Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell éreznem mikor beindul...

Mit kell éreznem mikor beindul a szülés?

Figyelt kérdés
Tudom fura kérdés de első babát várom, mik azok a tünetek amikor már tuti h szülni fogok? Kinek hogyan indult be?

2016. febr. 9. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A szülés beindulását jelzik:

- rendszeres fájások

- magzatvíz elfolyása

- nagyobb mennyiségű vérzés (ez esetben haladéktalanul kórház, de ez ritka)

2016. febr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem az orvos azt mondta mikor ezt megkérdeztem, "észre fogja venni". :)

Van akinek elfolyik a magzatvíz, van aki elkezd görcsölni.

2016. febr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyilván egyértelmű, ha elfolyik a víz, vagy ne adj isten az ember vérezni kezd, akkor spuri a kh-ba.


Sokat keményedtem az utolsó hetekben és egyre durvábban, sokszor kitartóan és rendszerese is, úgyhogy aggódtam hogy honnan fogom tudni hogy ez már nem "sima" keményedés?

Aztán amikor olyan jött, hogy már megdermedtem a mozdulat közben és bennszakadt a lebegő, tudtam, hogy na ez AZ.

De én azt gondolom, hogy mivel az emberek fájdalomküszöbe eltérő, erre nemigen létezik egységes válasz... :) Érezni fogod, mikor jön el az a pont, amikor zsigerivé válik a fájdalom.


nekem amúgy mindkét szülésem a nulláról indult, hirtelen erős 5 perces szabályos fájásaim lettek. Az elsővel még tanácstalankodtam, hogy most ez miez? méregettem magam itthon két órán keresztül, figyeltem h sűrűsödnek-erősödnek-e, de stagnált mindkét szempontból. Bementem a kh-ba reggel 8-kor, totál zárt voltam ,haza akartak küldeni erre elfolyt a magzatvíz, 10-kor megvolt a gyerek.

A másodiknál amikor hirtelen 5 perces fájásaim lettek már tudtam hogy indulni kell, de még át kellett csődíteni a mamát vigyázni a tesóra, így egy óra múlva értem be a kg-ba. Útközben azt hittem megszülök, ellihegtem egy tucat tolófájást, és csak azért nem szültem meg azonnal a kh-ba érve, mert kiderült ,hogy rá van tekeredve a zsinór, így 40 perces lett a kitolás Iszonyatosan fájt. Mégis: nekem oltári mázlim volt mindkét alkalommal, nem repedtem, nem vágtak (pedig a fiam 60 centivel született és ki-be liftezett szegénykém 40 percig!). Na meg azért is, mert mindenféle komolyabb komplikációt elkerültünk és a fiam is csak enyhén lett oxigénhiányos. Fejleszthető, csuda jófej 6 éves már... de többet hüvelyi úton biztos, hogy nem szülök - pedig tervben van a tesó. De én azt még egyszer nem bírnám ki, mint ami abban a 40 percben volt.

2016. febr. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez mindenkinek más, de ne aggódj, tudni fogod majd ha itt az idö, ez egy olyan fájdalom ami semmi máshoz nem hasonlítható :)

Könnyű szülést kívánok!

2016. febr. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!