Azt hallottam, hogy háton nemlehet feküdni terhesség alatt. De miért, igaz ez?
Nem hülyeség, igaz. A 16. hét után már nem ajánlott huzamosabb ideig a háton fekvés.
A méh alatt helyezkedik el több fontos hasi ér is, amiket háton fekvésnél a méh növekvő súlya elszoríthat. Így kevesebb vér - és kevesebb oxigén - jut neked is, a babának is. Nem egy kismama ájult már el háton fekve!
Persze van, akinek épp ez a kényelmes. Nekem már csak azért se az, mert háton fekve 5 perc után megfájdulnak az ágyéki csigolyáim.
Én se hallottam, alig egy hete olvastam. Egy magyar nőgyógyász írja le élvezetes stílusban a felesége harmadik terhességét. A vége felé megultrahangozta, a nő a hátán feküdt természetesen, és egyszer csak azt érezte, hogy gyöngyözik a homloka, nincs ereje, elsötétül előtte a világ. A nőgyógyász férj gyorsan az oldalára fordította és elmagyarázta, miért történt (elszorultak a hasi erek a méh súlya alatt).
Ugyanez történt Szécsi Noémivel is, aki "A kismama naplója" című könyvében írja le első terhessége történetét naplószerűen.
Szerintem nem kell hanyagolni, ha a szervezeted úgy érzi akkor úgy is jelez, hogy az neked nem jó.
Egyépként van benne igazság. De ha akkora bajt lehetne vele csinálni akkor pl a hosszabb ultrahangokat miért hanyatt csinálnák? Pl 4D uh 40-45 perc hanyattfekvés.
Szóval nyugi, és szerintem nyugodtan feküdj hanyatt ha úgy kényelmes.
Én is olvastam erről, de egyelőre saját magamon nem tapasztalom, hogy gondot jelentene. Én 23 hetes kismama vagyok, pl a tévét esténként mindig háton fekve nézem, és általában úgy is alszom el.
De pont ma megyek a nőgyógyászhoz, rákérdezek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!