Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A múlt héten volt amniocentézi...

A múlt héten volt amniocentézisem, de szóltak hogy holnap meg kell ismételni, rajtam és a magzaton kívülálló technikai okok miatt. Mennyi a vetélési kockázat ilyen esetben ha kétszer is szúrnak?

Figyelt kérdés
2013. okt. 7. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
En nem vallalnam be. Bar te tudod. Miert kellett csinaltatni? magas volt a down sindroma gyanuja? En nem csinaltattam egyik terhessegnel sem, bar az eredmenyeim, fokepp a genetikai UH jo lett. A masodik babonal javasoltak a korom miatt de a lelet eredmenyei nem indkoltak igy elutasitottam. Kistestverke nagyon nehezen jott ossze es nem kockaztatok ilyen miatt.
2013. okt. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen a 16. hetes vérvétel után, afp 0.55, Hcg 2.25 lett. A papp a és az sp1 az rendben volt. 1:95 lett a down arány, az uh-kon, a genetkai uh-n is mindent rendben találtak. De bevállaltam az amniot, minden rendben ment, ma szóltak hogy technikai okok miatt, és mivel már 20 hetes terhes vagyok, nem tudnák kitenyészteni a sejteket addig a bizonyos hétig, amig ha esetlegesen baj van lépni lehetne. Nagyon bizonytalan vagyok. Ha tudnám hány % a vetélési esély így hogy kétszer leveszik, lehet elgondolkodnék azon hogy ujra bele menjek e..
2013. okt. 7. 17:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Elmondom, én hogy jártam, soha többet integrált teszt.... nem beszéllek le róla, mert ez a Ti döntésetek, de azért gondold át.

Levetettük mi is a vért, az integrált teszthez, mert lombik, 33 éves vagyok, túlsúlyos is, mondta a dokim, hogy azért vetessük le, bár eredetileg nem akartuk.

Visszajött a Down-arány, 1:170-hez. Kiakadás, bőgés, mentünk a genetikai ultrahangra Pestre, az Istenhegyi Géndiagnosztikába. Ott a genetikus orvos azt mondta, hogy az uh alapján hála a Jó Istennek minden rendben a babával, azért a teszt alapján javasolja a magzatvíz vételt.

Megint nagy dilemma, és átnéztem a neten mindenféle fórumokat, hozzászólásokat.

Arra jutottunk, hogy nem vállaljuk az amniocentézist. Van vetélési, koraszülési kockázata, és több mint 2 évet próbálkoztunk, mire lombikkal sikerült a babánk. Ha most le is vennék a magzatvizet, 3-4 hét, mire megjön, addigra lennék 24 hetes terhes, már nem csináltatnánk semmit.

Bánom, hogy elmentem a tesztre, mert ha nem megyek el, akkor az afp és a genetikai uh-k alapján tök nyugodtak lennénk, bár én most is az vagyok, mert érzem, hogy jól döntöttünk, csak nem lett volna ez az idegeskedés.

Az amniocentézisről annyit, hogy 99 egész valahány százalék, tehát ez sem 100%-os állítólag, viszont van kockázata.

Hogy megszúratod-e magad még egyszer, azt Neked kell érezned, de az a legfontosabb, hogy ha vissza is jön, hogy valami gond van a babával, akkor megtartod-e. Ha igen, akkor ne kockáztass.

2013. okt. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!