Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés!!! Februárban vetéltem...

Vetélés!!! Februárban vetéltem el sajnos , de még most sem tudom hogy mi lehetet az oka,pedig szültem már ,esteleg az is rá játszhat ha gyulladás van a szervezetemben?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 13. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Sok oka lehet. A hormonális ok pl. simán kialakulhat később is, pajzsmirigy-alulműködés okozhat pl. vetélést, ahogy az ezzel összefüggő alacsony progeszteron-szint is.
2023. ápr. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármitől lehet.

Egy hüvely vagy hugyúti fertőzés vagy egy fogászati góc is okozhat vetélést, akár a 12.hét után is.

12. hét előtt pedig általában az szokott lenni az ok, hogy a babának az élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenessége van.

2023. ápr. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A terhességek negyede vetéléssel végzödik az elsö trimeszterben minden különösebb ok nélkül, a természetes kiválasztódás miatt, ebben semmi kóros nincs.

Viszont ha gyulladásod van - nem mindegy egyébként sem, hol és milyen -, azt terhességtöl függetlenül ki kell kezeltetni, mert sok mellékhatása lehet, ami utána maradandó károsodásokat okozhat

2023. ápr. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! És számítható hogy ha teherbe esek megint el vetélek?
2023. ápr. 13. 08:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek olyan kérdések, amikre nincs válasz. Mivel a terhességek negyede vetéléssel végződik, így akár lehet, de lehet, hogy nem . Jövőbe senki nem lát. Akár magzati rendellenesség is okozhatta, akkor annak semmi köze a következőhöz.
2023. ápr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt vetélésem, konkrét oka nem volt (gyulladás, hormon gond stb), az orvos annyit mondott, hogy ez előfordul. Valami baj volt vele, ami miatt megállt a fejlődése. A következő terhességemmel semmi probléma sem volt. Vizsgálni akkor szokták, ha valaki egymás után többször is elvetél, mert az már nem "véletlen". De ha gyulladásjd van azt jobb kikezeltetni elötte, mert okozhat gondot (nem mindegyik és nem mindenkinél, de okozhat. Nem csak vetélést, koraszülést is)
2023. ápr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is februárban vetèltem el. 8.hèten. A doktornő azt mondta, hogy tipikusan ilyenkor megy el ha valami genetikai hibája van. Sorozatos vetélést ki kell vizsgálni, de egy az ég világon semmit nem jelent. Nyilván nekünk igen, de....
2023. ápr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van egy lanyom...a masodik terhessegem vetelessel ert veget a 8.heten...aztan ujra terhes lettem es akkor mar nem vplt semmi problema...nem kell felned,ha egyszer elveteltel nem biztos,hogy ujra elfogsz
2023. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!