 anonim válasza:

Szerintem erre a helyzetre nem nagyon van jó megoldás. Ha reklamálsz, hogy miért nem válaszol, miért nem aktívabb, stb, akkor könnyen úgy érezheti, hogy követelőzöl, figyeleméhes vagy, stb.


Ha csak közlöd, hogy ennyi volt és rákérdez, hogy miért, te meg elmondod, az ugyanide vezet. Ha nem mondasz semmit, vagy terelsz, hogy miért van, az egyrészt nem őszinte, másrészt meg ki tudja, mit hogyan értelmez félre - főleg, ha még csak nem is igaz.


Nem túl elegáns, de szerintem legegyszerűbb, ha nem keresed. Ha ő sem keres téged, akkor ezzel rövidre is zárult a sztori. Ha ő jelentkezik, akkor kiderülhet, hogy mégsem olyan közömbös és akár elindulhat egy beszélgetés róla, hogyan is viszonyul hozzád és a beszélgetéseitekhez.


Egyébként sok féle oka lehet, hogy valaki nem annyira nyitott, mint te szeretnéd. Pl. Lehet, hogy ő nagyon zárkózott és ezért akár kimondottan nehezére esik megnyílni. Ettől még vágyhat a társaságra és kommunikációra, csak lehet, hogy nem megy neki. Az is lehet, hogy nem annyira fejlettek a kommunikációs épességei, mint neked. Lehet, hogy gépelni nem szeret és hanghívásban, vagy akár élőben jobban megnyílna.

ápr. 17. 02:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!