Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3-dik baba lenne. Mit tegyek?

3-dik baba lenne. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van 2 gyermekem a picivel itthon vagyok gyed-n.Terhes lettem(védekezés mellett)és nem tudom mit tegyek.Imádom a gyerekeimet és minden vágyam mindig az volt hogy 3 gyerekem legyen számomra ez az ideális család!De sajnos nem a legjobban állunk anyagilag.Nekem a gyedem nagyon kevés(45.000ft)a párom dolgozik szerencsére és ha tud még maszekolni is megy.De hát vannak kiadásaink és persze 3 gyerek pénz be is kerülne.

Mit tenétek?Minden nagy családos "szegényebb"?

Köszi a válaszokat,tanácsokat!


2010. febr. 5. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem. Nem minden nagycsaládos szegényebb az átlagnál. A környezetemben több, három gyermekes család is van, én is kb. hármat szeretnék, átlag jövedelemből élnek, semmi extra, szépen be tudják osztani, nem beszélve a nagycsaládos kedvezményekről. Üdülési csekk, adókedvezmény, féláron van az óvodai és iskolai étkezés, talán a tankönyveket is ingyen kapják. Szerintem nem annyival több a 3. gyerekkel járó kiadás, mint amennyi kedvezményt lehet érvényesíteni.

Ruhákat már örökölheti a nagyobbaktól, játékok, kiságy, stb. már úgyis megvannak.

Ha mindig is erre vágytál, és amúgy is ne öld meg a gyermekedet!

Sok sikert, boldogulást és jó döntést kívánok!

2010. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Így van, ahogy előttem írták!(mármint az 1 válaszban) Mi 4 gyereket nevelünk, a pici nálunk is "becsúszott", én úgy gondoltam, minket választott szülőnek, ma már 17 hónapos. Mi sem dúskálunk anyagi javakban, de amire szükség van, meg tudjuk venni. Persze nem költekezhetünk felelőtlenül, de sok 1-2 gyerekes család sem. Igen, sok kedvezmény van a nagycsaládosoknak, érdemes belépni a Nagycsaládosok Országos Egyesületébe, így még több kedvezményt tudtok igénybe venni. A nagycsaládoknak gyerekenként a csp is magasabb, 16 ezer Ft gyerekenként. Ha mindig ez volt az álmod, akkor ne vetesd el, hiszen biztosan sok minden maradt a nagyokról, nem kell mindent újra megvenni... Szóval én csak biztatlak :)))
2010. febr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

azt szokták mondani, hogy ahol kettő elfér, ott a harmadiknak is van helye :) Ha te szeretnéd és a párod is egyetért veled, akkor szerintem se tartanak vissza az anyagi nehézségek. De szerintem nagyon fontos, hogy a párodra ne erőszakold rá, mert annak viszont semmi értelme nincs, hogy őt belekényszeríted ebbe. Ehhez teljes egyetrértésre van szükség. Legalábbis én így tennék, nekem 2 éven belül születtek császárral a lányaim, így sajnos várnunk kell legalább 3 évet a harmadik babára, de remélem, hogy összejön, mert mi is hárman vagyunk és én is nagy családról álmodtam.

Sok sikert a helyes döntéshez és ha úgy döntesz, hoyg megtartod,akkor gondtalan babavárást kívánok!

2010. febr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az öszinte szavakat.

Én is nagy családban voltam első gyermek.Számomra csak pozítiv dolgok maradtak meg emléknek oké persze nem mindig kaptam/kaptuk meg amit szerettünk volna de minden osztály kiránduláson,színház stb ott voltam és azért nyaralni is mentünk.Most a tesóimmal tök jó a viszonyom jó hogy vagyunk egymásnak.

A nagyobbik gyermekem 5 éves a pici 14 hónapos lány-fiú szóval ruha,játék,kiságy és ami kell mevan és teljesen jók.Csak hát itt a lakáshitelünk és az én kevés pénzem.Pont most gondolkoztam azon,hogy részmunkaidőben elmegyek dolgozni.

Meg a család!Biztosan osszák majd az "észt"minek válalunk mé1 babót.

2010. febr. 5. 15:01
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Figyu!Nem a "család" aki nevelni,örülni és bosszankodni fog a 3.(vagyis a három) gyerkőccel.Igaz,én még csak a 2.babámat várom,de megbeszéltük a párommal,hogy 5év múlva bevállaljuk a 3.babát,hátha ő már királylány lesz :-) Ugyanis a nagy fiam most töltötte a 15.hónapot,a pocaklakó is úgy tűnik kisfiú(24+4hetes vagyok)

Anyukám "kedvesen" azt mondta,minek 3gyerek,a kettőt is elég fölnevelni?!(mikor mondtam,hogy majd lesz 3.baba is)Tegyem hozzá,mi is 3an vagyunk testvére,én vagyok a közpső,egyetlen lány.

