Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki abortuszra megy...

Ha valaki abortuszra megy annak mi a menete?

Figyelt kérdés
17éves vagyok/hányadik héten, bent kell maradni a kórházban, kell fizetni stb. /Akinek volt már ilyenben része légyszi irjon!
2008. aug. 27. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Hát csak a műtét részét tudom leírni, mert nekem vetélés miatt volt, de a folyamat ugyanaz. A 12. hétig kell megcsinálni, amit az utolsó rendes vérzéstől számítanak, de biztos voltál doki, ő megmondja, hogy hol tartasz. Ha még nem szültél, akkor előző nap este, vagy a műtét előtt méhszáj tágítást csinálnak, bent alszol egy éjszakát, másnap meg 10 perces altatásban (karba egy szuri)megcsinálják, 6 óra múlva, ultrahangos kontroll után mehetsz haza. Valamennyit kell fizetni is, de azt nem tudom, pár 10e.
2008. aug. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Nekem már volt igaz 4 éve de azért leírok még egy két dolgot!Az előző válaszoló teljesen jól leírta a menetét az nekem is így volt!Viszont mindezek előtt nekem még volt ugye vérvétel a vércsoport miatt!2* el kellett mennem egy nőcihez beszélgetésre aki megpróbált rábeszélni, hogy tartsam meg!Mivel viszont te nem múltál el 18 ezért mindenképpen szülői beleegyezés is kell hozzá ez alól nem lehet elbújni!Ja és nekem akkor 20000 ft-ot kellett fizetnem!
2008. aug. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Lehet hogy nem érint téged(nem tudom magyarorszàgon hogy müködik,de:én külföldön vetettem tablettàs modszerrel,a lényeg:egy vizsgàlat,hogy terhes vagyok-e,aztàn 3 nap gondolkodàsi idö(hàtha meggondolom magam)

vissza a dokihoz,egy felnött személlyel,alàirtuk a papirt,aztàn kaptam egy tablettàt amit orvos elött kell bevenni,plussz 3 màsikkal hazaküldött.egyet aznap este,a màsikat màsnap reggel kellett bevennem,illetve az utolsot felkellett helyeznem a hüvelybe,majd jöttek az erös görcsök,olyan volt mintha bepisiltem volna(vér megindult)

mintha rendes menszesz csak 3 vagy 4 -szer erösebb folyàs,meg kicsit erösebb görcs.aztàn 2 orahossza elteltével vége lett,és lefeküdtem vagy 3 orahosszàt pihenni,majd este vissza ellenörzésre ,és kész.mennyi volt?

500 frank,tehàt75 000 forint.

Magyarban:(baràtnöm àltal hallom:természetesen kivizsgàlnak,de ha nem vagy nagykoru,akkor kell a szülö,vagy nagyteso....tudtommal pàr oràs megfigyelésre kell bennt maradj,de nem kell bennt aludj,hacsak hanem komplikàciok léptek fel.persze fontos hogy ne legyél tul a 12.héten,és a folytatàs minden ahogy az elözö leirta.ÀR:valahol kérnek ,valahol nem,mert nem vagy nagykoru,de ez korhàztol függ,nem hiszem hogy sokba kerül,legalàbbis nem több mint 15 ooo és nem kevesebb mint 3000 de szeméyesen hivj fel egy dokit,és kapsz pontos infot.

2008. aug. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
szia.nekem volt,mert rendellenes volt a terhesség ezért meg kelett szakítanom.én szorgalaztam,ezért bizottság elé kelett mennem.mivel volt papírom a esetleges rendelenes terhességről ezért nem kelett fizetnem.mivel 17 éves vagy,a szüleid beleeggyezése kell.miután ezek a papírmunkák kész lettek,ami egyébkén hetek kérdése,vérvételre kelett mennem,időpontot kellett kérni a korházba.a napján reggel befeküdtem,semmi más inekciót vagy orvosságot nem kaptam,elaltattak ugy hogy a továbbiakat nem tudom.én még aznap este hazajöttem,bár a doki szerette volna ha bent maradok, de én inkább hazajöttem.nem egy leányálom,biztos tanulni fogsz belőle,és nagyobb hangsúlyt fektetsz a védekezésre.hál istennek én azóta ismét babát várok,és egészségeset.nagyon boldog vagyok,mert nagy teher volt ez nekünk.
2008. aug. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Szia,elősszőr is sajnálom hogy így jártál,nekem öthónapja volt műtétem.Elősször is elméssz a nőgyógyászhoz aki megállapítja a terhességed,neki elmondod hogy nem akarod megtartani ő ad egy papírt amivel elkell mened a családvédő szólgálathoz.Egy védőnővel fogsz találkozni akinek elmondhatod hogy miért döntöttél így ő persze megpróbál malyd lebeszélni,ehhez a védőnőhöz kétszer kell meni pár nap külömbségel.Az időpontot a kórházba magadnak kell megkérned,legalábbis nekem így volt.A második beszélgetésnél oda adja a csekket azt hiszem hogy 28 ezer párszáz forint.Aki még nem szűlt vagy császárral szűlt annak két nap a benttartózkodás mert tágításra van szükség,én bementem szerda reggel ,délbe felrakták a tágítót ez egy kis pálcika úgy hívjákhogy laminária ezt egyébként nekem a védőnő is megmutatta.Nekem borzalmasan fájt mikor felrakták,utánna szigorú fekvés két órahosszáig.És ez tágítot a másnapi műtétig ,másnap délben műtöttek háromkor meg haza mentem.Biztos hogy el akarod vetetni?
2008. aug. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Amikor én voltam, nem kellett bent aludnom, pedig még nem szültem.

