Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell kapnom terhessen...

Miért kell kapnom terhessen injekciot?

Figyelt kérdés
6èsfèl honapos terhes vagyok. A szemèrem tàjékon ès az ajkakon visszerek jöttek ki. Fàj a làbam meg fàj a medencèm meg a farcsontom között. Voltam orvosnàl hàla istdnnek trombozis kizàrva. De a fofadott dokim beakar frktetni plusz injekciozni plusz vizsgàlara küld kardiologiàra neg neurologiàra.
2017. nov. 17. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az orvostól kellene megkérdezned. Biztosan nem ír elő olyan kezelést, ami árt a babának.
2017. nov. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Vagy a penzert vagy tart attol ha bajod lesz ot veszik majd elő
2017. nov. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha Clexane-ra, Fraxiparinra gondolsz injekció alatt, akkor azért, mert az orvosod attól tatt, hogy a tüneteidet vmilyen trombózishajlam okozza. Ebben az esetben, pedig "csak" azért kell heparin, hogy el ne vetélj, ne szülj halott magzatot és te se halj meg a végén. Szúrtam magam végig, semmi bajom.

Mondjuk a fektetés pont növeli a trombózis esélyét, de erre is biztos meg van az oka, őt kéne kérdezned.

2017. nov. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vérhigító injekciót (Clexane vagy Fraxiparine), azért adják, hogy ne alakuljon ki vérrög. Sok kismama szurkálja magát végig, majd még gyermekágy alatt. Én is így voltam első gyerek utáni trombózis után másfél évig, majd a második gyereknél végig. A visszerek és/vagy ödéma azt jelzik, hogy a vénás rendszered nem tudja megfelelően visszapumpálni a baba és tartozékai miatti több vizenyőt, majd vért a szíved felé, kitágulnak az erek, lassabb a véráramlás, be is gyulladhat és legrosszabb esetben összetapadhatnak a vérlemezkék és vérrög keletkezik, ami életveszélyes, ha rossz helyre sodródik. Ezért kismamáknak való kompressziós harisnyát (összehúzva tartja az ereket, hogy ne táguljanak ki) és vénás tornát (olyasmik, mint gyakori lábujjhegyre-állás, fekve emelt lábbal integetés, ha bírod, biciklizés... stb, mert az izommunka segít a vénáknak a pumpálásban a gravitáció ellenében) szoktak ajánlani, ezen kívül sok folyadékot és napi fél óra kilépősebb sétát, ülés-állás helyett pedig lábpolcolást.
2017. nov. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Leiden Mutáciom van ami terhesség alatt megnöveli a trombozis kockázatát+a lábaim állapota is iszonyuan leromlottak,Terhesség eleje ota szurom a Clexant nehogy trombozis alakuljon ki.
2017. nov. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!