Hozzáteszem,a szülés után 2hónappal megszűnt a szerződésem(hat.id)úgyhogy most passzív gyeden vagyok.Ami ugye nem lesz a tesókával.Remélem apa idén is megkapja a munkavállalásit Ausztriában,így talán kicsit helyre tudunk rázódni.

Egyszóval,ha TE minden álmod ez,és a férjed sem ellenzi,akkor tartsd meg.Okkal fogant!

2010. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem 4 gyermekem van.A picurim véletlenke,jött és maradt!Most 19 hónapos.Mi sem dúskálunk de mindenre jut Nekik,és úgy gondolom hogy nem biztos hogy azoknak a gyerekeknek jobb akik "csak "ketten vagy egyedül vannak és mindent megkapnak válogatás nélkül.Persze azt neked kell tudnod hogy mennyit bírsz,bírtok vállalni.De ahogy előttem már írták sok kedvezmény van/bár mielőtt megszólnának nem ezért szültem meg Őket/,és gondolom Te sem ezért fogod.Ez csak elenyésző kis segítség annak aki több gyermeket vállal.Én imádom hogy 4 gyerekem van,és Ők is nagyon szeretik egymást!Sokszor nagyon nehéz,de a nehézségeket feledteti az a sok öröm és szeretet amit tőlük kapok!Az ismerősökkel és a családdal meg ne foglalkozz mert ilyenkor tudják osztani az észt,de a mindennapjaidat nem ők élik meg.
2010. febr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok lányok! Itt valaki nagyon lepontozott benneteket amiért nagy családot szeretnétek:-( nem baj én felpontoztam mindenkit:-)))

A kérdésre válaszolva szerintem se vetesd el! Ha az első gondolatod nem az mikor a babára gondolsz, hogy juj de nem akarom, akkor tartsd meg! Ha csak az anyagiag tartanak vissza, azzal ne törődj! Mindíg van valahogy ! A nagycsaládosokat tényleg támogatják! Mi 3-an vagyunk testvérek(3 lány) de megköszönöm anyukámnak és apukámnak hogy így történt:-) Szeretem a testvéreimet és tudom hogy számíthatok rájuk most is és akkor is ha apukám már nem lesz(anyu már meghalt)! Ez nagyon sokat számít nekem és fog majd a te gyerekeidnek is:-))) Jó babázást:-)))

De kérdésem is lenne :

Miért kell 3 évet várni a harmadikkal?(írta az egyik válaszoló)

Nekem is 2 "császáros" lányom van, de nem tudtam hogy 3 évet várni kell a harmadikra:-( Miért?

2010. febr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha elvetetnéd lelkileg tönkre mennél, az pedig rosszabb annál, hogy nem tudsz minden felesleges dolgot megvenni a gyermekeidnek. Nézz a szíved mélyére, és dönts. Ha egy kicsit is szeretnéd Őt,soha nem bocsátanád meg magadnak, hogy megölted. Ha ez volt a titkos vágyad, hát teljesült, ezt sem mondhatja el mindenki.

Kérlek majd írd meg, hogy döntöttetek.

2010. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérdés. A 3 gyerek olcsóbb, mint a kettő, ezt már sokan bebizonyították. Most őszintén, mit kéne még venned, ami már nincs meg 2 gyerek után? Amennyi a pelenka, annyival több cspt kapsz!

Én gyesen vagyok, ami ugye 38,000,-ft cspvel együtt, férjem meg munkanélküli, most szülöm a másodikat 3 héten belül. Mi jobban állunk? ...nem...

2010. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Fogalmazgatom mit írnék, de mindig kitöröltem a választ. Nos nézd én, ha a helyedben lennék, nem vetetném el. Mit nevezel szegényebbnek? Mert nekem van ismerősőm, akiki iszonyú gazdagok, a gyereknek minden ruhájához van azonos színű cipője (hat hónapos gyerek) és nem tűnik boldognak sőt . A fényképeken még sosem láttam mosolyogni, egyébként is nagyon sokat sír, egyáltalán nem kiegyensúlyozott. A férjnek most lett mellékágon gyereke, úgyhogy most már ők is hárman vannak testvérek és nem okoz gondot nekik anyagilag. De kösz.
2010. febr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!