Mementem reggel, feltették a tágítót - ami nem volt kellemes, én begörcsöltem rá...

Aztán bevettem a gyógyszereket dél körül, az kicsit ellazított, és egy óra múlva felkísértek a műtőhöz.

Aztán már a liftre emlékszem ahogy visznek a szobába vissza. Néhány óra múlva jöttek értem és mentem haza, 6 körül. Este már a barátokkal találkoztam.

2008. aug. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Azt nem értem, ha 17 éves vagy, akkor miért kefélsz? Azért, hogy egy ártatlan gyereket megöless??? Ha 17 évesen vagy olyan nagy lány, hogy elmenj abortuszra akkor lehetne arra is eszed, hogy felirasd a fogamzásgátló tablettákat, vagy felhuzzátok azt a szar gumit! Ez a baj veletek! Aki kefél nyugodtan, hogy "ha majd gyerek lesz belőlle, nem baj, majd elegyünk abortuszra" Mi az neked, egy élettel kevesebb! Nem a te bajod! Bezzeg aki szeretné, annak meghal, és siratja egy életen át! Reméllem örök emléked marad belőle.
2008. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Ha annyira kíváncsi vagy, hogy mit fognak veled csinálni, akkor ajánlom hogy nézd meg ezt a videót!


[link]


Ha nem vagy rá kiváncsi, akkor azért nézd meg, hogy lásd, a te felelőtlenséged miatt hogy szenvedett az az ártatlan pici, aki nem is tehetett az ég világon semmiről! Azt ajánlom, ha ilyen felelőtlen vagy, akkor még ne kefélj, amíg nem tudod, hogy mit, hogyan, mivel, és a legfontosabb, kit teszel tönkre!

2008. nov. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
56%

Az előttem kettővel szólónak üzenném: ne cseszegesd szegény lányt! És ha csak 17 éves? Neki is van joga bármi ilyen nemű dologhoz. Lehet h nem az ő hibája volt, hogy teherbe esett.

Én is éppen arra várok, hogy kiderüljön, hogy most mi van. Félek tőle. Nagyon. És szintén 17 éves vagyok. És én is védekeztem. Ez a lány miért ne élhetne szexuális életet? Valószínűleg nem azzal a szándékkal kezdte el, hogy "megöljön egy gyereket". Ha nálam is kiderül, hogy babát várok, akkor én is el fogom vetetni. Lelkileg biztos, hogy belehalok majd, de nem tudnám a gyerekemnek megteremteni az ideális körülményeket. Nem akarom, hogy úgy nőjön fel, hogy bármiben nélkülöznie kell majd.

Kedves nehéz helyzetben levő lány!!!

Átérzem minden aggodalmad, de ha vannak körülötted fejlemények, azt kérlek, írd meg nekem. Sokat segítenél vele. Köszönöm!!

2009. okt. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Esztike83 válasza:

Sziasztok!

Végig olvastam a kommenteket és én most hasonló cipőben járok.És azt bírom ilyenkor amikor a másik kritizálja azt aki éppen abortuszra készül.Nem tudhatok hogy annak a szerencsétlennek mi vezetett idáig.Én azt tudom hogy 29 éves vagyok két kisfiú anyukája és pont a napokban tudtam meg hogy terhes vagyok pedig fogamzásgátlót szedek!!!!

Harmadik babát nagyon nem terveztünk és most én is arra döntöttem, hogy elvetetem.Sem anyagi helyzetünk nem engedi, hogy legyen harmadik és sem a jövő nem úgy néz ki mint aki nyugodtan felnevelhetne egy babát.

Nem kell vádaskodni.Ilyenkor mellé kell állni annak aki bajban van.Persze biztosan van olyan is aki felelőtlenül teszi ezt de gondoljatok bele, hogy az mennyivel jobb ha megszüli és kukába dobja vagy ettől rosszabbat csinál.Vagy a másik hogy éhezteti mert mondjuk nem tudja eltartani.Örökbe adás is egy lehetőség de én személy szerint ha már a kezembe lenne nem tudnám odaadni sem akkor sem később.Napok óta rágódtam hogy mit tegyek én is.És képtelenül álltam a terhességi teszttel hogy nem hiszek a szememnek.Szülés után ez 3 éve volt rendesen szedtem a gyógyszert és most még is besikerült....sajnos.

2012. júl. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!