Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudja az ember, hogy...

Honnan tudja az ember, hogy itt az ideje a babavállalásnak?

Figyelt kérdés

tulajdonképpen szinte minden körülmény adott, hogy legyen. mégis, egyikőnk sem vágyik rá még igazán. lesz majd egy nap, amikor felkelünk és azt érezzük, hogy, igen most szeretném? vagy lehet, hogy soha nem jön el? én csak úgy szeretnék vállalni babát, hogy mindketten igazán akarjuk.

aki már belevágott: nálatok ez, hogy történt?


2009. dec. 9. 09:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várjátok meg, míg megjön a Vágy, amikor mindketten azt érzitek, hogy Akarjátok, Nagyon, Most, Mindenáron! Ha mindennél erősebb lesz a Vágy a gyerek után, majd akkor vágjatok bele :)

Nálunk így volt, pedig a körülmények még nem voltak teljesen megfelelők, de nagyon akartunk gyereket! Lett is :) Most van útban a harmadik :)

2009. dec. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi sokáig voltunk kettesben,utazgattunk és élveztük az életet.Azután egyszer csak egyre erőteljesebben jött a vágy,hogy gyereket szeretnénk és most 28 hetes terhes vagyok!

Szerintem csak akkor vágjatok bele,ha mind a ketten elérkezettnek látjátok az időt,addig pedig élvezzétek az életet!

2009. dec. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne aggódj,eljön majd a nap,amikor tényleg szeretnétek. Én mindig is szerettem volna egyszer MAJD gyereket,de nem tudtam elképzelni,mikor leszek valóban képes feladni érte a megszokott kis életünket,a bulizásokat,nyugalmat,szabadságot,felelősséget vállalni-ami örökre szól,magam elé helyezni őt. Mert ha baba van,szerintem onnantól kezdve ő kell hogy legyen az első! A párom is így gondolta. Vártunk,vártunk,éltük az életünket,aztán elkezdtünk néha ürességet érezni,rájöttünk,hogy már hiányzik az életünkből egy baba. 30 felett döntöttük el,hogy szeretnénk. Kb. fél év kellett hogy összehozzunk,közben egyre jobban vágytunk rá,már kissé csalódottak voltunk,amikor mindig kiderült,hogy nem sikerült. Most 18 hetes vagyok,mindketten nagyon örülünk neki! Persze néha felmerül bennünk,hogy fogjuk bírni,de szerintem ez természetes. Szóval ne siesd el,ráérsz,majd ha tényleg akarjátok. Remélem,kicsit segítettem.
2009. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
igen, segítetek. most már nem aggódom annyira, hogy baj lenne velem.
2009. dec. 9. 10:06
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egyik nap úgy ébredtem 26 és fél évesen, hogy gyereket akarok. Előtte egyáltalán nem akartam gyereket. Nem volt se lakásom, se pasim, se semmim. Erre rá fél évre megismerkedtem a férjemmel. Nagy szerelem, egyből összeköltöztünk, lakást vettünk, 7 hónap "járás" után összeházasodtunk, és aztán teherbe is estem, nászéjszakás baba lett :) 1 éves már :)
2009. dec. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mi februárban ismerkedtünk meg,mindkettőnk túl van egy váláson.Április körül dobta fel a Párom hogy jó volna egy baba.Elgondolkodtam,nem korai e még,de annyira jó volt vele,hogy rábólintottam,és nem védekeztünk már.Augusztus végén elmentünk jeggyürüt csináltatni,2 nap múlva kiderült babát várok.Ő a legnagyobb boldogság már nekünk,pedig még a pocakomban van.Meg kell érni rá,Nekünk egyikónknek sincs az első házasságából baba,Ő az első mindekttőnknek.17+2 hetes kismami
2009. dec. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hány évesek vagytok és mióta vagytok együtt, de valóban nem kell ezt eröltetni, majd jön az érzés magától. Megjegyzem olyan érzés engem nem fogott el, hogy mindenáron akarok egy gyereket, csak úgy láttuk a párommal, hogy nincs mire várnunk már, 4 éve vagyunk házasok, előtte csak kudarcba fulladt kapcsolatok voltak, én 37 vagyok, kezdek kiöregedni, és valójában ideális helyzet sosem lesz, csak optimális. Most van itt az idő, de azért hozzáteszem, hogy 2 évet próbálkoztunk...lehet ezt is be lehet kalkulálni kb 1 évet.

(30 hetes mami)

2009. dec. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

érdekes, már nem emlékszem, hogy jött a vágy. A párom azt mondta, várjunk 5 évet az esküvő után. Mikor letelt, abbahagytam a bogyót, és októberben teherbe estem egy skóciai kiránduláson. Sajnos decemberben elvetéltem, de utána már semmi sem volt a régi. Akkor már meg sem fordult a fejemben, hogy maradjunk még kettesben, valahogy úgy alakult, hogy mindkettőnk életét kitöltötte a baba utáni vágy. Mikor áprilisban újra lehetett próbálkozni, azonnal teherbe estem, nem is volt kérdés, hogy jöjjön-e vagy sem. Ma már minden percünk a pici körül forog, alig várjuk az érkezését.

33 hetes kismami

2009. dec. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én egy 2 gyerekes anyuka vagyok-a nagy 17.5 éves,a kicsi 19 hós,én 37 éves vagyok-de sztem várjatok még.Én akartam a nagyot is.Összeházasodtunk(tudom,nagyon fiatal voltam),de azt mondtam,jöjjön,amikor akar(elsőre össze is jött).De mi AKARTUK.Minden rendben van veled,ne aggódj.A barátnőimnél akkor született az első,amikor nálunk a 2.baba jött.Ők akkor érezték,h készen állnak rá(14 éve vannak együtt).Ne aggódj,érezni fogjátok!
2009. dec. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
szerintem ez folyamatosan alakul ki előszörmás gyereke aranyos aztán bele gondolsz hogy neked sem ártana 1 baba. nekem egyik nap hirtelen belém ütött.
2009. dec. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!