Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Aki elvetélt, utána kihordott...

Aki elvetélt, utána kihordott egy egészséges terhességet, vagy annak mindig van oka?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok mint alvadási zavar stb.

Március elején elvetéltem 6. héten, és most újra pozitívat teszteltem. Rettegek, hogy megint el fog menni. Az orvos nem küldött vizsgálatokra, annyit mondott 1 menzeszt várjunk meg, aztán próbálkozzunk. IR beteg vagyok, de december óta tartom a diétát, a vetélés idején is tartottam.

Lehet, hogy csak pont pech volt, és nincs más krónikus mögöttes oka az előző vetélésemnek, ami miatt nem jöhet létre egészséges terhesség?


máj. 18. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van, rengeteg. Ezért általában nem is vizsgálják az okot, csak 3 után, mert akkor már gyanús, hogy van valami.

Én is így vagyok egyébként. Tavaly volt vetélésem. Valószínűleg nem volt életképes. A korom miatt ez már gyakori.Kevesebb a hibátlan petesejt, férfiaknál a spermium.

Jelenlegi terhességem minden eddigi vizsgálat szerint makk egészségesnek látszik. Soha nem volt még egy minimális eltérés se.

(Pedig most is vérzéssel indult, de nincs összefüggés.)

máj. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van oka, de ettől még kihordható utána bárhány egészséges terhesség is. Nekem is egy vetélés után született a kisfiam.
máj. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valami oka mindig van, de közel sem biztos, hogy a te oldaladról. Sok esetben az embriónál van valami rendellenesség. Anyukámnak azt mondta az orvos, hogy mindenkinél benne van a pakliban a vetélés, csak van, akinél mondjuk az 5. terhesség lenne ilyen, de nem jut el addig. A vetélést nem szokta az ember elmondani boldog-boldogtalannak, de több nővel esett már meg, mint gondolnád. A családban egyvalakiről NEM tudom, hogy lett volna neki legalább egy. Nekem is volt, hivatalosan egy, utána született két egészséges babánk. Engem nem vizsgáltak ki, pedig már próbálkoztunk egy ideje, ismerős pár héttel előttem vetélt el, őt a vérvétel eredményét és a családi anamnézist jobban megnézve elkezdték kivizsgálni, véralvadási zavara van, azóta nekik is két gyerekük született.

Nem csodálom, hogy rettegsz, de próbálj megnyugodni! Könnyen lehet, hogy csak peched volt! Nekem azt mondta a vetélést megállapító orvos - a maga "kedves" modorában - hogy valószínűleg azért ment el, mert beteg lett volna, jobb neki így.

máj. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyukamnak ket vetelese utan szulettem, meg ‘96-ban.
máj. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

2 éve februárban elvetéltem a 7. héten, méhenkívüli terhesség miatt.


Májusban megfogant a kisfiam, februárban született meg :)


Most újra babát várok.

máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Oka van, csak àltalaban nem lehet tudni mi az. Nekem 2 vetèlès utan volt egèszsèges terhessègem
máj. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Missed ab után volt egy kémiaim, aztán pedig megszületett az egészséges kisfiam, pedig semmit nem vizsgáltak. Én sem vagyok fiatal, apuka pedig nálam is idősebb több, mint 10 évvel, nálunk ez is közrejátszhatott.

De kolléganőméknél is vetélés volt az első, pedig ott 30 alattiak voltak mindketten, szóval ez sem garancia semmire.

Szerintem egy vetélés még bőven belefér a véletlenbe, és minimális az esély csak emiatt az újabb tragikus végkifejletre.

Szurkolok, hogy rendben menjen minden, remélem hamarosan megnyugszol kicsit!

máj. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!