Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hogyan szerezhetnék barátot?

Hogyan szerezhetnék barátot?

Figyelt kérdés
Nos, jövőre új iskolába fogok járni és nem akarok megint az a különc lenni mint korábban. A kérdés lényegében az lenne, hogy hogyan tudnék kezdeményezni? Mert sajnos attól félek, az előző osztályokban is ez volt a baj, hogy ha elhatározom, hogy megpróbálok valakivel beszélni, nem tudom, hogy mit mondjak.

2020. jún. 17. 06:34
 1/7 anonim válasza:
Kezdj el beszélgetni arról amiket szeretsz csinálni. Ha nem is mindenkit fog érdekelni, lehet lesz pár osztálytársad akivel van közös érdeklődési körötök és velük barátkozhatsz könnyebben. Sok sikert hozzá, remélem jó barátaid lesznek!
2020. jún. 17. 08:30
 2/7 anonim válasza:
Először csak szerényen álljál oda egy-egy társasághoz, ahol éppen valamiről beszélgetnek, és szóljál te is bele, ha úgy látod, van mondanivalód arról a dologról. Ha valaki másról beszélnek, megkérdezheted, ki ő, mert még nem találkoztál vele. Vagy megkérdezheted, szerintetek ki a jó tanár, kit szerettek, ki tanít a legjobban, vagy ki mit szeret. Ha van valamilyen hobbid, megkérdezheted, ki szeret közületek pl. evezős túrákra járni, v. amit te szeretsz. Vagy télen megkérdezheted, ki jön velem korizni - ha tudsz, ilyenekre gondolok. Ha netán még könyveket is olvasnak, ajánlhatsz olyat, ami neked tetszett. Javaslom, olvasd is el az Üvöltő szeleket. Nem lehet letenni.
2020. jún. 18. 12:06
 3/7 anonim válasza:
Ha szeretnéd én szívesen barátkozok veled 19F Budapest
2020. jún. 18. 17:16
 4/7 A kérdező kommentje:
#2es nagyon köszönöm. Szerintem rebgeteget segítettél. Szeptemberben biztosan hasznát tudom venni. Próbálok már most előre felkészülni rá. Tudom, hogy másoknak érthetetlen, hogyhogy egyesek nem tudnak barátkozni, hisz az a legkönnyebb. De én meg pont azt nem értem, hogy lehet ez olyan könnyű.
2020. jún. 18. 21:25
 5/7 anonim válasza:

Kérdezz!!!! Az ember általában szeret magáról beszélni. pl Láttátok a tegnapi madrid meccset? Mit szóltok, hogy elmaradt a sziget? Oh, ti is szeretitek a Foo fighterst? Ebbol kifolyólag folytathatod a kommunikációt, és kiszurheted, ki az akivel hasonló az érdeklodesi korotok, aztán egy ido után ráírsz, kihívod egy sorre/kólára, csocsózni aztán minden jon magától.


((bocsi az ékezetekért, reptében írtam egy kulfoldi gépen. :) )

2020. jún. 21. 15:12
 6/7 anonim válasza:

Szerintem érdemes lenne minél szélesebb körben keresned barátokat,hiszen sosem tudhatod, hol találsz olyan embert, akivel sok közös érzésen, gondolaton osztozhatsz.

Ha találsz ilyen személyt, akkor viszont nem szabad hagyni, hogy a kapcsolat megszűnjön, kitartóan ápolni kell azt, figyelve arra természetesen, hogy ne vidd túlzásba.

A barátszerzés tudományában a nyitottság nagyon fontos, és hogy ne félj az esetleges visszautasítástól. Ugyanakkor nem is szabad sokat elvárni egy új kapcsolat elején, az igaz barátságra jellemző dolgok idővel jönnek meg

A legfontosabb azonban, hogy ha a barátunknak szüksége van ránk, akkor ott legyünk, mert ez a barátok dolga.

2020. jún. 21. 15:37
 7/7 anonim válasza:
Ahogy előttem is írták, a legkönnyebb, ha eleinte csak hozzászólsz a dolgokhoz, pl. ha első órán vagytok és a tanár már most elkezdi a röpdolgozatokat emlegetni, fejezd ki a nemtetszésedet a többi gyereknek (a tanárnak azért inkább ne:D), vagy ha valami vicces történik, esetleg adj hozzá valamit, amin szintén nevethetnek. A lényeg, hogy oszd meg a véleményedet, csatlakozz be az eseményekbe. Viccelődj, beszélj arról, hogy te mennyire vártad vagy nem vártad a sulit, a tegnapi Fradi meccset, azt, hogy megjöjjön a netről rendelt pulcsid. Ha valaki egyetért veled, hamar csatlakozik majd hozzád. Ha beszélgetni akarsz, válassz olyan témát amiből megismerheted a többiek gondolkodásmódját, és ha valamelyikükkel egyetértesz, kezdj el vele többet beszélni. Pl.: örülnétek, ha nulladik órában lenne tesink? Nem kell rástresszelni, ne félj attól, hogy valami furát kérdezel, aztán hülyének néznek, beküldenek a sarokba és föléd ragasztanak egy "NE BESZÉLJ VELE, MERT TISZTA IDIÓTA" táblát. Nincs ilyen. Ha tényleg rosszat kérdezel és látod, hogy furcsán néznek rád, nevess és mondd, hogy bocsi, ez tényleg hülyeség volt, mosolyogj és válts témát. Ne hidd azt, hogy más emberek minden szavadat mikroszkóppal vizsgálják, nem baj az, ha eleinte nem megy akadálymentesen. Majd jobb leszel benne, nem kell mindenkinek szociális pillangónak lennie. Ja, és szintén nem kell mindenkivel jóban lenned függetlenül attól, hogy új vagy régi közösségben vagy. Csak lazán:D
2020. júl. 2. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!